logo
Ostokori: 0
logo
Valitse aikaväli:
Ostokori: 0
Tuloksia ei löytynyt!
Loading...
Lataa uudelleen

INGRID RABI KVINTETT OLEMINE Haapsalus

Pe 19.3.2021 19:00
Haapsalu kultuurikeskus
Jazzliit ja Haapsalu Jazziklubi LIVE 

Ingrid Rabi – vokaal
Greete Paaskivi – klaver, taustvokaal
Marcus Tuul – kitarr
Indrek Mällo – bassid
Johannes Eriste – trummid

Ingrid Rabi kvinteti moodustavad viis muusikat armastavat interpreeti. Ansambli liikmete ühiseks nimetajaks on Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia, kus kolm aastat tagasi kohtuti ning täna õpitakse. Koos antakse ühine hingamine Ingridi sulest tulnud lugudele. Kontserdil saab kuulda varsti ilmuva debüütalbumi lugusid, mis kõnelevad kõiki kuulajaid puudutavatel teemadel nagu inimeseks olemise ilu ja valu ning armastus. Palad viivad publiku mõtterännakule ning usutavasti on nende tekstides igaühe jaoks midagi äratuntavat ja kogetut. Mõtestatud improvisatsioonid annavad aga muusikutele võimaluse kohapeal loomiseks ning inspireerumiseks.
Ingrid on öelnud, et muusikat kirjutades insipireerib elu ise – vahel piisab tähendusrikkast tsitaadist, raamatust või sügavast vestlusest. Või siis hoopis kummitama jäänud akordijärgnevusest. Muusikat mängides on aga suureks innustuseks ansambliliikmete sisemine põlemine ja sekka pakutud ideed. Kõige ilusamad on aga need hetked, kui hommikul paberile seatud noodiread õhtuses proovis juba oma elu elama hakkavad. Kvinteti helikeelt võib iseloomustada järgnevate sõnadega: aus, värvikas, eluline, kaval, mänguline ja unistav. Selles on paras jagu jazzmuusikale omaseid karakteristikuid, törts poppi ja mahedat souli. Kõige olulisemaks peab Ingrid oma loomingu juures seda, et see oleks köitev, pigem etteaimamatu kui etteaimatav ning kannaks endas ka mõtet. Eeskujudena saab välja tuua kodumaiseid andekaid muusikud ja heliloojaid nagu Kadri Voorand, Liina Saar, Jana Kütt, Liisi Koikson, Susanna Aleksandra Veldi ja Anna Pärnoja.
Hetkel on koosseisul käsil debüütalbumi salvestamine, mis on plaanis välja anda 2021. aasta kevadel. Ingrid väärtustab väga eesti keelt ja kultuuri ning sel korral saavad plaadile ainult emakeelsed palad. Varasemalt on ansambel muuhulgas üles astunud Tudengijazz 2020 festivalil.
Ingrid Rabi on muusik ja helilooja, kes on laulmisega tegelenud oma terve elu. Nooremas eas laulis ta üle 10 aasta ETV Tütarlastekooris, mis ajendas teda ka muusikat õppima. Ingridi tõsisem muusikutee saigi alguse Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis ning jätkub TÜ Viljandi kultuuriakadeemias tudeerides. Käesoleval kooliaastal täiendab Ingrid end Jāzeps Vītolsi nimelises Läti Muusikaakadeemias Inga Bērziņa käe all jazzlaulu õppides. Peale Ingrid Rabi kvinteti laulab Ingrid ka vokaalansamblis Viljandi Vox ning jazztrios nimega Kuma.
Koosseisu pianist Greete Paaskivi nakatus jazzipisikuga Saaremaa rütmi- ja improvisatsioonilaagris, kus Maria Faust koos Ned Fermi ja Håkon Berrega mõjutasid teda oma positiivse hullusega selle parimas mõttes. Kultuuriakadeemias on tema erialaõpetajateks olnud Iñaki Sandoval ning Raun Juurikas. Täna teeb Greete kaasa mitmetes erinevates muusikalistes projektides ning on alustanud ka omaloomingu kirjutamisega.
Kitarrist Marcus Tuul jõudis pillimänguni 8 aastat tagasi, mil ta kingituseks oma esimese kitarri sai. Aasta enne kultuuriakadeemiasse sisseastumist võttis Marcus eratunde ka Karl Laanekase käe all. Hetkel on tema erialaõpetajaks suurepärane muusik Marek Talts.
Indrek Mällo, kvinteti bassist, on samuti Elleri kooli vilistlane ning mängib täna paljudes erinevates kooslustes (Impromachine4000, Mick Pedaja, Kangelased, Mari Jürjens, Estraadiraadio). Kultuuriakadeemias õpib ta hetkel Peedu Kassi käe all.
Ansambli trummar Johannes Eriste alustas muusikaõpinguid sootuks viiulit mängides, kuid jõudis Pärnu muusikakoolis lõpuks oma kire – löökpillide juurde. Kultuuriakadeemias õpib ta hetkel Tõnu Tubli käe all. Johanneski on kaasa teinud väga paljudes erinevates projektides (Ultramarine Society, D.E.U.P., Ardo Kantemus band jpt) ning musitseerib aktiivselt omaloomingulises jazztrios.
Laajenna näköVähennä näkö
Tapahtuma Päivä / Aika Tapahtumapaikka  
INGRID RABI KVINTETT OLEMINE Haapsalus Pe 19.3.2021 19:00 Haapsalu kultuurikeskus
Hintatiedot
Pilet eelmüügis 12 €, tund enne algust kohapeal 15 €
Kehtiv pilet peab olema igal külastajal, ka sülelapsel.
Tapahtumapaikka
Tapahtuman järjestäjä
Haapsalu Kultuurikeskus
Posti 3 Haapsalu 90510 Läänemaa
4724470
info@kultuurimaja.ee
Reg No: 75012860
Samalta järjestäjältä Samassa paikassa
Peruutettu KANTER/MAAR/REI SAHTLISSE KADUNUD MELOODIAD Haapsalus PeruutettuPeruutettuKANTER/MAAR/REI SAHTLISSE KADUNUD MELOODIAD Haapsalus Haapsalu kultuurikeskus, Viro
What's happening near you? Look at the map and find out!
Osta lippu MARIANNE LEIBUR TRIO Haapsalus MARIANNE LEIBUR TRIO Haapsalus Haapsalu kultuurikeskus, Viro 12.90
What's happening near you? Look at the map and find out!
Osta lippu TAFF:fest 2021 PASS 16.07-17.07.2021 (Haapsalu) TAFF:fest 2021 PASS 16.07-17.07.2021 (Haapsalu) - Haapsalu Piiskopilinnus, Viro 45.90
What's happening near you? Look at the map and find out!