Kummardus Arvo Pärdile

Kummardus Arvo Pärdile

la 01.11.2025 • 19:00 - 21:00Niguliste 3, Tallinn, Harjumaa
Muita tapahtumia sarjasta (3)
L 1. november kell 19 Niguliste muuseum

Kummardus Arvo Pärdile

Hortus Musicus


Kunstiline juht Andres Mustonen

 

Kavas:

Pärt, Sõlvestrov, Kantšeli  

 

Arvo Pärdi juubeliaastal kõlab kõikjal maailma kirikutes ja kontserdisaalides tema muusika. Kummarduse heliloojale teeb ka ansambel Hortus Musicus, kes on olnud Pärdi lähedane sõber ja loomelabor pärast pikki vaikuseaastaid. Andres Mustoneni ja Arvo Pärdi kohtumised muusikas algasid juba enne Hortuse sündi, kui Oleviste kirikus toimusid erksate isiksuste esimesed kokkupuuted varajase muusikaga, mida tol ajal Eestis mujal kuulda ei saanud.

 

Pärt kirjutas esimesed tintinnabuli-stiilis teosed oma sõprade ja mõttekaaslaste kõige kitsamale ringile, kuhu kuulus ka Hortus Musicus. Vahetult pärast ainulaadse tintinnabuli-stiili leidmist pühendas ta ansamblile ja selle kunstilisele juhile Andres Mustonenile mitu teost: „Fratres“, „An den Wassern zu Babel saßen wir und weinten“, „Arbos“. Seni kõige viimane Arvo Pärdi teos „La Sindone“ on samuti pühendatud Andres Mustonenile.

 

Pärdi teoste kõrval kõlab kontserdil ka tema ajastukaaslaste, sõprade ja heliloojate Valentõn Sõlvestrovi ja Gia Kantšeli looming.

 

Hintatiedot

Hinta­tiedoissa ilmoitettuihin lippuhintoihin voidaan lisätä Piletilevin palvelumaksu 1,90 € / lippu. Piletilevi näyttää omissa kanavissaan lippujen hinnat lopullisina, sisältäen palvelumaksun. Lue lisää palvelumaksuista täältä!

2025/2026 hooaja kontserdipiletid 4.–14. septembrini kuni 30% soodsamad!

Soodustuse saamiseks vali piletit ostukorvi pannes hinnagrupp „KAMPAANIA HIND“ või „KAMPAANIA HIND (sooduspilet).

Tapahtumapaikka

Niguliste muuseum, TallinnNiguliste 3, Tallinn, Harjumaa www.nigulistemuuseum.ekm.ee/
Ava kaardirakenduses

Tapahtuman järjestäjä

Eesti Kontsert SA
Reg.nr: 90012596
Estonia pst 4, Tallinn, 10145, Harjumaapilet@concert.ee