Tuloksia ei löytynyt!
Loading...
Lataa uudelleen

Märten Kross & Bänd ''Üks poiss vaatas tähti'' plaadiesitlus Kumus

To 31.10.2019 19:00
Kumu Auditoorium, Tallinn
18.50

Märten Kross & Bänd “Üks poiss vaatas tähti” albumi esitluskontsert

See on Krossi esimene täispikk stuudioalbum. Albumile on salvestatud üksteist lugu, mille muusika ja tekstide autor on Märten. Plaadil teevad kaasa tuntud muusikud: Peeter Metsar bassil (Elmar Liitma bänd, Helen Tartes, VanGogh), Kiur Aarma akustilisel kitarril (Raadio Maria, Lenna), Raun Juurikas klahvpillidel (Liisi Koikson, Öötöö jne.) ja Toomas Rull löökpillidel (Ultima Thule, Kiigelaulukuuik, Öötöö). Märten mängib akustilisi ja elektrikitarre ning laulab. Album on salvestatud ja miksitud Peeter Salmela stuudios. 

Kitarristina on Kross varem mänginud ansamblites Just Knud Qvigstad ja Mr. Lawrence, samuti avaldanud Jaan Söödiga kahemeheplaadi “Eile, täna, homme” (2015), kuid ei ole seni täispika autorimaterjaliga avalikkuse ette astunud. Samuti on Kross varasemalt tegelenud filmiprodutsendina, millest suurem töö mängufilm “Georg” ning avaldanud romaani “Hullumäng” (Tammerraamat 2014). Album “Üks poiss vaatas tähti” on inspireeritud tänapäeva kiirest elutempost kõrvale astumisest ja maale elama kolimisest. Kogu plaadil salvestatud materjal on kirjutatud viimaste aastate jooksul Kassaris, Hiiumaal elades. See muusika on omamoodi ajatu ja meditatiiivne, valdavalt akustilise kõlapildiga, pisut jazzilik jutustus, kust ei puudu ka hoogu.

“Maal elamine on aidanud elule pisut teist vaatenurka avastada, tutvuda maal elamise võimalikkusega Eestis praegusel ajal ja sügisõhtutel taevasse vaadata. “Ma korjan oma killud maast…” see laulurida tuli kuskilt mõned aastad tagasi ja tundus ilusa kujundina, panin selle igaks juhuks kirja ja siis ühel päeval lisandus “justkui kivid rannaliivalt”. Umbes nii need laulud sündinud ongi, kogunedes kildudena mu sisse ja nüüd on nad lõpuks sealt plaadile saanud. See on väga tore protsess, selline muusikaline enda avastamine. Hakkasime selle materjali kallal tööle umbes aasta tagasi. Mul on väga hea meel, et olen saanud nii suurepäraste muusikutega koos töötada, see kooslus toimib väga ilusti, pooleldi akadeemiline ja pooleldi iseõppijatest, nagu mina, koosnev bänd annab kokku parasjagu mitmekesise kõlapildi. Paneb ennast paremini mängima.” ütleb Märten ise.

Kontserdil teevad külalistena kaasa - Tõnis Mägi, Jaan Sööt ja Riho Sibul

Korraldaja jätab endale õiguse teha kavas muudatusi.

Laajenna näköVähennä näkö
Tapahtuma Päivä / Aika Tapahtumapaikka Hinta  
Märten Kross & Bänd ''Üks poiss vaatas tähti'' plaadiesitlus Kumus To 31.10.2019 19:00 Kumu Auditoorium, Tallinn 18.50
Hintatiedot
Pilet 18 €
 
Sissepääs alates 18:30
Kestus 1 tund ja 45 minutit
Lastele vanuses kuni 12 eluaastat on sissepääs tasuta
 
Korraldaja jätab endale õiguse teha kavas muudatusi
 
Tapahtumapaikka
Kumu Auditoorium
Weizenbergi 34 / Valge 1 Tallinn Põhja-Eesti Viro
Tapahtuman järjestäjä
Krossi Talu Loominguline Keskus MTÜ
Lepiku Kassari küla 92111 Hiiumaa
krossitalu@gmail.com
Reg No: 80401233
Muut päivät Samalta järjestäjältä Samassa paikassa
Osta lippu Märten Kross & Bänd ''Üks poiss vaatas tähti'' plaadiesitlus Märten Kross & Bänd ''Üks poiss vaatas tähti'' plaadiesitlus Viljandi Sakala Keskus, Viro 15.50
What's happening near you? Look at the map and find out!
Osta lippu Märten Kross & Bänd ''Üks poiss vaatas tähti'' plaadiesitlus Märten Kross & Bänd ''Üks poiss vaatas tähti'' plaadiesitlus Karlova Teater, Tartu, Viro 18.50
What's happening near you? Look at the map and find out!