Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Kinoteatri uus isiklik rekord: Murru 422/2 jõuab 300. etenduseni

Kinoteatri loodud audiorännak endises Murru vanglas, mis põhineb sealviibinud vangide, valvurite, ametnike ja lähedaste mälestustel, jõuab 19. augustil rekordilise teetähiseni. Etendus algusega kell 19.00, mis kannab järjekorranumbrit 300, on ühtlasi viimane, mis vanglas mängitakse.

Kreenholmi manufaktuuris algasid lavastuse ''Kremli ööbikud'' peaproovid

Esmaspäeval algasid Kreenholmi Manufaktuuris Tartu Uue Teatri suvelavastuse “Kremli ööbikud” peaproovid. Lavastus esietendub 10. augustil. Kokku antakse 11 etendust, mis toovad Narva üle 20 000 inimese. Pileteid on saadaval veel kolmele lisaetendusele 20., 21. ja 22. augustil.

Muusikali ''Once'' piletimüük on alanud!

Ugala teatris esietendub 26. jaanuaril 2019 muusikal „Once“, mille toob lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

VAT Teatris esietendub „Don Quijote” Aare Toikka tõlgenduses

VAT Teatris esietendub 7. märtsil lõbus kurbmäng „Don Quijote”. Lavastaja Aare Toikka on lavastuse aluseks oleva loo kirja pannud Cervantese loomingu ainetel ning Don Quijote koos oma kaaskondlastega hakkab seekord seiklema Tallinna Linnateatri Hobuveskis.

Eesti teatrivaataja teab mitut Mihhail Bulgakovi 1938. aastal ilmunud näidendi lavastust ja mäletab Dale Wassermanni ja Mich Leighi muusikali „Mees La Manchast“, kuid kordagi veel pole Eestis loodud Cervantese ammendamatust ainesest sõltumatut ja originaalset lavateost. Muidugi  parandab selle vea eesti teatriajaloos VAT Teater – teater, mis on alati ajast ees, nii nagu Cervantes oli ajast ees oma eluajal.

2017. aastal möödub 401. päikeseringi sellest, kui Cervantes oma kaasaegsete hulgast lahkus. Aega on üksjagu kulunud ja ühtteist on maailmas muutunud. Galeeriorjaks täna enam kedagi ei müüda, nagu juhtus ühe maailma suurima romaani autoriga, kuid piraadid pole kuskile kadunud. Meil on lennukid ja tuuleveskid toodavad elektrit. Maandume teistele taevakehadele ja sulatame mandrijääd. Cervantese teos aga oleks otsekui täna kirjutatud ja seda nii sisult kui vormilt. Kuulsus, au, arm ja rõõm, iha, kurbus, kadedus ning need teised kannupoisid saadavad iga Don Quijote't tema eluteel.

Aare Toikka ja trupp on loonud Cervantese loomingu ookeani täiesti uue saare, mille peal kõneldakse inimhinge igavesest võitlusest tuuleveskitega täiesti uudses keeles. Don Quijote on äratuntav, Sancho Panza on äratuntav, kuid see kõik sünnib enneolematul moel siin ja praegu Hobuveskis.

VAT Teatri „Don Quijote” autor ja lavastaja on Aare Toikka, kunstnik Kaspar Jancis ning valguskunstnik Sander Põllu. Lavastuse koreograaf on Marge Ehrenbusch, võitlusstseenid seadis lavale Tanel Saar, muusikalise kujunduse tegid Aare Toikka, Kaspar Jancis ja Peeter Rebane.

Osades: Ago Soots, Elina Reinold, Meelis Põdersoo ja Margo Teder ning Kuressaare Linnateatri näitlejad Lauli Otsar, Risto Vaidla ja Markus Habakukk.

Esietendus on 7. märtsil kell 18 Tallinna Linnateatri Hobuveskis, selle hooaja jooksul etendub lavastus sealsamas veel vaid üheksa korda.