Tuloksia ei löytynyt!
Loading...
Lataa uudelleen

Äike / Гроза

La 29.2.2020 19:00
Näytä tapahtumatiedotPeitä tapahtumatiedot

Peterburi teatripäevade raames mängib "Teater Vassili Saarel" lavastust ”Äike”.

Naine, kes on eksinud moraalikoodeksi vastu, ei saa õnnelikuks ega oma süüd varjata. Peategelasele on oluline suhete olemus, mitte nende vorm. See on lugu armastusest ja petmisest, patust ja kahetsusest, tahtest ja nõrkusest, usust ja uskmatusest.

Sellesse näidendisse on Otsrovski kirjutanud oma isikliku elu draama.

Peategelase Katerina prototüübiks oli Ljubov Kositskaja, näitleja, kes seda rolli esimesena mängis ning kellega autoril oli keeruline suhe: naine oli abielus, temal pere.

Katerina rolli tõlgendamisel on lavastaja Vladimir Tumanov käinud autori jälgedes. Ostrovski ei otsinud oma kangelanna jaoks väljapääsu meeleheitlikust olukorrast, seda lihtsalt ei eksisteerinud. Aga see ei tähenda, et armastus ja ilu on jõuetud ning ei suuda päästa maailma.

Erinevad lavastajad on aastakümneid otsinud selle draama tähendust peategelase Katerinas, tema tugevas iseloomus ja terves hinges.

•             Lavastaja - Vladimir Tumanov
•             Kostüümikunstnik -  Stefania Graurokaite
•             Helilooja - Aleksandr Zakrževskij 
•             Kunstnik - Semjon Pastuh
•             Valguskunstnik - Gidal Shugaev
•             Vokaali pedagoog - Viktor Volna
 

Osades:

Sergei Lõsov, Aleksei Mantsõgin, Natalja Kutasova, Tatjana Maljagina, Sergei Arafonov, Jelena Martõnenko, Jekaterina Rõbova, Maria Fefilova, Jekaterina Zorina, Mihhail Nikolajev, Arseni Mõtsõk, Tatjana Kalašnikova, Vladimir Birjukov, Anna Zaharova, Tadas Šimilev

Tapahtumat
Tapahtumia ei löytynyt
Loading...
Lataa uudelleen