Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti
VABARIIGI AASTAPÄEVAL PEKSULE!

Kinoteatri uus isiklik rekord: Murru 422/2 jõuab 300. etenduseni

Kinoteatri loodud audiorännak endises Murru vanglas, mis põhineb sealviibinud vangide, valvurite, ametnike ja lähedaste mälestustel, jõuab 19. augustil rekordilise teetähiseni. Etendus algusega kell 19.00, mis kannab järjekorranumbrit 300, on ühtlasi viimane, mis vanglas mängitakse.

Kreenholmi manufaktuuris algasid lavastuse ''Kremli ööbikud'' peaproovid

Esmaspäeval algasid Kreenholmi Manufaktuuris Tartu Uue Teatri suvelavastuse “Kremli ööbikud” peaproovid. Lavastus esietendub 10. augustil. Kokku antakse 11 etendust, mis toovad Narva üle 20 000 inimese. Pileteid on saadaval veel kolmele lisaetendusele 20., 21. ja 22. augustil.

Muusikali ''Once'' piletimüük on alanud!

Ugala teatris esietendub 26. jaanuaril 2019 muusikal „Once“, mille toob lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

VABARIIGI AASTAPÄEVAL PEKSULE!

Sel reedel, 24.veebruaril, esietendub teatris Must Kast mustast huumorist pungil lavastus „Peks mõisatallis“.

See on Birgit Landbergi debüütlavastus peale Viljandi Kultuuriakadeemia lõpetamist, kus laval astuvad üles telest tuttav Kristjan Lüüs, muusikale vallutav Kaarel Targo ja lavakas Jüri Naela kursusel magistrikraadi omandav Jaanika Tammaru. Lisaks on lavatagusteks jõududeks 2016. aasta teatriauhindadel aastaauhinna pälvinud kunstnik Illimar Vihmar, dramaturgina seni peamiselt Kinoteatris toimetanud Paul Piik ning valguskujundaja Emil Kallas Linnateatrist.

Trupi ühistööna valminud lavastus on lähtunud sellest, et eestlased väärtustavad kannatusi. Nagu kommenteerib lavastaja Birgit Landberg: „Me oleme kannatajarahvas, aga kas tegelikult on ka kogu aeg nii raske? Kui palju me suudame ja tahame ära kannatada? Mis aitab kannatamist üle elada? Kas selleks on lootus, huumorimeel või teadmine sellest, et teistel on veel hullem?“ Ning lisab: „Publiku jaoks ei ole etendus kindlasti raske vaatamine. Me läheneme kannatustele läbi absurdi ja huumori ning mulle meeldib, kui laval toimuv on intensiivne ja tempokas.“

Lisaks etendustele Genialistide Klubis, toimuvad kaks etendust Tallinnas, Kanuti Gildi SAALis, 28. veebruaril ja 1.märtsil kell 19:30. 

 

Lavastaja: Birgit Landberg

Kunstnik: Illimar Vihmar

Valguskunstnik: Emil Kallas (Tallinna Linnateater)

Helikunstnik / -tehnik: Sten Arvi

Dramaturg: Paul Piik (Kinoteater)

Laval: Jaanika Tammaru, Kaarel Targo, Kristjan Lüüs

Kokku antakse veebruaris ja märtsis seitse etendust, mida mängitakse Tartus Genialistide Klubis ja Tallinnas Kanuti Gildi SAALis.