Tuloksia ei löytynyt!
Loading...
Lataa uudelleen

Lõhe / Разлом

Ma 23.3.2020 19:00 - Su 5.4.2020 21:00
13.50 - 22.50
Näytä tapahtumatiedotPeitä tapahtumatiedot

Eesti inimeste tervise huvides ning seoses Vabariigi valitsuse poolt väljakuulutatud eriolukorraga jäävad ära kõik Vaba Lava planeeritud üritused alates 13.03.2020 kuni 01.05.2020.

Sel perioodil tühistatud Vaba Lava etenduste piletid ostetakse tagasi kuni 1.05.2020 või vahetatakse ümber mõnele teile sobivale hilisemale Vaba Lava etendusele. Uuendatud mängukava selgub 10. aprilliks.

 

Alates 1992. aastast kulgeb riigipiir Eesti Vabariigi ja Vene Föderatsiooni vahel mööda Narva jõge. Kui maailmas muutub geopoliitiline olukord, muutuvad ka riikide ja nende elanike suhted. Kuidas kajastuvad muutused piirilinna Narva elanike elus? Kas piirid ja lõhed jooksevad riikide või inimeste vahel? Või inimeste sees? Ja milline roll on kreeka pähklil mehe tervises?  Need on teemad, millega tegeleb antud lavastus dokumentaalse teatri vahendeid kasutades.

Teatritrupp, mille koosseisus on nii Venemaalt kui Eestist pärit näitlejad, intervjueeris Narva elanikke, küsides neilt esimesena üle pika aja, mida nemad üldse elust arvavad. Need lood saavadki selle eheda, lõbusa ja kurbliku dokumentaalse lavastuse osaks.

LAVASTAJA Juri Kviatkovskij, Moskva värskest ja sõltumatust teatrist "Masterskaja Brusnikina"
KUNSTNIK Ksenija Peretruhhina
DRAMATURG Inna Knirk
VIDEOKUNSTNIK Julia Ishakova
VALGUSKUNSTNIK Priidu Adlas

LAVAL Jekaterina Novosjolova, Martin Kõiv, Piret Simson, Eduard Tee, Dan Jeršov, Ott Kartau.

VIDEO VAHENDUSEL OSALEVAD "Masterskaja Brusnikina" näitlejad: Alissa Kretova, Anastassia Velikorodnaja, Deniss Jasik, Darja Vorohobko, Sergey Fišer, Aleksei Žerebtsov  

Pikkus 2h 25min, vaheajaga. Etendus eesti ja vene keeles.  

“Lõhe” on Vaba Lava uue kuraatorprogrammi avalavastus. Vaba Lava kuraator hooaegadel 2019/2020 ja 2020/2021 on leedu näitekirjanik Marius Ivaškevičius. Järgmise kahe hooaja kuraatorprogrammi teemaks on “Murranguaja inimesed”, mille fookuses on aastad 1989–2019 ning Baltimaad ja nende lähinaabrid: Venemaa, Valgevene ja Ukraina. Just sellistes geograafilistes ja ajalistes piirides soovib Vaba Lava kahe järgmise hooaja jooksul teatrikunsti vahendeid kasutades uurida inimeste saatusi.

Esimeseks lavastajaks Vaba Lava uuel hooajal on Juri Kviatkovskij, Venemaa näitleja ja lavastaja, kes õpetab kool-stuudios “MHAT” ning on üks sõltumatu loomegrupi Le Cirque de Sharles La Tannes loojatest. Kviatkovskij oli nomineeritud lavastajana Venemaa teatri rahvuspreemiale Kuldne mask aastal 2014 lavastuse “Nukumaja” eest ja aastal 2015 lavastuse “Normansk” kui ühe parima eksperimendi eest. 

Vaba Lava lavastust toetavad Integratsiooni Sihtasutus, Kultuurkapital, fond USRF koostöös festivaliga Station Narva, Kultuuriministeerium ja Fortaco Estonia.

Tapahtumat
Tapahtumia ei löytynyt
Canceled Lõhe / Разлом CanceledCanceledLõhe / Разлом Vaba Lava Narva teatrikeskus, Viro
What's happening near you? Look at the map and find out!
Canceled Lõhe / Разлом CanceledCanceledLõhe / Разлом Vaba Lava Tallinna teatrikeskus, Viro
What's happening near you? Look at the map and find out!
Loading...
Lataa uudelleen