Tuloksia ei löytynyt!
Loading...
Lataa uudelleen

KUNINGAS LEAR

Ti 5.3.2019 18:00
Theatrumi saal, Tallinn
15.50 - 30.50
KUNINGAS LEAR

Autor William Shakespeare
Tõlkija Georg Meri
Lavastaja Vladimir Baitšer (Venemaa)
Kunstnik Vladimir Anšon
Helikujundus Tõnis Leemets
Valguskunstnik Margus Vaigur
Produtsent Ere Naat

Osades Lembit Peterson, Mare Peterson, Liina Olmaru või Eva Eensaar, Anneli Tuulik, Laura Peterson (Ugala) või Ketter Üksküla, Sulev Teppart, Marius Peterson, Nero Urke, Kristjan Üksküla (Tallinna Linnateater), Andri Luup, Tiit Alte, Mart Aas, Tarmo Song või Aarne Soro (Ugala), Helvin Kaljula, Henri Otsing, Sander Roosimägi, Jaanus Nuutre

Etendused toimuvad 24., 28., 30. ja 31.jaanuaril , 4., 5., 6., 8., 9. ja 11.märtsil strong>kell 18.00Theatrumi uuenenud saalis.

Etendus kestab 4,5 tundi.

Inglismaa kuningas Lear on kindlakäeline valitseja oma maale ja armastav isa oma kolmele tütrele. Tema valitsemisaeg aga hakkab lähenema lõpule. Ta otsustab jagada võimu ja kuningriigi oma kolme tütre vahel. Selleks peavad tütred avalikult välja ütlema, kui palju nad teda armastavad. Kõik ei lähe siiski nii, nagu kuningas ette on kujutanud. Alguse saab sündmuste ahel, mille tagajärjed on väga traagilised. Mis juhtus, mis läheb valesti, miks? "Kuningas Lear" on üks Shakespeare`i olulisemaid tragöödiaid.

Lavastaja Vladimir Baitšer: ""Kuningas Lear" on üks maailma dramaturgia tippteoseid. Näidend, millles on ühte sõlme seotud tänapäeva tõtlikult muutuvas maailmas töötavad mõtted ja ideed. Shakespeare uurib võimu fenomeni – võimu kui andi ja kui katsumust. Võim antakse inimesele Jumala poolt, kuid mitte tasuta. Oma vigade eest maksab inimene oma kõige lähedasemate inimeste ja iseenda eluga. Ja jõuab lõpptulemusena arusaamisele võimu tühisusest võrreldes armastusega. Selle raske mõistmise tee annab Jumal inimesele."

Vladimir Baitšer on lõpetanud GITISe lavastaja erialal. Ta on lavale toonud üle 40 lavastuse, on töötanud pedagoogina ning viinud läbi meistrikursusi Venemaal ja mujal. Hetkel on Vladimir Baitšer näitlejameisterlikkuse ja lavastaja eriala õppejõud GITISes ning Moskva teatris "Kaasaegse näitemängu kool" pealavastaja.
Laajenna näköVähennä näkö
Tapahtuma Päivä / Aika Tapahtumapaikka Hinta  
KUNINGAS LEAR Ti 5.3.2019 18:00 Theatrumi saal, Tallinn 15.50 - 30.50
Hintatiedot
1.hinnatsoon 1-4 rida: täispilet 24€, soodusplet 18€.
2.hinnatsoon  5-7 rida: täispilet 20€, sooduspilet 15€
Toetajapilet 30€

Soodushind kehtib õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele soodustust lubava dokumendi esitamisel enne etendust.
Tapahtumapaikka
Vene tn. 14 Tallinn Põhja-Eesti Viro
Tapahtuman järjestäjä
Theatrum SA
Vene 14 Tallinn 10123 Harjumaa
6446889
theatrum@theatrum.ee