Tuloksia ei löytynyt!
Loading...
Lataa uudelleen

7 linna muusika festivali lõppkontsert Suve sving

Su 21.7.2019 19:00
Jõhvi Kontserdimaja
10.50 - 15.50

XXI Seitsme linna muusika

10. – 21. juuli 2019 Ida-Virumaa

Festival 7 linna muusika on suurim suvine kohtumispaik Ida-Virumaal!

Festivali algne idee – seitse päeva, seitse kontserti, seitse linna – on aegade jooksul täienenud ning sellest on kujunenud suursündmus Ida-Virumaa põnevates kontserdipaikades. See on oodatud suvine kergemuusika festival, mis sel aastal kulgeb mõnusalt läbi erinevate žanrite, svingist rokini ja vanamuusikast bluusini ning haarab kaasa kogu maakonna. Festivali raames toimub 15 kontserti, mille hulgast leiab erinevas vanuses kuulaja endale meelepäraseid muusikalisi kohtumisi.

10. juuli kell 19 Jõhvi kontserdimaja

7 linna muusika festivali avakontsert

„Eleegilised meeleolud“

Eesti Sinfonietta

Kontsertmeister: Johannes Põlda

Kavas:

Arenski. Variatsioonid Tšaikovski teemale op. 35a

Atterberg. Adagio amoroso

Grieg. Kaks eleegilist meloodiat keelpillidele op. 34

Tšaikovski. „Serenaad“ keelepillidele C-duur op. 48

 

Romantilise orkestrimuusika õhtu. Kaunis keelpillikõla ja põhjamaiselt karged meeleolud vaheldumas vene muusika avatud tundelisusega.

Eesti Sinfonietta solistide kontsertmeister 7 linna muusika festivali avakontserdil on Johannes Põlda.

Johannes Põlda on lõpetamas magistriõpet Helsingi Sibeliuse Akadeemias Mari Tampere-Bezrodny juhendamisel. Ta on täiendanud end Ameerikas Eastmani muusikakoolis prof Oleh Krysa viiuliklassis, lisaks võtnud dirigeerimistunde Mark Scatterday ja Mark Powelli orkestriklassis.

 

Pilet 15/10€

 

NB! N 11. juuli kell 19 Tartu Ülikooli Narva kolledž (mitte Narva Aleksandri kirik)

 „Kodumaastikud“

ETV tütarlastekoor

Laura Lindpere (kannel)

Dirigent: Aarne Saluveer

 

Kõlab muusika Gustav Ernesaksast ja rahvalauluseadetest moodsate autorite – Kadri Vooranna, Rasmus Puuri ja Pärt Uusbergi loominguni. „Kodumaastikud“ kõlavad publiku ümber ja vahel. Publikule avaneb erakordne võimalus tunda elavat ettekannet enese ümber – lähenemas, kaugenemas, mööda kõndimas. Värvi lisab Laura Lindpere kandlel.

 

Pilet 5€

 

N 11. juuli kell 19 Toila Spa Hotel, restoran Mio Mare

Kontsert–õhtusöök

 „Marilyn Monroe ja Frank Sinatra laulud“

Hanna-Liina Võsa ja Lauri Liiv

Olav Ehala (klahvpillid)

 

Ühel suvisel kontserdil saavad laval kokku muusikalitähed Hanna-Liina Võsa ja Lauri Liiv. Lisaks mitmetele ühistele projektidele teatrilaval seob mõlemaid armastus möödunud sajandi svingmuusika ja omaaegsete legendide Marilyn Monroe’ ja Frank Sinatra loomingu vastu. Nende kahe kunagise superstaari laulud on ajatud ja tulevad ettekandele vaid sel erilisel ja pisut nostalgilisel õhtul. Lauljaid saadab alati nooruslik ja virtuoosne maestro Olav Ehala.

 

Õhtusöök a`la carte menüüst algusega kell 18.00. Kontsert algusega kell 19.00.

Pilet 15€ (hinnas ainult kontsert)

 

R 12. juuli kell 19 Toila Pargi Kohvik

Bluusikitarrist Andres Roots

 

Raamat „Eesti muusika 100 aastat“ tutvustab Tartu slaidkitarristi Andres Rootsi kui „Eesti kitarristide hulgas rahvusvaheliselt tuntuimat puhta bluusi mängijat“. Rootsi novembrikuine sooloalbum "Breakfast in September" oli talvel nii Suurbritannia kui Prantsusmaa raadiote enimmängitud bluusiplaatide esikümnes ning viis tartlase märtsiks ka UK ajakirja Blues in Britain esikaanele.

 

Tasuta

 

L 13. juuli kell 19 Jõhvi kontserdimaja

 „Variatsioonid Pärsia teemadel“

Ansambel Haftcraft (Belgia)

Ana Naqe (sopran)

Bert Helsen (fagott)

Philip Handschoewerker (vioola)

Maria-Elena Boila (vioola)

Katelijne Onsia (alt vioola)

Lesya Demkovych (tšello)

 

Radman, Kashani, Taremi, Westerlinck, Mofakham, Osqueezadeh

Peeter Vähi uudisteos Umar Hajjami „Nelikvärsside“ („Ruba’iyat“) tekstile (esiettekanne) 

HaftCraft toob publiku ette muusikat, riike ja ajastuid liitva programmi. See loob silla Ida ja Lääne vahel. Iraani heliloojate lugusid, milles tuntavad ka rahvamuusika sugemed, esitavad Euroopa klassikalise haridusega muusikud. 

Sopran Ana Naqe eriline hääletämber ja Farsi keeles laulmine jutustavad kuulajale vanu muinasjutte, äratavad üles mälupilte, aga seovad neid ka tänapäevaga. See kava kõnetab iga kuulajat – vanemaid ja nooremaid - erilisel ja individuaalsel moel.

Peeter Vähi loob oma uudisteose Umar Hajjami farsikeelsete „Nelikvärsside“ („Ruba’iyat“) inglise tõlkeversioonile. „Üheksa sajandit tagasi elanud pärsia poeedi, filosoofi ja astronoomi Umar Hajjami luules ühinevad sufism, epikuurlus, pessimism, nihilism, fatalism...Ja veini ülistamine mõjub islami kontekstis lausa pühaduseteotusena. Luua muusikat neile vastuolulistele tekstidele osutub suureks väljakutseks,“ ütleb helilooja kolm kuud enne esiettekannet.

 

Pilet 15/10€

 

P 14. juuli kell 17 Toila Mereresto

Uku Suviste duo:

Uku Suviste (vokaal), Peter Põder (kitarr)

 

Naudinguline kooslus! Uku Suviste meloodiline päikeseloojangu kontsert koos Toila mereresto roogade ja maalilise mere vaatega. Kõlab nii Uku enese looming kui ka head tuju tekitavad hitid teistelt autoritelt.

 

Tasuta

 

P 14. juuli kell 20 Noorus Spa Hoteli siseõu

„Sind vaid kiidan“

Liisi Koikson ja Joel Remmel

Liisi Koikson ja Joel Remmel on aastaid erinevates ansamblites koos musitseerinud ning senised muusikalised kokkupuuted on inspireerinud otsima ühist kõla ka duona. Sahtlist on välja otsitud senikuulmata omaloomingut ning tõlgendatakse ka kõnekaid lugusid Genialistide, Smilersi, Apelsini jt ansamblite repertuaarist. Kontserdi märksõnad on ilu ja rahu.

Tasuta

 

T 16. juuli 19 Kohtla-Järve kultuurikeskus

Ott Leplandi soolokontsert

           

Ott Lepland on eesti laulja ja laulukirjutaja, kes sai laiemalt tuntuks telesaate „Eesti otsib superstaari“ kolmanda hooaja võiduga.

 

Tasuta 

 

K 17. juuli kell 18 Sillamäe kultuurikeskus

Tanel Ruben & Victoria

Tanel Ruben (trummid, löökpillid)

Victoria (vokaal)

Meelis Vind (bassklarnet)

Taavo Remmel (bass)

Tiit Joamets (vibrafon)

Rain Rämmal (klahvpillid)

 

Tanel Ruben & Victoria on kuueliikmeline muusikakollektiiv, mis esitab house’i, funki, džässi, R&B’d ja sambast inspireeritud muusikat. Hoogne ja heakõlaline muusika võtab publikult argirütmi ja asendab selle unistava ja tantsulise meeleoluga. Victoria sametine hääl ja Rubeni loodud meloodiline muusika täidavad ruumi ja publiku hinge rõõmsa kõla ja unustamatu kogemusega.

Pilet 5/3€

 

17. juuli kell 19 Saka rahvamaja park, suvelava

 „Eesti popi klassika“

Laura ja Jakko Maltis

 

Eesti popi klassika haarab kümnendeid varasest eesti estraadimuusikast kuni konkursini Eesti Laul. Laura ja Jakko esituses kõlavad laulud, mis sündinud ammu enne neid ning mida lauldakse veel kaua-kaua edaspidigi.

 

Pilet 6€

 

N 18. juuli kell 19 Toila Valgevilla siseõu

 „Suve džäss“

Sofia Rubina Trio

Sofia Rubina (vokaal)

Andre Maaker (kitarr)

Jason Hunter (trompet)

 

Sofia Rubina suhtlus publikuga ja armastus muusika vastu loob kuulajale mõnusa tunde. Nii mõnigi tagasihoidlik eestlane hakkab Sofia õhutusel kaasa laulma. Vokaaltehniliselt on Sofia samuti tõeline meister (džäss-, soul- ja klubimuusika) ning lauljatari meeldivalt mahe tämber võimaldab tal kõiki stiile suurepäraselt esitada. Trio kontserdil kõlab esitajate omalooming, juudi rahvamuusika töötlused ning aegumatud džässistandardid.

 

Pilet 8€

 

N 19. juuli kell 19 Kohtla-Nõmme, Eesti Kaevandusmuuseumi katlamaja

 „Melanhoolsed meestelaulud“

Margus Põldsepp (vokaal ja lõõtspill)

Jaanus Jantson (vokaal ja kitarr)

Marko Matvere (vokaal ja kitarr)

 

Margus Põldsepp ja Jaanus Jantson ansamblist Untsakad ning Marko Matvere Väikeste Lõõtspillide Ühingust on ühinenud trioks, et esitada eelmise sajandi alguse külamaastikelt pärinevaid lüürilisi laule. Sellisel kujul kõlasid sageli võõrsilt laenatud meloodiad kiigeplatsidel ja muudel külarahva pidustustel siis, kui pillimees puhkas. Miks melanhoolsed? Kurbus on meie rahvalaulu üks põhilisi värve. Nutma need lood tänapäeva Eestis muidugi kedagi ei aja, pigem naerma.

 

Pilet 10/7€

 

L 20. juuli kell 17 Mäetaguse mõisasaal

 „Edith Piaf ja II maailmasõda“

 

Rebecca Kontus (vokaal)

Tiit Kalluste (akordion)

Joel Remmel (klaver)

Taavo Remmel (kontrabass)

Üllar Saaremäe (Rakvere Teater)

 

Hõrk prantsuse õhtu – Edith Piafi laulud ja katkendid Remarque’i „Triumfikaarest“ viivad publiku teise maailmasõja aegsesse Pariisi.

 

Tasuta

 

P 21. juuli 17 Toila sadam

Toila sadama rock & jazz

Hendrik Sal-Saller (vokaal, kitarr)
Erko Laurimaa (kitarr)
Raivo Tafenau (saksofon)
Joel Remmel (klaver)
Peedu Kass (bass)
Kaspar Kalluste (trummid)

On üsna tõenäoline, et iga eestlane teab mõnda ansambli Smilers lugu peast. Pühendumine ja auga väljateenitud popmuusikaauhinnad on Smilersist teinud väga eredalt särava tähe Eesti muusikataevas. Ükski rokkbänd ei löö läbi tugeva front-manita. Hendrik Sal-Saller seda kahtlemata on. Tema suitsune tämber ja isikupärane laulumaneer jäävad meelde esimesest kuulamisest peale
Rock & Jazzi õhtul lööme Toila sadamas kaardid segamini – Sal-Salleri seljataguse kindlustavad džässmuusikud ja uue kuue saavad nii mõnedki rokiklassikasse kuuluvad teosed, aga ka tuntud hitid Sal-Salleri sulest.

 

Tasuta

 

P 21. juuli 19 Jõhvi kontserdimaja

7 linna muusika festivali lõppkontsert

„Suve sving“

Nele-Liis Vaiksoo (vokaal)

Lembit Saarsalu (saksofon)

Olav Ehala (klaver)

Ain Agan (kitarr)

Toivo Unt (kontrabass)

Toomas Rull (löökpillid)

 

Kavas armastatud laululooming svingi ja popi klassikast

 

Muusikute koostöö algas 2011. aastal, mil teisel jõulupühal anti kontsert Nõmme kirikus. Sellest ajast peale on musitseeritud üheskoos ligemale sajal kontserdil. Ansambli repertuaari kuuluvad parimad palad filmimuusikast džässistandarditeni, kaunitest ballaadidest meelihullutava rock'n'rollini. Seekord kõlavad Olav Ehala armastatud laulud, Duke Ellingtoni ja George Gershwini looming ning muusika Lembit Saarsalu autoriplaadilt „Pühapäev“. Kontsert on maiuspala neile, kes hindavad nn vanakooli kauneid harmooniaid ja meloodiaid.

Pilet 15/10€

XXI „7 linna muusika“ festival saab teoks tänu headele koostööpartneritele

Toila vallavalitsus, Narva linnavalitsus, Kohtla-Järve linnavalitsus, Toila Valgevilla, Sillamäe linnavalitsus, Noorus Spa Hotel, Eesti Kaevandusmuuseum, Toila Spa Hotell, Alutaguse vallavalitsus, Toila Pargi Kohvik, Toila Mereresto, Narva-Jõesuu linnavalitsus, Jõhvi vallavalitsus, Eesti Kultuurkapital

 

Tapahtuman verkkosivu: http://eestikontsert.ee/7linna

Laajenna näköVähennä näkö
Tapahtuma Päivä / Aika Tapahtumapaikka Hinta  
7 linna muusika festivali lõppkontsert Suve sving Su 21.7.2019 19:00 Jõhvi Kontserdimaja 10.50 - 15.50
Tapahtuman järjestäjä
SA Eesti Kontsert
Estonia pst. 4 Tallinn Harjumaa
pilet@concert.ee
Reg No: 90012596
Samalta järjestäjältä Samassa paikassa
Osta lippu P. Tśaikovski ``Padaemand``. Moskva Helikon Opera P. Tśaikovski ``Padaemand``. Moskva Helikon Opera Kuressaare lossi ooperimaja, Viro 70.50 - 90.50
What's happening near you? Look at the map and find out!
Osta lippu Vaiko Eplik ja Priit Võigemast. Muusikasuvi Antoniuse õues 2019 Vaiko Eplik ja Priit Võigemast. Muusikasuvi Antoniuse õues 2019 Tartu Antoniuse õu, Viro 16.50
What's happening near you? Look at the map and find out!
Osta lippu F. Poulenc ``Karmeliitide dialoogid`` F. Poulenc ``Karmeliitide dialoogid`` Kuressaare lossi ooperimaja, Viro 70.50 - 80.50
What's happening near you? Look at the map and find out!
Osta lippu Orelipunkt. Suur galaõhtu Nigulistes Orelipunkt. Suur galaõhtu Nigulistes Niguliste Muuseum-Kontsertsaal, Tallinn, Viro 13.50 - 17.50
What's happening near you? Look at the map and find out!
Osta lippu Kogupereetendus ``Ooperimuinasjutt`` Kogupereetendus ``Ooperimuinasjutt`` Kuressaare lossi ooperimaja, Viro 10.50 - 15.50
What's happening near you? Look at the map and find out!