logo
Ostokori: 0
logo
Valitse aikaväli:
Ostokori: 0
Tuloksia ei löytynyt!
Loading...
Lataa uudelleen

Kolja Blacher ja Tallinna Kammerorkester (23.04.21 asendus)

Pe 10.6.2022 19:00
H. Elleri nimeline Tartu Muusikakool
8.90 - 16.90
Kolja Blacher ja Tallinna Kammerorkester
10.06.22
kell 19.00
H.Elleri muusikakooli Tubina saal

Solist ja dirigent KOLJA BLACHER 

TALLINNA KAMMERORKESTER

Kava:

Prokofjev - Viiulikontsert nr 2 g-moll
Beethoven - Sümfoonia nr 6 „Pastoraalne“

Ligi 300-aastane viiul käes, Kolja Blacher siseneb saali ja mängib erakordse kõla ja terase interpretatsiooniga. Ligi kümme aastat mängis ta legendaarse dirigendi Claudio Abbado juhtimisel esimest viiulit Berliini Filharmoonikutes ja Luzerni Festivaliorkestris, nüüd silmapaistva virtuoosina esineb Blacher maailma suurtel lavadel ja naudib ühtviisi nii oma rolli solisti kui ka kammermuusikuna. Viini klassikud nagu Beethoven ning kaasaegne muusika on talle eriti meelepärased, ja nii tõotab Kolja Blacheri taaskohtumine Tallinna Kammerorkestriga kujuneda järjekordseks suureks muusikaelamuseks – kontserdikavas on Prokofjevi Viiulikontsert nr 2 g-moll  ning särava Beethoveni Sümfoonia nr 6 „Pastoraalne“.

KOLJA BLACHER

Kolja Blacher on sündinud Berliinis, õppinud New Yorgi mainekas Juilliardi muusikakoolis Dorothy DeLay ja Salzburgis Sandor Beghi juhendamisel. Ta oli Berliini Filharmoonikute kontsertmeister aastatel 1993–1999 ning ta on teinud koostööd paljude nimekate orkestritega, teiste hulgas Müncheni Filharmoonikute, NRD Sümfooniaorkestri, Leipzigi Gewandhaus-orkestri, Orchestra di Santa Cecilia ja Baltimore’i Sümfooniaorkestriga. Ta on töötanud koos nimekate dirigentidega nagu Kirill Petrenko, Vladimir Jurowski, Dimitri Kitajenko, Mariss Jansons, Matthias Pintscher, Markus Stenz, Simone Young ja Asher Fish.

Blacheri repertuaari kuuluvad teosed sooloviiulile Bachist Berioni, klassikalis-romantiline põhirepertuaar ning kaasaegne muusika viiulile ja orkestrile (sealhulgas teosed heliloojatelt  Magnus Lindberg, Kurt Weill, Hans Werner Henze ja Bernd Alois Zimmermann). Olles alati avatud uutele kontserdikogemustele on ta mänginud näiteks Saksamaa esiettekannet Brett Deani teosest „Electric Preludes“ kuuekeelsel elektriviiulil.

Viimased viis aastat on solisti rolli ümbermõtestamine saanud uueks fookuseks Blacheri kunstilises tegevuses; kontserti juhtides – nii solistina kui ka kontsertmeistri toolil istudes, on ta teinud regulaarselt koostööd kollektiividega nagu Melbourne’i Sümfooniaorkester, Orchestra Sinfonica di Milano, Taiwani Filharmooniaorkester, Stuttgarti Kammerorkester, Luzerni Keelpillifestivali orkester, Jeruusalemma Sümfooniaorkester, Camerata Bern ja Berliini Koomilise Ooperi Orkester. Uus esinemise formaat, mille järgi tuntakse huvi järjest enam, veeb teda ühe uutesse kohtadesse üle maailma - St Antoniost Kuala Lumpurisse ja Kuala Lumpurist Pariisi.

Kolja Blacher oli Hamburgi Muusika- ja Teatrikõrgkooli professor enne seda, kui ta otsustas naasta Berliini. Seal õpetab ta Hanns Eisleri nimelises Muusikakõrgkoolis. Ta on läbi ja lõhki berliinlane, kuid tema isa, helilooja Boris Blacher, oli baltisakslane, Eestimaa juurtega. 

Kolja Blacher mängib 1730 Tritton Stradivari viiulil, mis on talle lahkesti kasutamiseks laenanud Ms Kimiko Powers.

TALLINNA KAMMERORKESTER

Tallinna Kammerorkester on 1993. aastal asutatud Eesti ainus püsikooseisuline keelpilliorkester on Eesti üks esinduskollektiive. Nad on äratanud tähelepanu oma kunstiliselt terviklike kavade, stiilitundliku musitseerimise ja kõrgetasemelise interpretatsioonikunstiga nii Eestis kui maailmas. Esinetud on Aasias, Ameerikas ning kõigil Euroopa suurematel kontserdilavadel. Tallinna Kammerorkester on mitmete muusikaauhindade laureaat – kõige viimati, möödunud aasta alguses oli orkester kolmekordselt nomineeritud Eesti Muusikaauhindadele 2021 - seekord võitis aasta klassikaalbumi plaadi ansambel, kus mängivad ka Tallinna Kammerorkestri interpreedid. Orkester on kaastegev ka Arvo Pärdi autoriplaadil "Adam’s Lament", mis tõi dirigent Tõnu Kaljustele 2014. aastal Grammy.

Kontsert on ühe vaheajaga ja kestab u 2 tundi.

Korraldaja: Tallinna Filharmoonia

Hea piletiostja!
 
23.04.2021 kontserdi uus kuupäev on 10.06.2022
 
Uutel kuupäevadel kehtivad juba ostetud piletid.
 

 

Laajenna näköVähennä näkö
Tapahtuma Päivä / Aika Tapahtumapaikka Hinta  
Kolja Blacher ja Tallinna Kammerorkester (23.04.21 asendus) Pe 10.6.2022 19:00 H. Elleri nimeline Tartu Muusikakool 8.90 - 16.90
Hintatiedot
Täispilet 16.-
Õpilane, üliõpilane, pensionär 8.-
Kontserdile ei ole soovitav kaasa võtta koolieelseid ja väikelapsi ( kaasa võetud lapsele tuleb osta sooduspilet ).
Korraldajal on õigus teha muudatusi vastavalt olukorrale.
 
Tapahtumapaikka
Tapahtuman järjestäjä
Tallinna Filharmoonia
Pikk tn 26 Tallinn 10133 Harjumaa
kassa@filharmoonia.ee
Reg No: 75016088
Muut päivät Samalta järjestäjältä
Osta lippu AUTORITUND. TÕNU KÕRVITS. TIIBADE HÄÄL SuosittuSuosittuAUTORITUND. TÕNU KÕRVITS. TIIBADE HÄÄL Jaani kirik, Tallinn, Viro 15.90 - 25.90
What's happening near you? Look at the map and find out!
Osta lippu Kolja Blacher ja Tallinna Kammerorkester (24.04.21 asendus) SuosittuSuosittuKolja Blacher ja Tallinna Kammerorkester (24.04.21 asendus) Estonia kontserdisaal, Tallinn, Viro 10.90 - 20.90
What's happening near you? Look at the map and find out!