Tuloksia ei löytynyt!
Loading...
Lataa uudelleen

JÕULUD PÄRIMUSMUUSIKA AIDAS

Ke 9.12.2020 11:00
Pärimusmuusika ait, Viljandi
8.00

Ajakava 

 • 11.00 või 14.00 Silver Sepa kontsert
 • 10.00 või 12.00, 13.00 või 15.00 õpitoad Annika Mändmaa, Kulno Malva ja Piret Pääri juhtimisel

Kestus: 50 minutit (kontsert) + 50 minutit (õpituba)

Sel aastal ootab teid Pärimusmuusika Aidas põnev ja omanäoline programm, kus lapsed saavad ise aktiivselt osaleda. Kontserdi annab multi-instrumentalist ning laulja ja laulukirjutaja Silver Sepp, kes on tuntud oma innovaatiliste ja inspireerivate naeltest, pesukaussidest ja muudest igapäevastest materjalidest valmistatud pillide poolest. “Pillid on igal pool ja kõigega saab teha muusikat, “ ütleb Silver Sepp ning lubab seda lastelegi näidata. Loomulikult ei unustata kontserdil ka pärimust, nii saavadki lapsed Silveriga vanu aga ka kohapeal leiutatud regilaule kaasa laulda.

Enne või pärast kontserti ootab lapsi õpituba, mille saab valida kolme erineva hulgast: hubases kaminasaalis räägib jutte Piret Päär, Aida väikses saalis õpetab pärimuslikke laulumänge Annika Mändmaa ning teabekogus tutvustab erinevaid (pärimus)pille Kulno Malva.  Broneerimisel palume valida üks õpituba kolmest:

 1. Laulumängude õpituba: Selles õpitoas õpetab Annika Mändmaa laulumänge, mis olid eestlastel kombeks just Jõulude paiku mängida. Enese proovilepanekut pakuvad lõbusad rahvamängud: rebase lõksu püüdmine; varvastest kinni hoides üle põrandaprao hüppamine. Naer ja lust on garanteeritud!
 2. Pillide tutvustamise õpituba: Kulno mängib igasuguseid pille ja teab nii mõndagi laulu. Instrumente on tal seinast-seina, alates suurest akordionist ja pisemast karmoškast, ürgselt kõlavast torupillist kuni mahedakõlaliste okariinadeni ja ebamaise sansulani. Muu hulgas on Kulno mitu aastat teinud jõulusokku, seega lisaks pillimängule ja kooslaulmisele räägime palju ka lahedatest ja vanematest jõulukommetest. Mõnda pilli saavad huvilised ka ise katsuda, nagu näiteks ise korjatud roost tehtud roopill või ehtsast seakondist vurr.

 3. Muinasjututuba: Jutuvestja Piret Päär on lugusid jutustanud kolmkümmend aastat. Ta põimib osavalt kokku lapsepõlves vanematelt kuuldud tõestisündinud lood, vendade vestetud muinasjutud  ja hiljem lavakunstikoolis õpitu ning nii ta jutustab, koolitab ja teeb palju muudki, mis on seotud lugude ja jutuvestmisega. Kui Piretilt küsida, miks ta seda kõike teeb, siis vastab ta niimoodi: “Sest ma tean, et hea lugu võib muuta maailma. Sest ma tean, et hea jutuvestja võib panna kuulaja unustama nälja ja janu, mured ja hädad ja lummata teda lugudega nii, et kõige madalamgi hing saab ülendust, kõrkus annab maad alandlikkusele ja külm süda sulab nagu lumi maikuus.”
  Iga lugu on kingitus.
  Jõuluaeg on kingituste aeg.

Abiks tellimisel

 • Grupi suurused on läbiräägitavad. Saame vajadusel väiksemaid gruppe kombineerida teise kooli grupiga. Ühte õpituppa mahub kuni 30 last, kui grupp on suurem, saame jagada lapsed erinevate õpitubade  vahel.
 • Kõik õpitoad on kohandatavad erinevatele vanusegruppidele. 
 • Kõik kolm õpituba toimuvad enne ja pärast kontserti.  Õpetaja valib klassile vastavalt soovile ühe kolmest õpitoast kas enne või pärast kontserti. 

Tingimused

 • Programmi kestvus kokku (kontsert + õpituba): 2h
 • Piletihind  sisaldab käibemaksu

 

Lisainfo ja broneerimine
Kirsika Meresmaa
Eesti Pärimusmuusika Keskus
434 2050
folk@folk.ee

 

Tapahtuman verkkosivu: http://www.folk.ee

Laajenna näköVähennä näkö
Tapahtuma Päivä / Aika Tapahtumapaikka Hinta  
JÕULUD PÄRIMUSMUUSIKA AIDAS Ke 9.12.2020 11:00 Pärimusmuusika ait, Viljandi 8.00
Hintatiedot
NB! Kontserdipilet sisaldab osalemist ühes valitud õpitoas. 
Õpituppa koha broneerimiseks võtke palun korraldajaga ühendust.
folk@folk.ee
434 2050
Tapahtumapaikka
Tapahtuman järjestäjä
Eesti Pärimusmuusika Keskus MTÜ
Eesti Pärimusmuusika Keskus MTÜ
Tasuja pst 6 Viljandi 71011 Viljandimaa
4342070
folk@folk.ee
Reg No: 80116582
Muut päivät Samalta järjestäjältä Samassa paikassa
Osta lippu JÕULUD PÄRIMUSMUUSIKA AIDAS JÕULUD PÄRIMUSMUUSIKA AIDAS Pärimusmuusika ait, Viljandi, Viro 8.00
What's happening near you? Look at the map and find out!
Osta lippu JÕULUD PÄRIMUSMUUSIKA AIDAS JÕULUD PÄRIMUSMUUSIKA AIDAS Pärimusmuusika ait, Viljandi, Viro 8.00
What's happening near you? Look at the map and find out!
Osta lippu JÕULUD PÄRIMUSMUUSIKA AIDAS JÕULUD PÄRIMUSMUUSIKA AIDAS Pärimusmuusika ait, Viljandi, Viro 8.00
What's happening near you? Look at the map and find out!