Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Kinoteatri uus isiklik rekord: Murru 422/2 jõuab 300. etenduseni

Kinoteatri loodud audiorännak endises Murru vanglas, mis põhineb sealviibinud vangide, valvurite, ametnike ja lähedaste mälestustel, jõuab 19. augustil rekordilise teetähiseni. Etendus algusega kell 19.00, mis kannab järjekorranumbrit 300, on ühtlasi viimane, mis vanglas mängitakse.

Kreenholmi manufaktuuris algasid lavastuse ''Kremli ööbikud'' peaproovid

Esmaspäeval algasid Kreenholmi Manufaktuuris Tartu Uue Teatri suvelavastuse “Kremli ööbikud” peaproovid. Lavastus esietendub 10. augustil. Kokku antakse 11 etendust, mis toovad Narva üle 20 000 inimese. Pileteid on saadaval veel kolmele lisaetendusele 20., 21. ja 22. augustil.

Muusikali ''Once'' piletimüük on alanud!

Ugala teatris esietendub 26. jaanuaril 2019 muusikal „Once“, mille toob lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Ugalas esietendub täna maagiline lastelavastus „Võlur Oz“

Ugala teatris esietendub täna muusikaline lastelavastus „Võlur Oz“, kus peategelast Dorothyt kehastab Adeele Sepp. Fantaasiaküllane, efektsete lavatrikkidega ja muusikaliste tantsunumbritega lavastus sobib vaatamiseks väikestest lastest kuni nende vanemate ja vanavanemateni.
 
Seikluslik ja lõbus lavastus räägib loo Dorothyst, kes satub keeristormi tõttu võlumaale, kus võitlevad head ja kurjad nõiad ning elutsevad imepärased olendid. Et tagasi koju pääseda, peab Dorothy võtma ette retke selle maa valitseja, suure ja kõikvõimsa võlur Ozi juurde. Teel olles kohtub ta Hernehirmutise, Plekkmehe ja argliku Lõviga.
 
Kõik need isevärki tegelased ning head ja kurjad nõiad paneb muusikalises lavastuses „Võlur Oz“ elama lavastaja Ringo Ramul (TÜ VKA). Kunstnikuna on kaasategev Marion Undusk. Lisaks Adeele Sepale seiklevad Ozi maailmas Klaudia Tiitsmaa, Karl Robert Saaremäe (TÜ VKA), Aarne Soro, Vallo Kirs, Kata-Riina Luide ja Vilma Luik.
 
Ugala trupiga sellest hooajast liitunud Ringo Ramuli jaoks on tegu lavastajadebüüdiga. Tuleval kevadel TÜ VKA 11. lennu näitleja-lavastajana lõpetav Ramul lähtus materjalivalikus soovist pakkuda lastele sedasama lummavat tunnet, mis teda väiksena teatrit külastades valdas. „Lugedes aastake tagasi „Võlur Ozi“, sain ma aru, et see on täpselt nii maagiline, suure südamega, seikluslik ja värvikas lugu, et võiks olla aluseks lavastusele, mis tekitab lastes neid samu tundmusi, mida mina lapsena teatris aeg-ajalt kogesin. Lisaks sellele soovin lastele meelde tuletada, kui oluline on endasse uskuda ja sõpru hoida,“ selgitas Ramul.
 
L. Frank Baumi igihaljale muinasjutule „Võlur Oz” on originaalmuusika kirjutanud Peeter Konovalov, laulusõnad Ringo Ramul ja Priit Põldma (EMTA lavakunstikool). Muusika salvestusel olid toeks taustajõud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemiast. Liikumise on seadnud Oleg Titov.
 
Lavastust „Võlur Oz“ mängitakse Viljandis Ugala black boxis, mis on avatud veel viimased kolm kuud. Uuel aastal jõuab „Võlur Oz“ lisaks Viljandile ka Tallinna, Tartusse, Haapsallu, Jõhvi ja Kuressaarde.