Tuloksia ei löytynyt!
Loading...
Lataa uudelleen

Etendus ''Huligaan. Pihtimus''. Спектакль ''Хулиган. Исповедь''/ Сергей Безруков

Ke 13.5.2020 19:00
Alexela Kontserdimaja, Tallinn
30.40 - 100.40
Huligaan. Pihtimus
Muusikalis-poeetiline etendus
Lavastaja – Sergei Bezrukov
Helilooja – Sergei Bezrukov

Sergei Jessenin. Poeet-skandalist. Poeet-huligaan. Ta jäi oma traagilise saatusega alatiseks mõistatuslikuks. Paljud lavastajad ja dokumentalistid on püüdnud tema olemust avada ning kõrvaldada saladuseloori tema varajaselt lahkumiselt, kuid keegi pole püüdnud meile jutustada, kes Sergei Jessenin oli.

Seda lavastust on keeruline suruda muusikalis-poeetilise etenduse raamesse. See on pigem müsteerium – ühtne, dramaturgiliselt üles ehitatud kompositsioon suure poeedi elust, mis koosneb tema luuletustest ja nende sõnadele loodud lauludest. Jesseninit saab mitte üksnes lugeda, vaid ka tema järgi tantsida ja laulda.
Sergei Bezrukov: „Miks „Huligaan“? Sest just niisugune oli Jessenin ise – huligaan. Huligaani armastus, huligaani pihtimus... Venemaal armastatakse üldse väga just selliseid inimesi, kes püüavad piire ületada. Need kangelased on äärmiselt mitmetähenduslikud, õrnad, tundlikud, mõnikord ka julmala staatuses, kuid peamine, mis neid iseloomustab, on ausus iseenese ees. Ma laulan ja loen värsse just selliselt, nagu Sergei Aleksandrovitš nad ise kirja pani - ausalt, ilma silmakirjalikkuseta. Jessenin ilma kärbeteta.“

Poeedi elu koosneb kõhklustest, hingevalust, armastusest, luuletustest – seda traagikat elavad otsekui ühe hingetõmbega läbi nii näitlejad laval kui vaatajad saalis.

Etenduses „Huligaan. Pihtimus“ on Jessenini luuletustele loodud laulud ja luuletused Sergei Bezrukovi esituses põimitud suure vene poeedi traagiliseks saatuselooks. Kahe tunni jooksul kandub meie eest mööda kogu tema elu: tema unistused ja pettumused, kõhklused ja hingevalu, armastus, luuletused ja traagiline lõpp. See on poeedi pihtimus, milles pole ainsatki välja mõeldud rida – kõik etenduses kõlavad sõnad kuuluvad Jesseninile endale.

Lavastuses on ühendatud erinevad luuletused, eri stiilid ja kunsti eri tahud, et näidata Sergei Aleksandrovitš Jessenin mitmekülgsust. Siin on nii rokk-kompositsioone kui sütitavat tangot ja lüürilisi ballaade. Kogu see imepärane müsteerium lõppeb läbitungiva balletimonoloogiga.

Sergei Bezrukov: „„Huligaan“ – nii nimetas Jessenin end sageli ka ise ja just sellisena teda sageli ka kujutletaksegi. Meil Venemaal armastatakse pööraseid noormehi. Just sellise plahvatava iseloomuga talupoisist huligaani kuju on tugevalt sööbinud rahva teadvusse, see on pinnal, kuid see on petlik. Ometi on ju olemas ka lüüriline Jessenin, kes on haavatav, peenetundeline ja samal ajal siiski traagilise saatusega mässaja, kelle saatus on sarnane Venemaa enda saatusega. Seepärast ma püüangi oma lavastuses näidata mitmekülgset Jesseninit. Ta oli tõeliselt eritahuline – tal on ka romantilisi luuletusi ning päris tee algusest ka religioosse alatooniga luuletusi. Hiljem aeg muutus, võimule tulid bolševikud ja sõna „Jumal“ tõmmati maha kõigist Jessenini luulekogumikest, luuletaja oli selle üle väga nördinud. Oma elu lõpul kirjutas ta aga juba: „Mul on häbi, et oli mul jumal, ja on valus, et ilma tast jäin.“ Uskmatus, mis haaras rahvast bolševike tulles, oli mõistagi poeedi meeleheite põhjuseks. Ahastuses rahutu hing – see muudabki Jessenini tõeliselt rahvalikuks. Pange tähele, et kaugeltki iga poeet pole selline, sugugi mitte iga luuletajat ei armastata ega loeta nii nagu Jesseninit – ka praegu, meie ajal, ja kõigil aegadel. Neid on vähe: nende hulka kuuluvad vaieldamatult Puškin, Jessenin, Võssotski. Nad on rahvalikud luuletajad ja on isegi oma tormilise energia poolest üksteisega sarnased – lummavad, samas meeleheitel, valmis plahvatama.“

Tegelased ja osatäitjad:
Sergei Jessenini rollis Sergei Bezrukov

Balletisolistid: Anton Krameri juhtimisel: Dmitri Akimov, Jana Aljakina, Igor Gavrikov, Anna Gilunova, Pavel Jefremov, Maria Jefremova, Sergei Ivanov, Lolia Kassatkina, Aleksandr Mogiljov, Jekaterina Mordvinova, Aleksandr Romantšenko, Sergei Spirin

Ansambel Inter Folk Band: Vladislav Domogatski (kitarr), Vladislav Dubrovin (klahvpillid), Anton Kontšakov (klarnet), Svetlana Medvedjeva (viiul), Aleksandr Muravjov (kontrabass), Maksim Fjodorov (bajaan), Aleksandr Tšebotarjov (löökpillid)
Taustavokaal: Maria Biork, Julia Golovtšenko, Valentina Dolgina, Julia Pilipovitš

Kestus: 2 tundi
Etendus on ilma vaheajata
Laajenna näköVähennä näkö
Tapahtuma Päivä / Aika Tapahtumapaikka Hinta  
Etendus ''Huligaan. Pihtimus''. Спектакль ''Хулиган. Исповедь''/ Сергей Безруков Ke 13.5.2020 19:00 Alexela Kontserdimaja, Tallinn 30.40 - 100.40
Hintatiedot

18:00 Avatakse Kontserdimaja uksed ja kohvikud.
19:00 Algab kontsert. Ilma vaheajata.
Hilinejaid saali ei lubata! Vabandame!
21:00 Orienteeruv lõpp


ÜRITUSTE LISAINFO
• Soovitatav vanus alates 12. eluaastast
• Sündmus toimub vene keeles
• Kehtiv pilet peab olema igal külastajal, ka sülelapsel.
• Hilinejaid saali ei lubata!
• Pildistamine/ filmimine ei ole lubatud
• Piletid müügil ka toimumise päeval Solaris Keskuse Piletilevi kassas
• Ratastoolis külastaja piletitellimus saata: info@piletilevi.ee
• I rõdu 1 ja 2 rea ning II rõdu 1 rea kohad on piiratud nähtavusega. Serval paikneb ohutuspiire

Kõikide Alexela Kontserdimajas toimuvate sündmuste hinnad sisaldavad teenustasu 0.90€/ pilet, mis suunatakse ettevõtte keskkonnasäästlikusse arengusse.

Tapahtumapaikka
Alexela Kontserdimaja, Tallinn
Estonia pst. 9 Tallinn Põhja-Eesti Viro
Tapahtuman järjestäjä
MAK Entertainment SIA
Pernavas iela 12-2 Riia LV-1012 Läti
+371 29418083
makconcert@gmail.com
Reg No: 60505558
Samalta järjestäjältä Samassa paikassa
Osta lippu Lord of the Dance SuosittuSuosittuLord of the Dance Tondiraba jäähall, Tallinn, Viro 23.10 - 66.10
What's happening near you? Look at the map and find out!
Osta lippu Pähklipureja / Moscow City Ballet Pähklipureja / Moscow City Ballet Saku Suurhall, Viro 20.50 - 80.50
What's happening near you? Look at the map and find out!
Osta lippu GREGORIAN World Tour 2020 GREGORIAN World Tour 2020 Alexela Kontserdimaja, Tallinn, Viro 36.40 - 76.40
What's happening near you? Look at the map and find out!
Osta lippu Pasión de Buena Vista Pasión de Buena Vista Alexela Kontserdimaja, Tallinn, Viro 26.40 - 70.40
What's happening near you? Look at the map and find out!
Osta lippu X Ambassadors - The Orion Tour UusiUusiX Ambassadors - The Orion Tour Rock Cafe, Tallinn, Viro 29.50 - 49.50
What's happening near you? Look at the map and find out!