Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti
Vanemuises esietendub Donizetti ooper 'Lucia di Lammermoor'

Kinoteatri uus isiklik rekord: Murru 422/2 jõuab 300. etenduseni

Kinoteatri loodud audiorännak endises Murru vanglas, mis põhineb sealviibinud vangide, valvurite, ametnike ja lähedaste mälestustel, jõuab 19. augustil rekordilise teetähiseni. Etendus algusega kell 19.00, mis kannab järjekorranumbrit 300, on ühtlasi viimane, mis vanglas mängitakse.

Kreenholmi manufaktuuris algasid lavastuse ''Kremli ööbikud'' peaproovid

Esmaspäeval algasid Kreenholmi Manufaktuuris Tartu Uue Teatri suvelavastuse “Kremli ööbikud” peaproovid. Lavastus esietendub 10. augustil. Kokku antakse 11 etendust, mis toovad Narva üle 20 000 inimese. Pileteid on saadaval veel kolmele lisaetendusele 20., 21. ja 22. augustil.

Muusikali ''Once'' piletimüük on alanud!

Ugala teatris esietendub 26. jaanuaril 2019 muusikal „Once“, mille toob lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Vanemuises esietendub Donizetti ooper 'Lucia di Lammermoor'

Vanemuise teatri väikses majas esietendub laupäeval, 2. aprillil Gaetano Donizetti ooper „Lucia di Lammermoor“, mille lavastaja on Roman Hovenbitzer Saksamaalt. Lavastuse muusikajuht ja dirigent on Paul Mägi, dekoratsiooni- ja kostüümikunstnik Roy Spahn (Saksamaa), valguskunstnik Ulrich Schneider (Saksamaa).
 
1835. aastal kirjutatud ooper tugineb Walter Scotti romaanile „Lammermooride mõrsja“. Oma maagilise muusikaga muutis Donizetti Scotti külma melanhoolse Šotimaa Vahemerelike kirgede kasvulavaks - kui ooper oli veel uus, peeti seda kõrgromantistliku tundelisuse musternäiteks. Saatuslikud suhted ja virtuooslikkust nõudev sopranipartii on sellele tänaseni püsiva lavaedu taganud.
 
Roman Hovenbitzer: „Donizetti ooperi keskmes on ühe naise saatus. See, mida Lucia – paljude naiste võrdkuju – kogeb, on mitme sajandi pikkuse perekonnaloo tagajärg. Teda ei murra mitte pelgalt kasvatus, mille kohaselt peab olema kuulekas, vaid ka poliitika, sugulussidemed, kättemaks ja vaenutsevate perekondade viha. Niisiis ei ole „Lucia di Lammermoor” ainult armutragöödia, vaid ka väljapaistev poliitiline jutustus, mis näitab, kuidas mehelik võimusüsteem moonutab inimestevahelisi suhteid, kuni ta need lõpuks hävitab. Petetud armastuse mäslemist ja lahtumist ilmestab Donizetti oma väljendusrikkaima muusikaga: kättemaks on verine, hullumeelsus tappev. Kuritarvitatud tunded laostavad kõike ja kõiki.“
 
Osades: Henriette Bonde-Hansen (Taani), Federico Lepre (Itaalia), Jevgeni Chrebtov (Leedu) või Janis Apeinis (Läti RO), Karmen Puis, Rasmus Kull ja German Gholami, Vanemuise ooperikoor.
 
Itaalia keeles, eesti- ja inglisekeelsete tiitritega