Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Veebruaris esietendub Kanuti Gildi SAALis noore tärkava etenduskunstniku Sigrid Savi soololavastus 'Pushing Daisies'

7. veebruaril Kanuti Gildi SAALis esietenduv Sigrid Savi soololavastus "Pushing Daisies" ajab kaasaegset koreograafiat uutele absurdsuse tasanditele.

Ugala teatris jõuab lavale muusikal 'Once'

Üle kümne aasta jõuab Ugalas lavale taas muusikal, kui 26. jaanuaril esietendub iiri muusikal „Once“.

Endla Teatri 2018. aasta vaadatuim lavastus on teist aastat järjest “Mitte praegu, kallis!”

2018. aasta jooksul andis Endla Teater 322 etendust, mida külastati 76 887 korda. Lisaks sellele käidi Teatrikinos, Jazzklubis ja Teatrigaleriis ning vaadati Endla kaasprodutseeritud tantsulavastusi „Sisesosinad“ ja „Prime Mover“. Korraldasime ka 62 teatribussireisi erinevatele Eesti teatrite etendustele, millest võttis osa umbes 3100 inimest.

Sadamateatris esietendub draama 'Julm mõrvar Hasse Karlsson paljastab tõe naise kohta, kes külmus surnuks raudteesillal'

Sel laupäeval, 19. jaanuaril kell 19 esietendub Tartus Sadamateatris Henning Mankelli draama “Julm mõrvar Hasse Karlsson paljastab tõe naise kohta, kes külmus surnuks raudteesillal”, mille on lavastanud Tanel Jonas.

Tartu Uus Teater otsib lavastusprojekti ILUSAD INIMESED jaoks intervjueeritavaid

Lavastus räägib ilust. Nii sellest, mida me ilusaks peame kui ka selleks, mida me ilusaks ei pea. Miks on välimus meie ühiskonnas nii oluline, mida selle abil saavutab ja mida see meiega teeb?

Avangardne etenduskunst mängib lasteteatriga 

NUKU teatris esietendub 20. jaanuaril uuslavastus „Ikaaria mängud”, kus astuvad üles avangardse etenduskunstnikuna tuntud Kaja Kann ning nukunäitleja ja -lavastaja Helle Laas, kes tähistab selle rolliga oma 50 aasta lavajuubelit Nukuteatris. 

Vanemuine toob sel suvel välja setude kogukonnaloo 'Kirvetüü'

Vanemuise 2019. aasta suvelavastus on taaskord setukeelne lugu, mis leiab aset 90ndate Eestis. Ott Kiluski kirjutatud ja näidendivõistlusel preemia võitnud “Kirvetüüd” hakkab lavastama Ain Mäeots, kunstnik on Iir Hermeliin.

Detsembrikuus toimetavad Ugala teatri laval pingviinid, tuvist rääkimata

Jõulukuul, 10. detsembril esietendub Ugala teatris muusikaline koguperelavastus „Kohtume kell 8 Noa laeval“. Publik saab osa kolme pingviinist sõbra lumistest seiklustest Antarktikas.

Endla Teater toob välja Jarek Kasari muusikali ''Oliver Twist''

Tänasest on müügil Endla Teatri uhiuue muusikali „Oliver Twist“ piletid. 9. märtsil esietenduva „Oliver Twisti“ lavastaja ja dramatiseerija on Peep Maasik, helilooja Jarek Kasar ning laulusõnade autorid Jarek Kasar ja Olavi Ruitlane.

28. novembril esietendub VAT Teatris Lauri Saatpalu monolavastus 'Südame sosin'

Ideaalses maailmas on inimesel südametunnistus, südamehääl ja südameasjad. Süda avatakse vähestele, sest süda peidab endas inimhinge suurimaid saladusi. Süda on inimesele eluliselt vajalik.

Suvelavastuse 'Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola' 2019. aasta piletid nüüd müügil

Koidula aias etenduvat õpetlikku lustimängu mängitakse kolmandat ja sedakorda ka viimast suve. Ja kui eelnevad aastad on meile midagi õpetanud, siis seda, et huvilistel maksab piletite hankimisega kiirustada.

Ugalas esietendub Luule Komissarovile ja Peeter Jürgensile pühendatud 'Meistrite liiga'

Ugalas jõuab sel laupäeval, 17. novembril publiku ette eluline komöödia „Meistrite liiga“, mille hinnatud näitekirjanik Urmas Lennuk kirjutas just peaosatäitjatele, Ugala teatri vanameistritele Luule Komissarovile ja Peeter Jürgensile. Lisaks neile astuvad lavale Vallo Kirs, Triinu Meriste, Jaana Kena ning külalisena teeb kaasa Elina Reinold.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Vanemuine esitleb: 'Meister ja Margarita'

Laupäeval, 7. märtsil jõuab Vanemuise väikeses majas publiku ette dramaatilis-tantsuline tõlgendus Mihhail Bulgakovi romaanist „Meister ja Margarita“.


„Meistri ja Margarita“ lavastajad on Janek Savolainen ja Katrin Pärn (külalisena), kunstnik Liina Unt (Endla), valguskujundaja Imbi Mälk ning videokunstnik Argo Valdmaa (Endla). Lavastuses on kasutatud Elliot Goldenthali, Alfred Schnittke, Pjotr Tšaikovski, Howard Shore’i, Hector Berliozi, Igor Stravinski jt heliloomingut.

Osades: Jüri Lumiste (Woland), Katrin Pärn (Peemot), Helgur Rosenthal (Meister), Maria Engel (Margarita Nikolajevna), Ragne Pekarev, Janek Joost, Aivar Kallaste  ja Vanemuise balletitrupp.
 

„„Meister ja Margarita" on väga mitmekihiline ja keeruline teos. Seal on lisaks ilmsele palju salajasi ja hoomamatuid käike ja koridore. Varjatud sümboleid, selgeid viiteid ja kummastavaid sidemeid. Otseseid ja kaudseid paralleele. Sellest kirjutada sünopsist või sisukokkuvõtet tundub peaaegu võimatu. Vähemalt ei muudaks see midagi selgemaks. Igaühel on oma vastuvõturetseptorid, mis aitavad temani tuua täpselt selle, mis just talle vajalik on või erutav tundub. Või siis ei aita. 
 

Me oleme selle pisut keerulisemaks teinud - või hoopis lihtsamaks? - sest me oleme - püüdes edasi anda Bulgakovi maalitud piltide grotesksust ja vallatust - eksperimendina seganud tantsu ja sõna sel moel, mis nõuab vaatajalt pidevat ümberkohanemist. Abstraktset mõtlemist, huumorimeelt ja ümberkohanemist. Tõlkimisaparaat seletamaks sõna, on inimesel teistsugune, kui see, millega seletatakse liikumist. Või pilti või heli. Tundub huvitav, kas selline viis muudab niigi keerulise materjali veel segasemaks või hoopis haarab kõik meeled töösse ja avab kanalid, mille kaudu on äkki maagilisel moel „selle oopuse peajoon läbinisti selge.“"
 

Katrin Pärn ja Janek Savolainen

Janek Savolainen (7.02.1978) lõpetas Tallinna Pedagoogikaülikooli koreograafina, alates aastast 2000 Vanemuise teatri balletiartist ja koreograaf-lavastaja. Lisaks tantsulavastustele osalenud ooperi-, opereti-, muusikali- ja sõnalavastustes, teinud liikumisi draamalavastustele. Lavastused Vanemuises: „Bamby” (2001), „This is a small step for a man…” (2003), „Nixon” (2006), “Vanamees ja meri” (2010).

Katrin Pärn (20.05.1977) on lõpetanud EMTA Lavakunstikooli 2000 ja magistriõppe 2008, täiendanud end Universität der Künste’s Berliinis ja Mission Bay Highschool’is USAs. Olnud Vanemuise teatri näitleja, praegu vabakutseline näitleja Tartu Uues Teatris. Stsenarist, lavastaja, koreograaf, mänginud seriaalides ja filmides, kirjutanud luuletusi, tõlkinud ja kirjutanud laulutekste. Nomineeritud Eesti Teatriliidu aastapreemiale Parim naisnäitleja 2010.
 

„Meister ja Margarita“ etendub sel hooajal viiel korral - 7., 14., 22. märtsil ning 10. ja 23. aprillil Vanemuise väikeses majas.