logo
Valitse aikaväli
Etsi kartalta
Menu

RY X - European Tour 2023

Ma 20.3.2023 20:00
Noblessneri Valukoda, Tallinn
Austraalia muusikaline pärl RY X annab esmakordselt kontserdi Tallinnas järgmisel aastal
 
20. märtsil, 2023 esineb Noblessneri Valukojas maagiline RY X. Tegemist on kolmest kontserdist koosneva tuuriga Balti riikides, mida korraldab 8 Days A Week. Pole vist teist artisti, kes nii loomulikult suudab hõljuda muusika elemendis ja tõsta selle maapinnast kõrgemale. Piletid tulevad müügile 28. oktoobril kell 10:00. Eelmüügist on võimalik pileteid soetada juba alates 26. oktoobrist.
 
RY X tuleb Tallinnasse kindla põhjusega. Austraallane esitleb oma viimast albumit, mis kannab müstilist nime Blood Moon. See on erakordne, avatud ja mitmekülgne teos, mis on inspireeritud ookeanist, inimestest ja kõigest mis nende vahepeale jäävad. Oma 13 loos otsib ta sidet looduse, iseenda, teistega ning väärtustab aastate jooksul kogetud suhteid.
 
"Ma arvan, et suhe väljavalituga loob uue universumi. Albumil on palju ausaid ja tooreid vestlusi. Asi pole lihtsalt inimestes, vaid tunnetes ning armastuse mõistes laiemalt," ütleb unistavalt RY X.
 
Uued lood peegeldavad tema enda ettekujutust endast kui kunstnikust, kes pidevalt õpib, kasvab ja iga aastaga aina rohkem loob uut ilu. Albumi pealkiri esindab tumedate ja heledate mõtete kokkupõrget ja olevikus olemist. Blood Moon kannab endas armastust, rõõmu, kurbust ja valu.
 
Austraalia põlisrahvaste kultuuris on verekuu enesevaatluse aeg, mil vastuste saamiseks tuleb süveneda oma sisemisse pimedusse. Ka see album on kahtlemata kunstniku seni sügavaim ja süngeim töö.
 
Clash Music Magazine’i sõnul on Blood Moon tunnistus sellest, kuidas armastus meid inimestena kujundab. RY X muusika on näide rituaalist, palvest, uurimusest, vabanemisest ja uuenemisest.
 
Ry X uusim singel A Thousand Knives
 
Kuigi see lugu käsitleb universaalseid teemasid – armastus, kaotus, armumine, südamevalu – väldib Ry Cuming edukalt klišeesid. Igal sõnal ja fraasil on tähendus.
 
Albumi produtseeris ja lõi austraallane oma stuudios Topanga kogukonnas, mis asub sügaval Santa Monica mägedes. Ta elab lihtsat ja tõeliselt mitte-tarbijalikku elu, mis meenutab talle lapsepõlve ja võimaldab iga päev inspireeruda.
 
Muide, RYX-l on väga karm töögraafik - ta töötab terve päeva ja kui päike loojub, uitab mööda mägesid ning seejärel jätkab tööd südaööni. See on üksildane protsess, kuid tema kui kunstniku jaoks nii vajalik.
 
Samuti salvestas austraallane ühe uue loo oma hea sõbra ja Islandi elektroonilise muusika uhkuse Ólafur Arnaldsiga. Veel üks huvitav fakt RY X’i kohta: sel aastal tegi ta isegi koostööd Drake’i endaga ning kunagi varem valmistas ta Rihannale ametliku remiksi - muljetavaldav!
 
Alates 17. eluaastast, kui ta Costa Ricat, Nicaraguat ja Panamat avastas, sukeldus RY X iga riigi kultuuri, surfates ookeani lainetel ja kirjutades muusikat. Toona ei arvanud ta, et muusika saab olema tema elu edaspidine eesmärk ja tuhandete kuulajate rõõmustaja. See oli tema olemuse puhas väljendus ning loomulik protsess. Muusika on tema jaoks instinkt, mis tuleb seestpoolt. RY X, kes kasvas üles väikeses külas, Austraalia ookeani serval, kus puudus internet, kuulas ta isa plaate ja proovis kõiki majas leiduvaid instrumente.
 
Tema jaoks on muusika sama oluline element nagu õhk või vesi: "Küsimus, mille ma endale alati esitan, on see, mis tundeid minu muusika minus tekitab?" Kui mulle tundub, et miski kõlab ebaõiglane või ebasobiv, lükkan selle tagasi ning avastan edasi.” Tema kunstile on eluliselt tähtis pillide ja teksti puhtus, mis tungib hinge. Iga teos peab peegeldama selle sees olevat ja edastama sõnumit helide kujul.
 
Video: RY X lummav esitus Brasiilia Lensois Maranjensese rahvuspargist
Tema live-esinemised on lummavad ja lähevad hinge. Teda kiidavad aplausi saatel prestiižne Royal Albert Hall, Konzerthaus, Nobeli rahupreemia tseremoonia külalised ja teised muusikasõbrad. Kui RY X astub lavale koos orkestriga, lähevad kõik pöördesse ja saavad võimaluse kogeda tõelist maagiat. Tema kontserdite kogemine on tõeline privileeg ning kohustuslikult soovitatavad. Viimasest korrast, mil ta Baltimaad külastas, on ta oma fännide arvu kümmekond korda kasvatanud, ise veelgi kasvanud, välja andnud palju uut muusikat ja avastanud maailma veelgi rohkem.
 
Ärge jätke seda kontserti vaatamata! RY X esmakordselt Tallinnas - imeline! Selle artisti kontserdid on alati uudsed ning ootamatud. RY X leiutab end iga päev uuesti loomingu kaudu, mida ta maailmale esitleb.
 
Avasta. Rohkem. Muusikat.
 
RY X parimad lood ning sotsiaalmeediakanalid:
Otseülekanne Royal Albert Hallist koos Londoni kaasaegse orkestriga: https://youtu.be/hHaKfuG58V
 
Lingid:
 
 
 
Laajenna näköVähennä näkö
Tapahtuma Päivä / Aika Tapahtumapaikka Hinta  
RY X - European Tour 2023 Ma 20.3.2023 20:00 Noblessneri Valukoda, Tallinn 41.20
Tapahtuma RY X - European Tour 2023
Päivä / Aika Ma 20.3.2023 20:00
Tapahtumapaikka Noblessneri Valukoda, Tallinn
Hinta 41.20
Hintatiedot
Avaliku müügi algus 28.10 kell 10:00
 
Seisukoht 40 €

19:00 uksed
20:00 kontsertprogrammi algus

Vanusepiirangut ei ole
Pildistamine/ filmimine ei ole lubatud
Lastele vanuses kuni 6a (k.a) sissepääs tasuta koos piletit omava täiskasvanud saatjaga
Alaealised pääsevad sisse vaid koos täiskasvanud saatjaga
Tapahtumapaikka
Noblessneri Valukoda, Tallinn
Peetri 10 Tallinn Põhja-Eesti Viro
Tapahtuman järjestäjä
8 Days A Week Agency, UAB
AltSpace building, Islandijos str. 6 Vilnius 1117 Vilnius
povilas@8dw.lt
Reg No: 65555553
Tapahtuma RY X - European Tour 2023
Päivä / Aika Ma 20.3.2023 20:00
Tapahtumapaikka Noblessneri Valukoda, Tallinn
Hinta 41.20
Samalta järjestäjältä Samassa paikassa
Osta lippu Fever Ray - Radical Romantics Tour 2023 Fever Ray - Radical Romantics Tour 2023 Noblessneri Valukoda, Tallinn, Viro 40.70
Osta lippu Louis Tomlinson: Faith In the Future Tour 2023 Louis Tomlinson: Faith In the Future Tour 2023 Unibet Arena, Viro 52.10 - 111.20
Tuloksia ei löytynyt!
Loading...
Lataa uudelleen