Tuloksia ei löytynyt!
Loading...
Lataa uudelleen

HOOAJA AVAKONTSERT

To 4.10.2018 19:00
Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja Valge saal
15.50 - 20.50
ALBERTO FERRO (klaver, Itaalia)
LEHO KARIN (tšello)
TALLINNA KAMMERORKESTER
DIRIGENT RISTO JOOST

Tallinna Kammerorkestri 26. hooaja avakontserdi kavas on peadirigent Risto Joosti sõnul palju ühtesid. „Mängime Mendelssohni Keelpillisümfooniat nr 1, Mendelssohni Klaverikontserti nr 1, kus solistiks Euroopa klaverimaailma tõusev täht Alberto Ferro, meil on Helena Tulve uudisteose „Tundmatuis vetes“ tšellole ja kammerorkestrile maailmaesiettekanne, kus solistiks esimest juubelit tähistav Leho Karin ning lõpetuseks Beethoveni Sümfoonia nr 1,“ ütleb Joost.

Tallinna Kammerorkestri hooaja avakontserdil kõlavad:
Felix Mendelssohn Bartholdy Keelpillisümfoonia nr 1 C-duur
Felix Mendelssohn Bartholdy Klaverikontsert nr 1 g-moll, op. 25
Helena Tulve "Tundmatuis vetes" tšellole ja kammerorkestrile - maailmaesiettekanne
Ludwig van Beethoven Sümfoonia nr 1 C-duur, op. 21

Alberto Ferro on Euroopa klaverimaailma tõusev täht, 22-aastane Itaalia pianist, värske Beethoveni konkursi laureaat, kelle esinemine on sündmus üks kõik kui suurel kontserdilaval.
Leho Karin, üks Eesti tuntumaid ja nõutumaid soliste ja ansamblitšelliste, mängib Tallinna Kammerorkestris 1993. aastast, ehk pool elu orkestris. Ta õppis Tallinna Muusikakeskkoolis Laine Leichteri tšelloklassis, Tallinna Konservatooriumis  Toomas Velmeti juures ja on end täiendanud mitme tuntud tšelloprofessorite juures. Leho Karin on vabariikliku keelpillimängijate konkursi laureaat (1987) ning osalenud 1990. a. Müncheni ARD konkursil. Solistina on esinenud Soomes ja Rootsis ning osalenud paljudes projektides Eestis. Käesoleval ajal mängib ka NYYD Ensemble’is ja on Tallinna Muusikakeskkooli tšellopedagoog.

26. hooaega alustav Tallinna Kammerorkester on üks Eesti viiest professionaalsest orkestrist ERSO, Estonia ja Vanemuise teatriorkestri ning Pärnu linnaorkestri kõrval, orkestri kunstiline juht on Risto Joost. Uue hooaja alguses osaleb orkester Pärdi päevadel Tallinnas, Tartus ja Viljandis ning orkestri muusika kõlab ka New Yorgis, Pariisis, Nantes'is, Budapestis, Varssavis ja Stockholmis.

Kontserdi kestus koos vaheajaga on u 2 tundi.

Tapahtuman verkkosivu: http://filharmoonia.ee/kontserdid/kontsert/873-hooaja-avakontsert

Laajenna näköVähennä näkö
Tapahtuma Päivä / Aika Tapahtumapaikka Hinta  
HOOAJA AVAKONTSERT To 4.10.2018 19:00 Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja Valge saal 15.50 - 20.50
Hintatiedot
Täispilet 20€
Õpilane, üliõpilane, pensionär 15€
Tapahtumapaikka
Tapahtuman järjestäjä
Tallinna Filharmoonia
Pikk tn 26 Tallinn 10133 Harjumaa
kassa@filharmoonia.ee
Samalta järjestäjältä Samassa paikassa