Tuloksia ei löytynyt!
Loading...
Lataa uudelleen

CARMEN SUITE. Maria teatri solistid / Балет 'Кармен Сюита'. Звёзды Мариинского театра

Su 14.4.2019 19:00 - Ma 15.4.2019 21:00
12.50 - 86.40
Näytä tapahtumatiedotPeitä tapahtumatiedot
Maria teatri solistid esitlevad:
MAIA PLISSETSKAJALE pühendatud balletiõhtu


Algus kell 19.00
Kestus: 2 tundi koos vaheajaga
Soovitatav vanusele al 10. eluaastast

1. osa
Ballett „Carmen-süit“ G. Bizet’ – R. Štšedrini muusikale, Alberto Alonso koreograafia.

2. osa
Maria ja Mihhaili teatri solistide balletigala. Maia Plissetskaja muutus juba oma eluajal legendiks. Hiilgav baleriin ning vabadust armastav, kindla kodanikupositsiooniga, särav ja võluv naine – sellisena elab ta ka täna miljonite fännide südames kogu maailmas.
On õnnelik asjaolude kokkusattumine, kui ühte punkti koondub kõik kõige andekam. Maia Plissetskaja ammust, kauakantud unistust toetasid helilooja Rodion Štšedrin, koreograaf Alberto Alonso ja dirigent Gennadi Roždestvenski. 1967. aastal sündis üks kahekümnenda sajandi kõige inspireerivamatest ballettidest – „Carmen-süit“. Lavastuse kohale kogunesid pilved, mis tegid geniaalse töö peaaegu maatasa. Aitas Maia Plissetskaja kompromissitu järjekindlus ja ... aeg. Aeg paneb kõik paika.
Täna avaldavad Peterburi teatrite väljapaistvaimad balletitähed oma etendusega austust suure baleriini mälestusele.
Peterburi Maria ja Mihhaili teatrite juhtivad tantsijad lõid balletiõhtu ühe 20. sajandi suurima baleriini mälestuseks, lülitades programmi ühevaatuselise Carmen-süidi ja parimad numbrid Maia Plissetskaja repertuaarist. Maia Plissetskaja oli vastupandamatu kõigis oma rollides, alates Odette-Ottiliest „Luikede järves“ ja Kitrist „Don Quijotes“ kuni Aeginani „Spartacuses“, kuid tema elu kõige tähtsamaks balletirolliks sai „Carmen-süit“. Roll ja selle esitaja kinnistusid publiku teadvuses sedavõrd, et vaid vähesed julgesid pärast Plissetskajat „Carmen-süiti“ tantsida. Alles siis, kui 2005. aastal tähistati Suures Teatris Maia Mihhailovna 80. sünnipäeva, tõi peakoreograaf Aleksei Ratmanski tema õnnistusel Carmen-süidi Suure teatri lavale Maria Aleksandrovna esituses tagasi. Seejärel esitasid Svetlana Zahharova ja Uljana Lopatkina oma tõlgenduse. 2010. aastal ilmus „Carmen-süit“ ka Maria teatrisse.
Täna särab Peterburi Mihhaili teatri laval solist Oksana Bondareva. Tema partner on Maria teatri esitantsija, Venemaa teeneline kunstnik Igor Kolb. Pöördudes Maia Plissetskaja pärandi poole, otsustasid väljapaistvad kunstnikud mitte piirduda triumfiga Peterburis. Meil teiega on äärmiselt vedanud, et võime üheaegselt meenutada legendaarset Plissetskajat ja nautida tänapäeva baleriinide vaimustavat kunsti.

Maia Plissetskaja ütles rohkem kui üks kord: – „Carmen elab nii kaua, kui mina elan“. Nüüd on saatus andnud talle põhjust öelda teisiti: „Mina suren. Carmen jääb“.
Tapahtumat
Tapahtumia ei löytynyt
Loading...
Lataa uudelleen