Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Kinoteatri uus isiklik rekord: Murru 422/2 jõuab 300. etenduseni

Kinoteatri loodud audiorännak endises Murru vanglas, mis põhineb sealviibinud vangide, valvurite, ametnike ja lähedaste mälestustel, jõuab 19. augustil rekordilise teetähiseni. Etendus algusega kell 19.00, mis kannab järjekorranumbrit 300, on ühtlasi viimane, mis vanglas mängitakse.

Kreenholmi manufaktuuris algasid lavastuse ''Kremli ööbikud'' peaproovid

Esmaspäeval algasid Kreenholmi Manufaktuuris Tartu Uue Teatri suvelavastuse “Kremli ööbikud” peaproovid. Lavastus esietendub 10. augustil. Kokku antakse 11 etendust, mis toovad Narva üle 20 000 inimese. Pileteid on saadaval veel kolmele lisaetendusele 20., 21. ja 22. augustil.

Muusikali ''Once'' piletimüük on alanud!

Ugala teatris esietendub 26. jaanuaril 2019 muusikal „Once“, mille toob lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Vanemuise teatrit külastati möödunud aastal 188 001 korral

Teater andis 541 etendust ja kontserti 176 018 inimesele, lisaks osales Vanemuise erinevates haridusprogrammides kokku 11 983 inimest. Võrreldes 2013. aastaga on Vanemuise publiku koguarv kahanenud 24 210 teatrikülastuse võrra, sest ka etenduskordi oli mullusega võrreldes 83 vähem. 

 

„Külastuste vähenemine on seotud kahe asjaoluga," kommenteeris eelmise majandusaasta näitajaid teatrijuht Toomas Peterson. "2014. aastal ei valminud uut suure maja lastelavastust. Lisaks võttis muusikali „Ooperifantoom“ ettevalmistus tavapärastest prooviperioodidest märgatavalt enam lavaaega, mille kõrvalt etendusi anda ei saanud. Külastuste arvu taastumist prognoosib teater paari aasta pärast, sest plaanikohaselt on suure maja lava kahel järgmisel suvel lavatehnika vahetuse tõttu loominguliseks tegevuseks suletud.“


Vanemuise eelarve maht oli 2014.aastal koos investeeringutega 9,67 miljonit eurot, millest omatulu moodustas 2,61 miljonit eurot. Petersoni selgitusel on omatulu laekunud planeeritult.

 

Vanemuise teatri möödunud aasta kõige külastatum lavastus oli muusikal „Evita“, mida käis vaatamas 16 994 inimest, teisel kohal on oktoobris esietendunud muusikal „Ooperifantoom“ 15 070 külastajaga, millel oli „Evitast“ 4 mängukorda vähem. 

 

Draamažanri populaarseim lavastus oli „Minu järel, seltsimees", mida külastas 9692 inimest. Tantsuteatri vaadatuimaks lavastuseks osutus "Pähklipureja", mida käis vaatamas 3689 inimest.

 

Ooperižanris kogus kõige enam vaatajaid "Rehepapp", mida käis nautimas 4254 inimest.
 

Tutvu Vanemuise repertuaariga SIIN