Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti
 Ugala ''Kõrboja perenaine'' kogus ka teisel teatrisuvel 8000 vaatajat

Kinoteatri uus isiklik rekord: Murru 422/2 jõuab 300. etenduseni

Kinoteatri loodud audiorännak endises Murru vanglas, mis põhineb sealviibinud vangide, valvurite, ametnike ja lähedaste mälestustel, jõuab 19. augustil rekordilise teetähiseni. Etendus algusega kell 19.00, mis kannab järjekorranumbrit 300, on ühtlasi viimane, mis vanglas mängitakse.

Kreenholmi manufaktuuris algasid lavastuse ''Kremli ööbikud'' peaproovid

Esmaspäeval algasid Kreenholmi Manufaktuuris Tartu Uue Teatri suvelavastuse “Kremli ööbikud” peaproovid. Lavastus esietendub 10. augustil. Kokku antakse 11 etendust, mis toovad Narva üle 20 000 inimese. Pileteid on saadaval veel kolmele lisaetendusele 20., 21. ja 22. augustil.

Muusikali ''Once'' piletimüük on alanud!

Ugala teatris esietendub 26. jaanuaril 2019 muusikal „Once“, mille toob lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Ugala ''Kõrboja perenaine'' kogus ka teisel teatrisuvel 8000 vaatajat

Teist suve Vargamäel etendunud Ugala teatri suvelavastust „Kõrboja perenaine” käis vaatamas ligi 8000 inimest. Eelmise suve üheks publikulemmikuks kujunenud lavastus oli ka sel aastal enne esimest etendust välja müüdud. Vallo Kirsi lavastatud tundlik ja suurejooneline „Kõrboja perenaine“ on kahe aasta jooksul etendunud 30 korda ja kogunud seejuures üle 16 000 vaataja.
 
Kõik teatrihuvilised, kes sel aastal piletist ilma jäid, saavad uue võimaluse järgmisel suvel, kui „Kõrboja perenaine“ naaseb augustikuus veel kaheksal korral Vargamäele Tammsaare muuseumi õuele.
 
Lavastaja Vallo Kirs leiab, et isegi kui „Kõrboja perenaine” esietendus 2016. aasta suvel, siis tema arvates on lavastuse temaatika aktuaalsem kui kunagi varem. „Avastan iga mängukorraga aina enam uusi kihte. Lavastuse taastusproovides Vargamäel nägin, et ka näitlejad kibelesid soovist taas seda lavastust mängida. See on üks suuremaid kiitusi lavastajale.”
 
Kõrboja naiste Anna, Eevi ja Madli loo aluseks on Tammsaare romaan „Kõrboja peremees“ ning selle on just Ugala teatri näitlejatele dramatiseerinud Urmas Lennuk. Kõrboaja Annat mängib Kadri Lepp, Kuusiku Eevit Adeele Sepp, Kõrboja Madli Luule Komissarov, Katku Villut Ott Aardam ja Kõrboja Reinu Egon Nuter. Kaasa teeb üle 30 näitleja ning laval astub üles ka tuntud rahvamuusik Kulno Malva. Lavastuse muusikaline kujundaja on Peeter Konovalov, kunstnik Kristjan Suits, kostüümikunstnik Pille Küngas ja liikumise on seadnud Oleg Titov.
 
Kadri Lepp pälvis Kõrboja Anna rolli eest parima naispeaosatäitja nominatsiooni Eesti teatri aastaauhindadel. Sel kevadel valis Ugala teatri publik Vallo Kirsi lavastuse „Kõrboja perenaine“ ülekaalukalt oma lemmiklavastuseks.