logo
Valitse aikaväli
Etsi kartalta
Menu
XXIV Eesti rahvamuusikatöötluste festival Mooste Elohelü:
 
​Reedel, 14. juulil Mooste Folgikojas
 
Kell 19.00 Mari Kalkun. Stoonia lood. Albumi esitluskontsert
 
Mari Kalkun on karismaatiline laulja ja omanäolise käekirjaga looja, kes on oma soolokontsertidega esinenud enamikes Euroopa riikides ja Jaapanis ning pälvinud rohkelt rahvusvahelise meedia tähelepanu.
Mooste Elohelül esitleb Mari kauaoodatud sooloalbumit, mis toob kuulajani vanad eesti müüdid ja kaasaegse võro luule, lennutades need muusiku isikliku helikeele ja jutuvestmisoskuse kaudu otse tänapäeva maailma probleemide tulipunkti. 
Albumi keskseks teemaks on inimese suhe loodusega, kokku saavad ürgne ja elav pärimus. Orgaanilises sümbioosis kõlavad Mari hääl ja kandled, klaver ning elektroonika, luues eepilisi kõlamaastikke, mis viivad kuulaja rändama hoopis teistsugusesse aegruumi. 
 
Kell 20.30 Eesti keeled. Jaagu ja Riho laulud
 
1999. aasta alguses kutsus Ain Agan kokku kahest kandlest ja kahest kitarrist koosneva omanäolise keelpillikvarteti, milles kohtusid rahvamuusika ja jazz, suuline pärimus ja autorilooming, traditsioon ja innovatsioon. Kannelde ja kitarride kooskõla osutus uudseks ning kvartett sai endale nime – Eesti keeled.
 
2001. aastal sai alguse Eesti keelte tihe koostöö Riho Sibula ning Jaak Johansoniga ja ilmus kaks albumit: „Sabaga täht" (2002) ja „Kella tiksumist..." (2004). Mõlemad plaadid on pärjatud Eesti Muusikaauhinnaga folk/etnoartisti kategoorias.
 
Mooste Folgil ühinevad Eesti keeltega Mari Jürjens ja Vaiko Eplik, et Jaak Johansoni ja Riho Sibula mälestuseks jälle neid toredaid laule ja lugusid mängida.
 
Tuule Kann – kannel
Ella Maidre – basskannel
Jaak Sooäär – elektrikitarr
Ain Agan – kitarr
Mari Jürjens – laul, kitarr
Vaiko Eplik – laul, kitarr
 
 
Kell 22.00 Kukerpillid!
 
Rahvamuusika, klassika, folk, akadeemia, tantsubänd, mürgel, publikurekord, Eesti ja maailma lavad, rahvalaulud, kantri, arhiivid, salvestused, omalooming, musttuhat laulu- ja pillilugu, Kihnu Virve, 50 + aastat laval – tehke järgi, üks ja ainus – Kukerpillid teie ees!
 
Toomas Kõrvits – laul, kitarr
Ike Volkov – laul, bass
Arne Haasma – laul, akordion
Heiki Vahar – viiul
 
 
Laupäeval, 15. juulil
 
Kell 11.00–19.00 päevaprogramm Mooste mõisas. Laupäeval on mõis rahvale valla!
 
Päevaprogramm
 
Päevakontserdid Mooste mõisa hoonetes, pilliviisid igal nurgal, rõõmus meel ja hää toit! Tule perega või tule sõbraga või tule üksi ja sõbra leiad Moostest! Päevaprogrammis astuvad kontsertidega üles väga erinevad kooslused ja artistid, on rokki ja punki, kuuleb kannelt ja saksi, on tantsu ja laulu!
Iga poole tunni tagant saab osa uue esineja uhkest kavast ja nii terve päev otsa!
 
Suur võistluskontsert Folgikojas algusega kell 19
 
Õhtu naelaks on võistluskontsert – just seal selgub, kes on maailma kõige parema Eesti rahvamuusikatöötluse autor! Valitakse ka publiku lemmik – tule ja tee oma valik!
Võistluskontserdil astuvad üles trad.kvintessents, Tartu Saksikoor, Rebeca Vilpuu, Kroogan, Permanent Blue, Must bass läks üle tee, Phlox, A-moll, HingThing, Õed-vennad Ristikheinad Vähendatud Koosseisus ja Tõiv!
 
Folk pand käümä!
 
Vaata lisa: www.moostefolk.ee

Tapahtuman verkkosivu: http://www.moostefolk.ee

Festivallin tapahtumat

Tapahtumia ei löytynyt
Loading...
Lataa uudelleen
Tuloksia ei löytynyt!
Loading...
Lataa uudelleen