logo
Valitse aikaväli
Etsi kartalta
Menu

August: Osage`i Maakond / Август: Графство Осейдж/ Vene Teater

Su 8.10.2023 18:00 - Su 5.11.2023 22:00
19.00 - 46.50
Näytä tapahtumatiedotPeitä tapahtumatiedot

T. Letts
Lavastaja Artjom Garejev

Etendus on eestikeelse sünkroontõlkega

Soovituslik vanus: 16+

NB! Laval suitsetatakse!

Miks me põhjustame suurimat valu ja käitume kõige ebaõiglasemalt nende suhtes, kes on meile kõige lähedasemad? Ameerika eri paigus elavad Westonite klanni liikmed kogunevad äreva sündmuse ajel perekonna koduks olevasse vanasse majja Oklahomas ja ei kulu palju aega, kui nad asuvad üksteise südameid murdma. Taaskohtumisest kujuneb suurejooneline võistlus selle nimel, kes on lähedaste käe läbi kõige enam kannatada saanud. Luukered pudenevad kappidest välja ja ühised õhtusöögid mööduvad nõude lõhkumise saatel. Westonitest on kujunenud üdini enesekesksed inimesed, kes esitavad teiste suhtes üksnes nõudmisi ja süüdistusi ning on võimetud ligimestele midagi vastu andma. Perekonnasõdades pole võitjaid.

Suure Ameerika unelma kokkuvarisemine. Õõnsad inimesed hülgavad ükskõikse liivale ehitatud maja. Põletatud maa mäletab kuritegusid Ameerika põliselanike vastu, mäletab selle maaga vere kaudu seotud inimeste halastamatut hävitamist. Kas selles väljendubki vaba riigi võim ja hiilgus? Aegade side on ammu katkenud, see siin on apokalüpsis. Haavatud süda maetakse Wounded Knee'sse, kuid mis jääb alles perekonnast pärast pikki ülestunnistusi, kui kõik on lahkunud?

Näitleja, kirjanik ja näitekirjanik Tracy Letts oskab meisterlikult hoida tasakaalu musta komöödia, krimipõneviku ja eksistentsiaalse draama vahel. Tema tegelaskujudes avalduvad inimloomuse erinevad tahud: nad mõjuvad kord temperamentselt, siis aga jälle naeruväärselt. Lettsi sõnul on iga näitekirjaniku eesmärgiks tungida loojutustamise kaudu universaalsete teemade tuuma. “August: Osage`i maakonna” puhul oli tema sõnul eesmärgiks uurida põlvkondade vahelist lõhet.

Näidendi maailmaesietendus toimus 2007. aastal Chicagos Steppenwolfi teatris. Lavastus pälvis viis Tony auhinda, näidend aga võitis 2008. aastal Pulitzeri preemia. “August: Osage`i maakond” etendus Broadwayl 648 korda täissaalidele ja nimetati kriitikute poolt Ameerika näitekirjanduse suurteoseks. 2013. aastal valmis näidendi põhjal filmiversioon, peaosaliseks Meryl Streep.

Esietendus 5. novembril 2022

PILETIHINNAD: 17, 19, 25, 28, 30, 45 €

Etendus on kahe vaheajaga.
Kestus:
1.aktus – 1 tund 15 minutit
2.aktus – 55 minutit
3.aktus – 1 tund 10 minutit

Osades:

Beverly Weston - Vladimir Antipp

Violet Weston - Ljubov Agapova

Barbara Weston-Fordham - Natalja Dõmtšenko

Bill Fordham - Ilja Nartov

Ivy Weston - Natalia Murina

Karen Weston - Jekaterina Kordas

Mattie Fae Aiken - Tatjana Manevskaja

Charles Aiken - Aleksandr Okunev

Charles "Little Charles" Aiken - Sergey Pleskin

Johnna Monevata - Alina Karmazina

Steve Huberbrecht - Igor Rogatšov

Sheriff Deon Gilbeau - Dmitri Kosjakov

Jean Fordham - Stella Frishman (Vene Teatri stuudio)

The World Premiere of AUGUST: Osage County was presented in June 2007 by Steppenwolf Theatre Company, Chicago, IL; Martha Lavey, Artistic Director and David Hawkanson, Executive Director.

Tapahtuman verkkosivu: http://www.veneteater.ee

Tapahtumat

Tapahtumia ei löytynyt
Palautus August: Osage`i Maakond/ Август: Графство Осейдж/ Vene Teater PalautusPalautusAugust: Osage`i Maakond/ Август: Графство Осейдж/ Vene Teater Vene Teater, Tallinn
Osta lippu August: Osage`i Maakond/ Август: Графство Осейдж/ Vene Teater August: Osage`i Maakond/ Август: Графство Осейдж/ Vene Teater Vene Teater, Tallinn
Loading...
Lataa uudelleen
Tuloksia ei löytynyt!
Loading...
Lataa uudelleen