Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Kinoteatri uus isiklik rekord: Murru 422/2 jõuab 300. etenduseni

Kinoteatri loodud audiorännak endises Murru vanglas, mis põhineb sealviibinud vangide, valvurite, ametnike ja lähedaste mälestustel, jõuab 19. augustil rekordilise teetähiseni. Etendus algusega kell 19.00, mis kannab järjekorranumbrit 300, on ühtlasi viimane, mis vanglas mängitakse.

Kreenholmi manufaktuuris algasid lavastuse ''Kremli ööbikud'' peaproovid

Esmaspäeval algasid Kreenholmi Manufaktuuris Tartu Uue Teatri suvelavastuse “Kremli ööbikud” peaproovid. Lavastus esietendub 10. augustil. Kokku antakse 11 etendust, mis toovad Narva üle 20 000 inimese. Pileteid on saadaval veel kolmele lisaetendusele 20., 21. ja 22. augustil.

Muusikali ''Once'' piletimüük on alanud!

Ugala teatris esietendub 26. jaanuaril 2019 muusikal „Once“, mille toob lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Ugala teatris esietendub lugu ebatavalisest tüdrukust nimega Amalia

Laupäeval, 31. jaanuaril esietendub Ugala teatris Soome näitekirjaniku Kati Kaartineni näidend „Amalia“ (originaalpealkirjaga „Samanlainen onni“). Lavastuse keskmes on väikelinna haiglas töötav keskealine üksikisa ja tema 17-aastane tütar Amalia.


Amalia pole tavaline tüdruk. Talle valmistab raskusi teiste inimeste mõtete, tunnete ja tegude mõistmine. Kõige lihtsam on sildistada teda autistiks. Maailm on tema jaoks koht, milles hakkama saamiseks peab ta pingutama. Soovides oma tütrele kõige paremat, on isa kehtestanud talle reeglid, mis peaks soovituste kohaselt aitama tüdrukul oma eluga hakkama saada. Nii ei pea tüdruk turvaliste koduseinte vahelt väljumagi. Mida aeg edasi ja täiskasvanuks saamisele lähemale, seda enam tekib Amalial küsimusi, millele isa Karil talle vastust anda pole. Kui aga Amalia ellu saabub uus hoidja Karoliina, pannakse proovile isa ja tütre elus seni kehtinud piirid ja reeglid. 

 

Karoliinaga koos aega veetes leiab Amalia julgust, et otsida omal käel vastused varem ebamugavana tundunud küsimustele ning avastada enda jaoks uus maailm. Maailm, mis koosneb üksteise ärakuulamisest, mõistmisest ja hoolimisest.

 

„Amalia“ on Kati Kaartineni esimene näidend, mis Eestis lavale jõuab. Kaartineni sooviks oli kirjutada noorest tüdrukust, kes on mingil kombel oma isa juures lõksus. „Tahtsin uurida seda suletud maailma ja selles toimivaid suhteid. Ja siis soovisin ma juhtida selle paari teele kellegi väljastpoolt – Karoliina, kes omakorda tunneb ennast abitu suhtlejana ja on end mingis mõttes eraldanud," lisas näitekirjanik.

 

„Amalia“ lavastaja on Ugala teatri näitleja Tanel Ingi, kelle jaoks on see teine lavastus. Varasemalt on ta Ugala teatris lavastanud 2011. aastal näidendi „Väike raha“. 

 

Tanel Ingi: „See on lugu ebatavalisest tüdrukust, kes ise tunneb ennast tavalisena. Tahab neid samu tavalisi asju, mis meid õnnelikuks teevad. Tahab olla samamoodi õnnelik nagu me kõik. Ja ta ongi. See on helge ja sooja huumoriga jutustatud lugu armastusest, mis ei tee vahet tavalise ja ebatavalise vahel.“

 

Amaliat kehastab Klaudia Tiitsmaa, tema isa mängib Andres Tabun ning Karoliinat Terje Pennie (külalisena). Lavastuse kunstnik on Jaanus Laagriküll, muusikalise kujunduse autorid on Taago Tubin ja Tanel Ingi. Valguskujunduse tegi Kristjan Suits.