Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Kinoteatri uus isiklik rekord: Murru 422/2 jõuab 300. etenduseni

Kinoteatri loodud audiorännak endises Murru vanglas, mis põhineb sealviibinud vangide, valvurite, ametnike ja lähedaste mälestustel, jõuab 19. augustil rekordilise teetähiseni. Etendus algusega kell 19.00, mis kannab järjekorranumbrit 300, on ühtlasi viimane, mis vanglas mängitakse.

Muusikali ''Once'' piletimüük on alanud!

Ugala teatris esietendub 26. jaanuaril 2019 muusikal „Once“, mille toob lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Visuaalteatrifestival Treff tunnistati Euroopa parimate festivalide hulka

NUKU teatri korraldatavale Tallinn Treff Festivalile omistati Euroopa parimaid festivale koondav märgistus EFFE Label. Tegemist on ainsa teatrifestivaliga Eestis, mis on selle märgise saanud. Selleaastane Treff algab juba kahe nädala pärast.

EFFE on Euroopa Festivalide Liidu poolt ellu kutsutud rahvusvaheline festivalide platvorm, mida ühendavad kunstile pühendumine, euroopalikud väärtused ja kogukonnad. EFFE märgistus tunnustab festivalide silmapaistvat kvaliteeti.  

 

Treff festivali kunstilise juhi Vahur Kelleri sõnul tuli tunnustus tänu kauaaegsele teatritöötajate ja festivalikorraldajate panusele. „Oleme väga rõõmsad! Treffi teemegi ju väga heal tasemel ning on hea meel, et seda on ka sellisel moel märgatud. EFFE märgistus annab Trefile kindlasti juurde rohkem kõlapinda ka väljaspool Eestit,“ lisab Keller.

 

Märgistuse saamiseks esitasid sajad festivalid üle Euroopa vastava taotluse, mida hindasid Euroopa Festivalide Liidu poolt määratud kohalikud eksperdid. EFFE märgistusel on kolm kriteeriumit: kunstiline pühendumus, kogukonna kaasamine ja festivali rahvusvaheline ja ülemaailmne suunitlus. 

 

Sellist kvaliteedimärgistust antakse välja esimest korda. EFFE Label 2015-2016 said 31 riigi sündmused. Trefi kõrval pälvisid EFFE märgistuse veel 23 Eesti festivali, näiteks PÖFF, Viljandi Pärimusmuusika Festival, HeadRead ning Jazzkaar. Kõigi tunnustuse osalejatega saab tutvuda EFFE kodulehel www.effe.eu

 

Üheksas Tallinn Treff Festival toimub 4.–7. juunini Tallinna vanalinna teatrisaalides. Festivalil etenduvad 23 visuaalteatrilavastust üle maailma, peaesineja on Ville Walo trupi WHS ja Sungsoo Ahn Pick-Up Groupi lavastus „Topeltpilt”, mis etendub 6. juunil Vene teatris.