Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Kinoteatri uus isiklik rekord: Murru 422/2 jõuab 300. etenduseni

Kinoteatri loodud audiorännak endises Murru vanglas, mis põhineb sealviibinud vangide, valvurite, ametnike ja lähedaste mälestustel, jõuab 19. augustil rekordilise teetähiseni. Etendus algusega kell 19.00, mis kannab järjekorranumbrit 300, on ühtlasi viimane, mis vanglas mängitakse.

Kreenholmi manufaktuuris algasid lavastuse ''Kremli ööbikud'' peaproovid

Esmaspäeval algasid Kreenholmi Manufaktuuris Tartu Uue Teatri suvelavastuse “Kremli ööbikud” peaproovid. Lavastus esietendub 10. augustil. Kokku antakse 11 etendust, mis toovad Narva üle 20 000 inimese. Pileteid on saadaval veel kolmele lisaetendusele 20., 21. ja 22. augustil.

Muusikali ''Once'' piletimüük on alanud!

Ugala teatris esietendub 26. jaanuaril 2019 muusikal „Once“, mille toob lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Ugala 'Kõrboja perenaise' näitlejad kolisid proovisaalist Vargamäele

Ugala viimaste aastate suurima suvelavastuse „Kõrboja perenaine“ esietenduseni on jäänud kaks nädalat. Juba paar päeva toimuvad lavastuse proovid Tammsaare muuseumis Vargamäel, kuhu on ehitatud omaette Kõrboja lavamaailm – kivimägi, tantsuplats ning liikuvad heinarõugud.

Lavastaja Vallo Kirsi ja kunstnik Kristjan Suitsu visiooni järgi on Vargamäel metsaveeres seisvad saunikute majad jagatud kahe pere taludeks – ühel pool asub Katku ja teisel pool Kõrboja. Kunstnik Suitsu soov oli luua võimalikult ehe 20. sajandi alguse taluolustik. „Eraldamaks kahte talu, ehitasime mänguplatsile kaevu ning aediku. Katku talu juurde kuhjasime päris ehtsa kivimäe. Kahte talu ühendavaks lüliks on tantsuplats, kus toimuvad mitmed selle lavastuse võtmestseenid,“ ütles Suits.

Kostüümikunstnik Pille Küngase jaoks olid peamised märksõnad puhtus, lihtsus ning ajastutruudus. Kui Kõrboja Madli, keda kehastab Luule Komissarov, kostüümivalik pärineb 19. sajandi lõpust, siis Kõrboja Anna (Kadri Lepp) seljas näeb 1920ndate linnamoodi, kust leiab juba mustreid ning siidiriiet. „Lõpptulemuse saavutamiseks kostüüme vanutati, vahetati nööpe, tooniti, värviti, õmmeldi. Ühe materjalina kasutasime vanu voodilinasid, mis olid juba kulunud. Eesmärgiks oli, et kõik tunduks laval aus ja kantud, nii nagu elus,“ selgitab Küngas.  

Näidendi „Kõrboja perenaine“ on Urmas Lennuk kirjutanud lavastaja Vallo Kirsile ja Ugala teatri näitlejatele. Kui Tammsaare romaanis oli keskne tegelane Katku Villu, siis Ugala uusversioonis on esile toodud just romaani naistegelased – Kõrboja Anna, Kuusiku Eevi ja Kõrboja Madli.

Suvelavastuses astub üles pea kogu Ugala trupp ja hulgaliselt külalisi – laval on üle 30 näitleja. Kõrboja Annat mängib Kadri Lepp, Kuusiku Eevit Adeele Sepp, Kõrboja Madli Luule Komissarov, Katku Villut Ott Aardam ja Kõrboja Reinu Egon Nuter. Kaasatud on tuntud rahvamuusik Kulno Malva, muusikaline kujundaja on Peeter Konovalov, lavastuskunstnik Kristjan Suits, kostüümikunstnik Pille Küngas ja liikumisjuht Oleg Titov.

Ugala suvelavastus „Kõrboja perenaine“ esietendub Tammsaare muuseumis Vargamäel 1. juulil kell 20.00, ühtekokku antakse sel suvel 15 etendust juulis ja augustis. Neljapäeviti ja reedeti viib teatrikülastajaid Vargamäele buss marsruudil Viljandi-Vargamäe-Viljandi.

Tänavune Vargamäe teatrisuvi tähistab 20 aasta täitumist esimesest suvelavastusest Albu mail.