logo
Valitse aikaväli
Etsi kartalta
Menu

Keisri hull / Императорский безумец / Vene Teater

Pe 6.10.2023 19:00
Vene Teater, Tallinn
19.00 - 31.50

Keisri hull

Jaan Kross

Lavastaja Julia Aug

Suur saal

Etendus on eestikeelse sünkroontõlkega

Etenduse kestus 2 tundi ja 30 minutit, ühe vaheajaga

Soovituslik vanus: 14+

Vene Teater pöördub oma uuslavastuses kaasaegse eesti kirjanduse tuntuima autori Jaan Krossi ajaloolise romaani „Keisri hull“ poole mitte eesmärgiga rekonstrueerida minevikku, vaid soovist mõista olevikku. Seetõttu valiti dramatiseeringu loojaks aktuaalseimate vene autorite hulka kuuluv näitekirjanik Vjatšeslav Durnenkov. Näidendi tekst valmis koostöös lavastaja Julia Augi ning lavastuses osalevate näitlejatega. Lavastuse stsenograafia ühildab ajastu maalilisuse kostüümides ja videos koos askeetlike dekoratsioonidega ning selle loojaks on Aleksandr Barmenkov, kuulsa vene teatrilavastaja, -kunstniku ja –pedagoogi Dmitri Krõmovi õpilane.

 Lavastuses on kaks võrdse tähtsusega tegelast: Timotheus von Bock ja tema noorpõlvesõber, keiser Aleksander I. Nad kehastavad teadvuse kahte poolust, pakkudes ainest mõtiskeluks selle üle, kuidas võim mõjutab inimest, kuidas see muudab tema ideaale, veenab olema lojaalne või hävitab inimese? Aleksander I rollis astub üles Vene Teatri tippnäitleja Aleksandr Ivaškevitš. Timotheus van Bocki kehastab Daniil Zandberg, kes on Eesti avalikkusele tuntud eeskätt Eesti Noorsooteatri suurt tunnustust pälvinud näitemängu “Sinel” lavastajana.

Võib lõputult vaielda selle üle, kes Timotheus von Bock tegelikult oli – kas hull romantik, kes proovis edutult Don Quijotet jäljendada, või hoopis visionäär, kes oli oma ajast ees? On aga vaieldamatu tõsiasi, et jäädes truuks oma ideaalidele, järgides omaenda elureegleid, riskib inimene hulluks tembeldamisega ja selle tagajärjel vabaduse kaotamisega.

Lugu ajaloo kaalukast perioodist, mil sõprus või antipaatia võis saada tõsiste tagajärgedega poliitiliste otsuste põhjuseks, on edasi antud läbi reaalselt eksisteerinud inimese eluloo. Vene armee polkovnik Timotheus Eberhard von Bock, 19. sajandi alguse kõigis suuremates sõjakäikudes osaleja, julges teenistusest erruläinuna saata Aleksander I-le noodi, milles kritiseeris teravalt Venemaa autokraatlikku režiimi. Keisri vastus oli kohene ja järsk: erruläinud polkovnik arreteeriti ja saadeti Schlüsselburgi kindlus-vanglasse, kus ta oli sunnitud veetma järgmised üheksa aastat. Kas keiser võiks vanale sõbrale armu anda või ei sisaldu sõpruse retseptis piiramatu võimu omamine? Lõpetuseks, millisesse suhtesse seadusega astub selle avaldaja? Jaan Kross on ühes intervjuus lausunud: „Lubamatu oleks lugejale peale suruda mis tahes seoseid, kuid sisuliselt püüdsin tõmmata ajaloolisi paralleele, eesmärgiga rääkida lugejale mineviku konfliktidest, et aidata tal mõista olevikku."

Näidendi toob lavale tuntud näitleja ja lavastaja Julia Aug, kes on publikule tuttav Vaba Lava ja R.A.A.A.M-I lavastuse “Minu Eesti vanaema” autori ja lavastajana ning Uue Teatri lavastuse “Venelased, nad on nii …” lavastajana. Alates 2022. aastast on Julia Aug ametis Narva Vaba Lava projektijuhina, kus ta on läbi viinud mitmeid huvitavaid kunstilisi aktsioone. Tema ülesastumised kutsuvad avalikkuses alati esile tunnetemöllu, arutelusid ja vaidlusi kriitikute seas. Detsembris omistati talle Postimehe “Aasta kultuuriinimese" tiitel.

Lavastusmeeskond:

Näidendi autor Vjatšeslav Durnenkov

Lavakujundus ja kostüümid Aleksandr Barmenkov

Valguskunstnik Anton Andrejuk

Helilooja Aleksandr Žedeljov

Lavastaja abi Tatjana Kaur

Tapahtuman verkkosivu: http://www.veneteater.ee

Laajenna näköVähennä näkö
Tapahtuma Päivä / Aika Tapahtumapaikka Hinta  
Keisri hull / Императорский безумец / Vene Teater Pe 6.10.2023 19:00 Vene Teater, Tallinn 19.00 - 31.50
Tapahtuma Keisri hull / Императорский безумец / Vene Teater
Päivä / Aika Pe 6.10.2023 19:00
Tapahtumapaikka Vene Teater, Tallinn
Hinta 19.00 - 31.50
Hintatiedot

Suur saal

Soovitatav vanus 14+

Etenduse kestus 2 tundi ja 30 minutit, ühe vaheajaga

PILETIHINNAD: 17, 19, 25, 28, 30, 45 €

Sünkroontõlkega eesti keelde.

SOODUSTUSED:
• Vene Teatri hooajakaardi omanikele kehtib soodustus 20% kuni 4 pileti ostul. (Müümiseks sisestada väljale Kaardi kood/lühend aknasse  ja vajutada nuppu “Kontrolli“)

• Partnerkaardi omanikele kehtib soodustus 15% kuni 2 pileti ostul. (Müümiseks sisestada väljale kood - "partnerkaart" /lühend aknasse  ja vajutada nuppu “Kontrolli“)
• Õpilastele, üliõpilastele, pensionäridele ja ITIC kaardi omanikele soodustus 30%
• Puuetega inimesele koos saatjaga soodustus 50%. Broneeringuid teeb vaid Vene Teatri kassa.
(tel. 6114911 või kassa@veneteater.ee)

Tapahtumapaikka
Vene Teater, Tallinn
Vabaduse Väljak 5 Tallinn Põhja-Eesti Viro
Tapahtuman järjestäjä
Vene Teater SA
Vabaduse väljak 5 Harjumaa
+3726114962
kassa@veneteater.ee
Reg No: 90008666
Tapahtuma Keisri hull / Императорский безумец / Vene Teater
Päivä / Aika Pe 6.10.2023 19:00
Tapahtumapaikka Vene Teater, Tallinn
Hinta 19.00 - 31.50
Muut päivät Samalta järjestäjältä Samassa paikassa
Osta lippu Keisri hull / Императорский безумец / Vene Teater Keisri hull / Императорский безумец / Vene Teater Vene Teater, Tallinn
Osta lippu Keisri hull / Императорский безумец / Vene Teater Keisri hull / Императорский безумец / Vene Teater Vene Teater, Tallinn
Tuloksia ei löytynyt!
Loading...
Lataa uudelleen