Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti
Vaatemänguline visuaalteatriõhtu etendub Viinistul ka tuleval suvel!

Kinoteatri uus isiklik rekord: Murru 422/2 jõuab 300. etenduseni

Kinoteatri loodud audiorännak endises Murru vanglas, mis põhineb sealviibinud vangide, valvurite, ametnike ja lähedaste mälestustel, jõuab 19. augustil rekordilise teetähiseni. Etendus algusega kell 19.00, mis kannab järjekorranumbrit 300, on ühtlasi viimane, mis vanglas mängitakse.

Muusikali ''Once'' piletimüük on alanud!

Ugala teatris esietendub 26. jaanuaril 2019 muusikal „Once“, mille toob lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Vaatemänguline visuaalteatriõhtu etendub Viinistul ka tuleval suvel!

Eelmisel teatisuvel publiku ette jõudnud kaheosaline mereteemaline teatriõhtu „Üle vee“/“Laineid lausudes“ tuleb mängimisele ka tuleval suvel. Varju, sõna, liikumist ja muusikat ühendav devised-teatri meetodil sündinud teatriõhtu toimub Viinistu Kunstimuuseumi rannajoonel 9 korral augustis: 7.-12. ja 15.-17. augustil. Visuaalteatriõhtu toob Viinistule eelmisel suvel tuleristsed saanud teatriühendus Misanzen, mille eesotsas on kunstiline juht ja lavastaja Helen Rekkor ning produtsent Mihkel Tikerpalu.
 
Nagu eelmisel suvelgi, tuleb visuaalteatriõhtu taas publiku ette kahes osas. „Üle vee“ on Eesti esimene täisvarjuteatrilavastus, mis esietendus 2014. aasta sügisel Vaba Laval ning leidis tunnustust ka Salme Reegi teatripreemia nominendina 2015. aasta teatriauhindade galal. „Üle vee“ kõneleb kaunis varjude ja valguse keeles eemalolekust, üle-mere-igatsusest ja seda leevendavast kujutlusvõime jõust. Lavastuses sulanduvad visuaalne maagia ning muusikaline helipilt maailmamuusikast jazzini. „Laineid lausudes“ on rohkete visuaalteatrielementidega sõnalavastus, mis valmis väikese rannaküla Viinistu suves Läänemerega seonduva mütoloogilise ainese varal lavastaja, muusikute, kunstniku ja näitetrupi ühisloominguna. Lavastus loodi Viinistu kunstimuuseumi rannajoonel asuvasse merekuuri, mis renoveeriti ja võeti uue mängupaigana kasutusele.
Teatrikriitik ja dramaturg Marite Butkaite kirjutas eelmisel suvel Postimehes: „Visuaalteatriõhtu Viinistul on hea näide sellest, et suveteater võib olla vormiuuenduslik ja sisukas, andes üheaegselt mõtteainet ja meelelahutust, sidudes pärimuse ja oleviku." 
 
„Viinistu visuaalteatriõhtu on erakordne pärl teatrisuve viimases kolmandikus,“ lisas sellele teatriarvustaja Tõnu Lilleorg Rakvere Kuulutajas.
 
Visuaalteatriõhtu lavastas Helen Rekkor, kelle tööde hulka kuuluvad devised-teatri meetodil loodud lavastused „Theised“, „tõde:EI:õigus“, „Lolla“ jpt. Lavastuse kunstnik on Maarja Pabunen Eesti Kunstiakadeemiast, valguskujunduse on loonud Jari Matsi Viljandi Kultuuriakadeemiast ning kaasa teeb ka videokunstnik Kristin Pärn. Truppi kuuluvad Mairi Jõgi ja Rauno Kaibiainen (improteater Impeerium), Kristian Põldma (Viljandi Ugala), Artur Linnus, Mauri Liiv, Liisa Taul ja Mari Visnapuu ning vabakutseline näitleja ja lavastaja Shannon Quinn Austraaliast, Melbourne´st. Teatriõhtu produtsent on NUKU teatri näitleja Mihkel Tikerpalu.

Metseenile ja ettevõtjale Jaan Manitskile kuuluv Viinistu kunstimuuseum ning selle ümbruses paiknevad sise- ja välilavad on juba aastaid olnud mängupaigaks paljudele teatritele ja teatriühendustele (MTÜ R.A.A.A.M, Eesti Draamteater, Nargen Festival jne).  Samuti on Viinistu tuntud kontsertpaigana, kus igal suvel esinevad paljud muusikud Eestist ja välismaalt. 

Visuaalteatriõhtu etendub Viinistu katlamaja väikeses saalis ja rannajoonel asuvas merekuuris. Piletid on saadaval Piletilevis ja kuni 3. aprillini soodushinnaga 12 €!