logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü
Visuaalteatrifestival NuQ Treff avalikustas programmi

Visuaalteatrifestival NuQ Treff avalikustas programmi

1.–4. juunini toimuval visuaalteatrifestivalil NuQ Treff etendub kokku 22 lavastust 10 riigist.

 

Festivali tähtsündmusteks on tänavu visuaalteatrimaailma tippude, Gisèle Vienne’i ja Paul Zaloomi lavastused. Lisaks kahele peaesinejale leiab programmist veel hulga tipptasemel visuaalteatrilavastusi täiskasvanutele, mis oma elamuslikkuselt esinimedele sugugi alla ei jää: L'Insolite Mecanique Prantsusmaalt lavastusega „Vaadates õhu liikumist”, noor norra lavastaja Yngvild Aspeli oma uue lavastusega „Tuhk”, visuaalteatri-gigandi Philippe Genty’ kunstnik Marzia Gambardella lavastusega „Mina, kast”. Festivalil leiab aset ka maailma esietendus, kui etendub Trefil mitu korda varemgi esinenud Editta Brauni „Luvose”-triloogia kolmanda osa „Close Up 2.0” uusversioon.

 

Lasteprogramm pakub lastele terve müriaadi erinevaid materjale, nukke, fantaasiat ja elamusi maailma parimal tasemel. Juba tuntud headuses ja armsuses saabuvad festivalile taas sloveenid lavastustega „Hanikaru” ja „Väike sinine ja väike kollane”. Teater Trunk & Egg Norrast mängib lavastuses „Härra Gunderseni tohuvabohu” lambivarjudega loo kosmoserännakust ja uute planeetide avastamisest. Novgorodi Teater Mali loob kauneid poeetilisi pilte tuule ja suurte voogavate kilekangaste abil lavastuses „Kus elab tuul”. Taani teater Blik paneb kõige pisemad üllatusest kilkama etendusega „Oih!”, kus näitleja loob laval lastele origami-tehnikas väikesi imesid. Saksamaalt pärit Thalias Kompagnons ehitab oma lavastuses „Savist võetud”, suuri lugusid väikese laua peal – ja kõike seda ainult savist. Mõnusat segadust ja lusti pakuvad ka eesti enda „Krõll” NUKU teatrilt ja Zuga tantsijad lavastusega „meeleKolu”.

 

Tõeline festivalisõber peaks kindlasti osalema ka Festivalijuttudel, kus saab kuulda, mida mõtlevad kuulsad etenduskunstnikud Gisèle Vienne ja Paul Zaloom elust ning kunstist. Tallinnasse on tulemas ka maailma kõige olulisema nukukunstikeskuse esindajad Prantsusmaalt Charleville-Meziérès'st: sealse Rahvusvahelise Nukukunsti Instituudi ja kõrgkooli juhataja Eloi Recoing ja Maailma Nukuteatrite Festivali kunstiline juht Anne-Francois Cabanis.

 

Üleüldse on sel korral festivalil esinemas ja osalemas mitmeid Charleville-Meziérès’ festivali ja nukukunstikooliga seotud artiste. Näiteks Renaud Herbin on lõputult eksperimenteeriv kunstnik, kelle tööd on tõstetud eesootava Charleville-Meziérès’ festivali esinumbriks. Tallinnas etendub tema lavastus „Keskkond”, mis on teater gurmaanidele, mõtiskledes inimese üle marioneti ja teda ümbritseva keskkonna suhete kaudu. Prantsusmaa kooli on lõpetanud ka nukuteatrikunstnik Polina Borissova, kes kannab enda soolos „Skaszka” vaimukalt ette terve maailma ajaloo, alates saurustest ja lõpetades tulevikunägemusega.

 

Soome-iisraeli noored etenduskunstnikud Sandrina Lindgren ja Ishmael Falke jutustavad mõjuvalt dokumentaalse ja aktuaalse loo väljarändamisest lavastuses „Nähtamatud maad”, kasutades lavakujundusena omaenda kehasid. Soomest on festivalile tulemas ka teater Metamorfoos, kelle lavastus „Hirmu anatoomia” lahkab visuaalselt köitval ja ka veidi humoorikal moel  tänapäeva inimese stressi ja hirmurohket igapäevaelu. Teater Waidspeicher Saksamaalt tuleb festivalile muistse saksa looga „Kivist süda”, vahendades oma ajatut sõnumit läbi tippklassi nukukunsti ja võimsa visuaalmaailma.

 

Kõik festivalietenduste piletid on tänasest müügil, märtsi lõpuni kehtivad piletitele kõige soodsamad hinnad. Lisaks on võimalik kuni 15. märtsini soetada endale festivali pass, mis võimaldab vaatama minna kümmet festivalietendust vaid 60 euro eest.

Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti