Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti
Tuntud 'Etoile Ballet Gala' esmakordselt Eestis!

Kinoteatri uus isiklik rekord: Murru 422/2 jõuab 300. etenduseni

Kinoteatri loodud audiorännak endises Murru vanglas, mis põhineb sealviibinud vangide, valvurite, ametnike ja lähedaste mälestustel, jõuab 19. augustil rekordilise teetähiseni. Etendus algusega kell 19.00, mis kannab järjekorranumbrit 300, on ühtlasi viimane, mis vanglas mängitakse.

Kreenholmi manufaktuuris algasid lavastuse ''Kremli ööbikud'' peaproovid

Esmaspäeval algasid Kreenholmi Manufaktuuris Tartu Uue Teatri suvelavastuse “Kremli ööbikud” peaproovid. Lavastus esietendub 10. augustil. Kokku antakse 11 etendust, mis toovad Narva üle 20 000 inimese. Pileteid on saadaval veel kolmele lisaetendusele 20., 21. ja 22. augustil.

Muusikali ''Once'' piletimüük on alanud!

Ugala teatris esietendub 26. jaanuaril 2019 muusikal „Once“, mille toob lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Tuntud 'Etoile Ballet Gala' esmakordselt Eestis!

12. oktoobril saab Estonia teatri laval näha Eestis esmakordselt toimuvat rahvusvaheliselt tuntud “Etoile Ballet Gala” kontserti.

“Etoile Ballet Gala” truppi kuuluvad kogu maailmas tunnustatud tantsijad, kes esinevad Euroopa, Ameerika ja Aasia nimekaimate ooperi- ja balletiteatrite lavadel. Galal astuvad üles säravad balletitähed Pariisi Ooperist, Berliini Riigiballettist, Tšehhi Rahvusballetist, Ungari Rahvusballetist ja mujalt.

 

Publikul on võimalus nautida klassikalise balleti pärleid – pas de deux‘sid tuntud balletilavastusest nagu “Don Quixote”, “Pariisi leegid”, “Korsaar”, “Genzano lillefestival” ja teised.

 

Galakontserdil osalevad balletitähed:

 

ISABELLE CIARAVOLA on legendaarne Pariisi Ooperi étoile. Ta on Prantsuse Kunstide ja Kirjanduse ordu ning Auleegioni ordeni kavaler. I. Ciaravola repertuaari kuuluvad nimiosad R. Petit´, G. Balanchine´i, J. Kyliáni, W. Forsythe’i, J. Cranko ja teiste ballettides. Ta on osalenud mitmetel galakontsertidel ja festivalidel Jaapanis, Ameerika Ühendriikides, Brasiilias, Argentiinas, Kreekas, Itaalias, Hispaanias, Hiinas ja mujal.

Isabelle Ciaravola ametlik kodulehekülg: www.isabelleciaravola.fr

 

ULVI AZIZOV on balletitantsija, kes on oma suurepärase klassikalise tehnika ja sarmiga vallutanud Prantsusmaa, Itaalia, Kreeka, Soome, Tšehhi ning teiste maade balletilavasid. Talle kuulub XVI Rudolf Nurejevi nimelise rahvusvahelise balletifestivali auhind balletikunsti arengusse panustamise ning kõrgetasemelise meisterlikkuse eest. Samuti on ta pälvinud eripreemia XVIII rahvusvahelisel balletigalal Budapestis.

Ulvi Azizovi ametlik kodulehekülg: www.ulviazizov.com

 

ALEXANDRA KOZMER on Viini rahvusvahelise balletikonkursi esimese preemia ja Rudolf Nurejevi nimelise rahvusvahelise balletikonkursi laureaat. Ta on lõpetanud Ungari tantsuakadeemia ja tantsinud Victor Ullate balletis Madriidis. Alexandra Kozmer on Ungari Rahvusballeti priimabaleriin.

 

LEVENTE BAJARI on Harangozó, EuroPASi ja Talentum Artisticu preemia laureaat. Ta on lõpetanud Ungari tantsuakadeemia ning on Ungari Rahvusballeti esisolist. Levente Bajari on osalenud paljudel galakontsertidel ja festivalidel Kanadas, Slovakkias, Ungaris, Lätis ja mujal.

 

MARINA KANNO on lõpetanud A. J. Vaganova nimelise Vene balletiakadeemia. Ta on töötanud Viini Riigiballetis ning on Berliini Riigiballeti solist. Marina Kanno on osalenud paljudel galakontsertidel ja festivalidel Jaapanis, Austrias, Saksamaal ning teistes riikides.

 

ULIAN TOPOR on Viini ja Luksemburgi rahvusvahelise balletikonkursi esimese preemia ning Varna rahvusvahelise balletikonkursi kolmanda preemia laureaat. Ta on lõpetanud John Cranko nimelise Stuttgardi balletikooli. Enne seda õppis ta mõned aastad Viini konservatooriumis. Ulian Topor on töötanud Zürichi Balletis ning ta on Berliini Riigiballeti solist.

 

ANDREA KRAMESOVA on töötanud Rootsi Kuninglikus Balletis ja Saksamaa Reini Ooperis Düsseldorfis. Baleriini repertuaaris on nimiosad legendaarsete koreograafide G. Balanchine´i, J. Kyliáni, N. Duato ja M. Eki ballettides. Ta on Tšehhi Rahvusballeti juhtiv solist ning on osalenud mitmetel galakontsertidel ja festivalidel Saksamaal, Rootsis, Lätis ning teistes riikides.

 

KAREL AUDY on lõpetanud Brno tantsukonservatooriumi Tšehhis. Ta on Tšehhi Rahvusballeti juhtiv solist. Baletitantsija repertuaari kuuluvad nimiosad ballettides „Bajadeer“, „Korsaar“, „Raimonda“, „Pähklipureja“ ja „Luikede järv“.

 

MARIA GLADYSHEVA on lõpetanud Ufa Rudolf Nurejevi nimelise riikliku koreograafiakooli Venemaal. Ta on Moskva Riikliku Teatri V. Gordejevi „Vene balleti“ esisolist. Baleriini repertuaaris on nimiosad ballettides nagu näiteks „Pähklipureja“, „Coppélia“, „Luikede järv“, „Tuhkatriinu“ ja „Uinuv kaunitar“.