Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti
Tuntud 'Etoile Ballet Gala' esmakordselt Eestis!

Ugala teatris jõuab lavale muusikal 'Once'

Üle kümne aasta jõuab Ugalas lavale taas muusikal, kui 26. jaanuaril esietendub iiri muusikal „Once“.

Endla Teatri 2018. aasta vaadatuim lavastus on teist aastat järjest “Mitte praegu, kallis!”

2018. aasta jooksul andis Endla Teater 322 etendust, mida külastati 76 887 korda. Lisaks sellele käidi Teatrikinos, Jazzklubis ja Teatrigaleriis ning vaadati Endla kaasprodutseeritud tantsulavastusi „Sisesosinad“ ja „Prime Mover“. Korraldasime ka 62 teatribussireisi erinevatele Eesti teatrite etendustele, millest võttis osa umbes 3100 inimest.

Sadamateatris esietendub draama 'Julm mõrvar Hasse Karlsson paljastab tõe naise kohta, kes külmus surnuks raudteesillal'

Sel laupäeval, 19. jaanuaril kell 19 esietendub Tartus Sadamateatris Henning Mankelli draama “Julm mõrvar Hasse Karlsson paljastab tõe naise kohta, kes külmus surnuks raudteesillal”, mille on lavastanud Tanel Jonas.

Tartu Uus Teater otsib lavastusprojekti ILUSAD INIMESED jaoks intervjueeritavaid

Lavastus räägib ilust. Nii sellest, mida me ilusaks peame kui ka selleks, mida me ilusaks ei pea. Miks on välimus meie ühiskonnas nii oluline, mida selle abil saavutab ja mida see meiega teeb?

Avangardne etenduskunst mängib lasteteatriga 

NUKU teatris esietendub 20. jaanuaril uuslavastus „Ikaaria mängud”, kus astuvad üles avangardse etenduskunstnikuna tuntud Kaja Kann ning nukunäitleja ja -lavastaja Helle Laas, kes tähistab selle rolliga oma 50 aasta lavajuubelit Nukuteatris. 

Vanemuine toob sel suvel välja setude kogukonnaloo 'Kirvetüü'

Vanemuise 2019. aasta suvelavastus on taaskord setukeelne lugu, mis leiab aset 90ndate Eestis. Ott Kiluski kirjutatud ja näidendivõistlusel preemia võitnud “Kirvetüüd” hakkab lavastama Ain Mäeots, kunstnik on Iir Hermeliin.

Detsembrikuus toimetavad Ugala teatri laval pingviinid, tuvist rääkimata

Jõulukuul, 10. detsembril esietendub Ugala teatris muusikaline koguperelavastus „Kohtume kell 8 Noa laeval“. Publik saab osa kolme pingviinist sõbra lumistest seiklustest Antarktikas.

Endla Teater toob välja Jarek Kasari muusikali ''Oliver Twist''

Tänasest on müügil Endla Teatri uhiuue muusikali „Oliver Twist“ piletid. 9. märtsil esietenduva „Oliver Twisti“ lavastaja ja dramatiseerija on Peep Maasik, helilooja Jarek Kasar ning laulusõnade autorid Jarek Kasar ja Olavi Ruitlane.

28. novembril esietendub VAT Teatris Lauri Saatpalu monolavastus 'Südame sosin'

Ideaalses maailmas on inimesel südametunnistus, südamehääl ja südameasjad. Süda avatakse vähestele, sest süda peidab endas inimhinge suurimaid saladusi. Süda on inimesele eluliselt vajalik.

Suvelavastuse 'Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola' 2019. aasta piletid nüüd müügil

Koidula aias etenduvat õpetlikku lustimängu mängitakse kolmandat ja sedakorda ka viimast suve. Ja kui eelnevad aastad on meile midagi õpetanud, siis seda, et huvilistel maksab piletite hankimisega kiirustada.

Ugalas esietendub Luule Komissarovile ja Peeter Jürgensile pühendatud 'Meistrite liiga'

Ugalas jõuab sel laupäeval, 17. novembril publiku ette eluline komöödia „Meistrite liiga“, mille hinnatud näitekirjanik Urmas Lennuk kirjutas just peaosatäitjatele, Ugala teatri vanameistritele Luule Komissarovile ja Peeter Jürgensile. Lisaks neile astuvad lavale Vallo Kirs, Triinu Meriste, Jaana Kena ning külalisena teeb kaasa Elina Reinold.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Tuntud 'Etoile Ballet Gala' esmakordselt Eestis!

12. oktoobril saab Estonia teatri laval näha Eestis esmakordselt toimuvat rahvusvaheliselt tuntud “Etoile Ballet Gala” kontserti.

“Etoile Ballet Gala” truppi kuuluvad kogu maailmas tunnustatud tantsijad, kes esinevad Euroopa, Ameerika ja Aasia nimekaimate ooperi- ja balletiteatrite lavadel. Galal astuvad üles säravad balletitähed Pariisi Ooperist, Berliini Riigiballettist, Tšehhi Rahvusballetist, Ungari Rahvusballetist ja mujalt.

 

Publikul on võimalus nautida klassikalise balleti pärleid – pas de deux‘sid tuntud balletilavastusest nagu “Don Quixote”, “Pariisi leegid”, “Korsaar”, “Genzano lillefestival” ja teised.

 

Galakontserdil osalevad balletitähed:

 

ISABELLE CIARAVOLA on legendaarne Pariisi Ooperi étoile. Ta on Prantsuse Kunstide ja Kirjanduse ordu ning Auleegioni ordeni kavaler. I. Ciaravola repertuaari kuuluvad nimiosad R. Petit´, G. Balanchine´i, J. Kyliáni, W. Forsythe’i, J. Cranko ja teiste ballettides. Ta on osalenud mitmetel galakontsertidel ja festivalidel Jaapanis, Ameerika Ühendriikides, Brasiilias, Argentiinas, Kreekas, Itaalias, Hispaanias, Hiinas ja mujal.

Isabelle Ciaravola ametlik kodulehekülg: www.isabelleciaravola.fr

 

ULVI AZIZOV on balletitantsija, kes on oma suurepärase klassikalise tehnika ja sarmiga vallutanud Prantsusmaa, Itaalia, Kreeka, Soome, Tšehhi ning teiste maade balletilavasid. Talle kuulub XVI Rudolf Nurejevi nimelise rahvusvahelise balletifestivali auhind balletikunsti arengusse panustamise ning kõrgetasemelise meisterlikkuse eest. Samuti on ta pälvinud eripreemia XVIII rahvusvahelisel balletigalal Budapestis.

Ulvi Azizovi ametlik kodulehekülg: www.ulviazizov.com

 

ALEXANDRA KOZMER on Viini rahvusvahelise balletikonkursi esimese preemia ja Rudolf Nurejevi nimelise rahvusvahelise balletikonkursi laureaat. Ta on lõpetanud Ungari tantsuakadeemia ja tantsinud Victor Ullate balletis Madriidis. Alexandra Kozmer on Ungari Rahvusballeti priimabaleriin.

 

LEVENTE BAJARI on Harangozó, EuroPASi ja Talentum Artisticu preemia laureaat. Ta on lõpetanud Ungari tantsuakadeemia ning on Ungari Rahvusballeti esisolist. Levente Bajari on osalenud paljudel galakontsertidel ja festivalidel Kanadas, Slovakkias, Ungaris, Lätis ja mujal.

 

MARINA KANNO on lõpetanud A. J. Vaganova nimelise Vene balletiakadeemia. Ta on töötanud Viini Riigiballetis ning on Berliini Riigiballeti solist. Marina Kanno on osalenud paljudel galakontsertidel ja festivalidel Jaapanis, Austrias, Saksamaal ning teistes riikides.

 

ULIAN TOPOR on Viini ja Luksemburgi rahvusvahelise balletikonkursi esimese preemia ning Varna rahvusvahelise balletikonkursi kolmanda preemia laureaat. Ta on lõpetanud John Cranko nimelise Stuttgardi balletikooli. Enne seda õppis ta mõned aastad Viini konservatooriumis. Ulian Topor on töötanud Zürichi Balletis ning ta on Berliini Riigiballeti solist.

 

ANDREA KRAMESOVA on töötanud Rootsi Kuninglikus Balletis ja Saksamaa Reini Ooperis Düsseldorfis. Baleriini repertuaaris on nimiosad legendaarsete koreograafide G. Balanchine´i, J. Kyliáni, N. Duato ja M. Eki ballettides. Ta on Tšehhi Rahvusballeti juhtiv solist ning on osalenud mitmetel galakontsertidel ja festivalidel Saksamaal, Rootsis, Lätis ning teistes riikides.

 

KAREL AUDY on lõpetanud Brno tantsukonservatooriumi Tšehhis. Ta on Tšehhi Rahvusballeti juhtiv solist. Baletitantsija repertuaari kuuluvad nimiosad ballettides „Bajadeer“, „Korsaar“, „Raimonda“, „Pähklipureja“ ja „Luikede järv“.

 

MARIA GLADYSHEVA on lõpetanud Ufa Rudolf Nurejevi nimelise riikliku koreograafiakooli Venemaal. Ta on Moskva Riikliku Teatri V. Gordejevi „Vene balleti“ esisolist. Baleriini repertuaaris on nimiosad ballettides nagu näiteks „Pähklipureja“, „Coppélia“, „Luikede järv“, „Tuhkatriinu“ ja „Uinuv kaunitar“.