Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Kinoteatri uus isiklik rekord: Murru 422/2 jõuab 300. etenduseni

Kinoteatri loodud audiorännak endises Murru vanglas, mis põhineb sealviibinud vangide, valvurite, ametnike ja lähedaste mälestustel, jõuab 19. augustil rekordilise teetähiseni. Etendus algusega kell 19.00, mis kannab järjekorranumbrit 300, on ühtlasi viimane, mis vanglas mängitakse.

Kreenholmi manufaktuuris algasid lavastuse ''Kremli ööbikud'' peaproovid

Esmaspäeval algasid Kreenholmi Manufaktuuris Tartu Uue Teatri suvelavastuse “Kremli ööbikud” peaproovid. Lavastus esietendub 10. augustil. Kokku antakse 11 etendust, mis toovad Narva üle 20 000 inimese. Pileteid on saadaval veel kolmele lisaetendusele 20., 21. ja 22. augustil.

Muusikali ''Once'' piletimüük on alanud!

Ugala teatris esietendub 26. jaanuaril 2019 muusikal „Once“, mille toob lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Vanemuine esitleb: 'Meister ja Margarita'

Laupäeval, 7. märtsil jõuab Vanemuise väikeses majas publiku ette dramaatilis-tantsuline tõlgendus Mihhail Bulgakovi romaanist „Meister ja Margarita“.


„Meistri ja Margarita“ lavastajad on Janek Savolainen ja Katrin Pärn (külalisena), kunstnik Liina Unt (Endla), valguskujundaja Imbi Mälk ning videokunstnik Argo Valdmaa (Endla). Lavastuses on kasutatud Elliot Goldenthali, Alfred Schnittke, Pjotr Tšaikovski, Howard Shore’i, Hector Berliozi, Igor Stravinski jt heliloomingut.

Osades: Jüri Lumiste (Woland), Katrin Pärn (Peemot), Helgur Rosenthal (Meister), Maria Engel (Margarita Nikolajevna), Ragne Pekarev, Janek Joost, Aivar Kallaste  ja Vanemuise balletitrupp.
 

„„Meister ja Margarita" on väga mitmekihiline ja keeruline teos. Seal on lisaks ilmsele palju salajasi ja hoomamatuid käike ja koridore. Varjatud sümboleid, selgeid viiteid ja kummastavaid sidemeid. Otseseid ja kaudseid paralleele. Sellest kirjutada sünopsist või sisukokkuvõtet tundub peaaegu võimatu. Vähemalt ei muudaks see midagi selgemaks. Igaühel on oma vastuvõturetseptorid, mis aitavad temani tuua täpselt selle, mis just talle vajalik on või erutav tundub. Või siis ei aita. 
 

Me oleme selle pisut keerulisemaks teinud - või hoopis lihtsamaks? - sest me oleme - püüdes edasi anda Bulgakovi maalitud piltide grotesksust ja vallatust - eksperimendina seganud tantsu ja sõna sel moel, mis nõuab vaatajalt pidevat ümberkohanemist. Abstraktset mõtlemist, huumorimeelt ja ümberkohanemist. Tõlkimisaparaat seletamaks sõna, on inimesel teistsugune, kui see, millega seletatakse liikumist. Või pilti või heli. Tundub huvitav, kas selline viis muudab niigi keerulise materjali veel segasemaks või hoopis haarab kõik meeled töösse ja avab kanalid, mille kaudu on äkki maagilisel moel „selle oopuse peajoon läbinisti selge.“"
 

Katrin Pärn ja Janek Savolainen

Janek Savolainen (7.02.1978) lõpetas Tallinna Pedagoogikaülikooli koreograafina, alates aastast 2000 Vanemuise teatri balletiartist ja koreograaf-lavastaja. Lisaks tantsulavastustele osalenud ooperi-, opereti-, muusikali- ja sõnalavastustes, teinud liikumisi draamalavastustele. Lavastused Vanemuises: „Bamby” (2001), „This is a small step for a man…” (2003), „Nixon” (2006), “Vanamees ja meri” (2010).

Katrin Pärn (20.05.1977) on lõpetanud EMTA Lavakunstikooli 2000 ja magistriõppe 2008, täiendanud end Universität der Künste’s Berliinis ja Mission Bay Highschool’is USAs. Olnud Vanemuise teatri näitleja, praegu vabakutseline näitleja Tartu Uues Teatris. Stsenarist, lavastaja, koreograaf, mänginud seriaalides ja filmides, kirjutanud luuletusi, tõlkinud ja kirjutanud laulutekste. Nomineeritud Eesti Teatriliidu aastapreemiale Parim naisnäitleja 2010.
 

„Meister ja Margarita“ etendub sel hooajal viiel korral - 7., 14., 22. märtsil ning 10. ja 23. aprillil Vanemuise väikeses majas.