Tuloksia ei löytynyt!
Loading...
Lataa uudelleen

Ooper 'Röövimine serailist' / Опера 'Похищение из сераля'

Ti 13.11.2018 19:00
Rahvusooper Estonia, Tallinn
26.50 - 44.50
Teatri “Sankt Peterburgi Ooper”  asutas lavastaja Juri Aleksandrov 1987. aastal, kui tekid vajadus uute ideede järele. Kõiki “perestroika” ajastu raskuste kiuste haaras loomingulise laboratooriumina mõeldud teater kohe endale kindla koha muusikalis-teatraalses Piiteris, teenides ära reputatsiooni kui “elus ooperiteater”. Praegu on riiklik teater “Sankt Peterburgi Ooper” hästi tuntud nii Venemaal kui ka piiri taga.  Seda armastab publik ning ka kriitikud hindavad seda kõrgelt.

Sündinud murrangulisel ajal, püüdles teater maha märkima oma kunstilisi piire. Erinevalt juba paigaloleva süsteemiga nn „suurtest teatritest“ oli „Sankt Peterburgi Ooper“ vaba kõigist reeglitest, traditsioonide taagast, ei allunud olemasolevatele esteetilistele seadustele  ning võttis pingutuseta vastu mistahes kogemused ja oli samal ajal soodsaks pinnaseks proovidele ja otsingutele.  Sisult novaatorlik Aleksandrovi lavakeel andis võimaluse luua uus kunstiline süsteem, mis oli rohkem adekvaatne taaslooma kaasaegse elu rütmi koos selle närviliselt kiire tempoga, imekiire ideede ja muljete vaheldusega ning paradoksaalsete kontrastidega.

1988. aastal sai teater endale oma lava, selleks oli parun von Dervizi (Galernaja tn 33) eramu, mille ajalugu on tihedalt seotud Piiteri muusikalis-teatraalse ajalooga.

„Sankt Peterburgi Ooper“ on 30 aasta jooksul moodustanud unikaalse repertuaarilise programmi, mille diapasoon hõlmab muusikalisi teosed mis on loodud erinevates žanrites ja erinevates riikides juba mitme sajandi vältel: alates keskaegsest pastoraalist „ Robini ja Marioni mäng“  kuni kaasaaegsete autorite teosteni välja (nii Venemaalt kui piiri tagant), näiteks kaasaegse Moskva helilooja Juri Butsko „Fjodor Dostojevski valged ööd“.

Paljusid etendusi, mille seas on ka Donizetti „Peeter I ehk vene tsaari uskumatud seiklused“, „Vene kolm, seitse, äss…“ (Juri Aleksandrovi lavafantaasia vene heliloojate ooperite teemadel Gogoli teoste põhjal), „Mängurid - 1942“ ja teised, mängitakse vaid „Sankt Peterburgi Ooperi“ laval.

Teatri trupp paistab silma oma noorusega. Seal ei mängi mitte ainult N.A. Rimski-Korsakovi nimelise Sankt Peterburgi konservatooriumi lõpetanud, vaid ka noored talendid, keda teatri juht Juri Aleksandrov oskab leida üle terve Venemaa.


Täielik informatsioon:  http://www.spbopera.ru

Tapahtuman verkkosivu: http://www.fortius.ee

Laajenna näköVähennä näkö
Tapahtuma Päivä / Aika Tapahtumapaikka Hinta  
Ooper 'Röövimine serailist' / Опера 'Похищение из сераля' Ti 13.11.2018 19:00 Rahvusooper Estonia, Tallinn 26.50 - 44.50
Hintatiedot
Pileteid tagastada ega ümber vahetada ei saa

Tapahtumapaikka
Estonia pst 4 Tallinn Põhja-Eesti Viro
Tapahtuman järjestäjä
Antrakt OÜ
Kalevipoja põik 3-80 Tallinn 13614 Harjumaa
svetlana_jantsek@hotmail.com