logo
Ostokori: 0
logo
Valitse aikaväli:
Ostokori: 0
Tuloksia ei löytynyt!
Loading...
Lataa uudelleen

Etendus ''Meie klass''. Vahtangovi nim.teater/ ''Наш класс'' Государственный академический театр им.Е.Вахтангова

Ti 14.6.2022 19:00
Vene Teater, Tallinn
Hea klient!
 
Teatame kahetsusega, et lähtuval praegusest keerulisest olukorrast maailmas, ei saa toimuda 13.06 ja 14.06.2022 kavandatud Vahtangovi teatrietendused “Naerata meile, Issand” ja “Meie klass”.
Etendused lükkuvad edasi, korraldaja on sunnitud müügi peatama ning otsima uusi toimumiskuupäevi.
Korraldaja palub mõistvat suhtumist.
 
Kui uus info on selgunud, lisame selle Piletilevis ürituse lehele ning saadame teate ja pdf-pileti ostjatale emaili aadressile, millega ost sooritati.
 
Palume muudatustest aru saada ja oodata uut infot.
 
Kõik küsimused lahendatakse pärast uue kuupäeva väljakuulutamist või lisainfo edastamist.

 

 

Vahtangovi teatri 100. aastapäevale pühendatud tuur Tallinnas.

 

J. Vahtangovi nimeline Riiklik akadeemiline teater esitleb

Grigori Kanovitš

„NAERATA MEILE, ISSAND“
Etendus kahes osas
romaanide „Naerata meile, Issand“ ja „Kitsetall kahe krossi eest“ järgi

Venemaa Riikliku preemia laureaadi, Leedu Rahvuspreemia laureaadi

Rimas TUMINASE

dramatiseering ja lavastus

Näidend-allegooria lavastas Grigori Kanovitši romaani järgi Rimas Tuminas. Millest see kõneleb? Juudi vanakeste pikast eluteest, sellest, kuidas nad sõidavad väikesest kohast Vilnosse, et teada saada kindralkuberneri elu kallale tunginud vanakesepoja saatusest.

„Kuhu me ka ei sõidaks, kuhu me ka ei läheks, me sõidame ja läheme oma laste juurde. Nemad aga lähevad ja sõidavad meiega vastupidises suunas ikka edasi ja edasi ja me ei kohtu nendega mitte kunagi…“

Teelisi tabab palju ootamatusi. Tee Vilnosse on pikk, kuid veel pikemad on mälestused minevikust, mis on täis puudusi ja solvanguid, mõtteid surmast, mis ootab igaüht, täitumata unistustest ning kaotustest, mida ei saa enam tagasi.

Selles loos on üks süžee – teekond laste juurde ja üks mõte – elu filosoofia, milles igaühele on ette nähtud oma koht. Nendes mälestustes on kõike, kuid ainsana pole kohta rõõmule ja lootusele.

Tuminase töö hämmastab oma mastaapsusega, imepärase esteetikaga, peensusega, elutarkusega ja ebatavalise läbitungivusega. Režissöör on meisterlikult kasutanud Faustas Latenase fantastilist muusikat ja Grigori Kanovitši filosoofilisi tekste ning koos sellega sisse hinganud elu ning elustanud esemeid, muutnud staatika liikuvaks ning teinud ühe väikese juudi paiga ajaloost terve maailma, mis on läbistatud kurbuse, rõõmude ja uskumatu armastusega. Tuminas taastas ühe väikese koha ilma kodutunde ja paatoseta, kasutades elegantselt huumorit ja peent groteski, kutsudes vaatajas samaaegselt esile nii naeratuse kui ka pisarad ning tungides otse hingesügavusse. Etendus sai mitmekihiline ja filosoofiline ning jätab imepäraselt helge tunde.

 

Lavastaja: Rimas Tuminas

Näitlejad: Vladimir Simonov, Aleksei Guskov, Viktor Suhorukov, Julija Rutberg, Grigorij Antipenko ja teised teatri näitlejad.

Etendus on vene keeles ja audiotõlkega eesti keelde.

Vanusepiirang 12+

***

Tadeusz Slobodzianek

MEIE KLASS

Ajalugu 14 õppetunnis

 

Režissöör: Natalja Kovaleva

Kunstnik: Aleksander Borovsky

Helilooja: Claudia Tarabrina

Koreograaf: Irina Filippova

Näitlejad: Polina Kuzminskaja, Ksenia Kubasova, Daria Shcherbakova, Eldar Tramov, Juri Poljaki, Vladimir Šuljev, Vladimir Logvinov, Aleksei Gimmelreikh, Pavel Popov, Denis Samoilov, Maxim Sevrinovsky

18+

Esimene kell ... Esimene koolipäev ... Poisid ja tüdrukud, täis elu, rõõmu ja lootust, räägivad endast, vanematest, oma unistustest. Ja nii algab nende üldine elulugu. Nii algab näidend "Meie klass".Nende kümne noorukiga etenduse ajal elame üle kümme elu. Nad saavad sõpradeks, lõbutsevad, tülitsevad, panevad paika üksteist, kaklevad. Nad päästavad ja reedavad üksteist, armastavad, armukadestavad, vihkavad. Ja on ainult üks asi, mida nad ei saa kunagi murda - nähtamatu niit, millega nende elud on seotud.

Aastal 2008. poola dramaturg Tadeusz Slobodzianek kirjutas hämmastava näidendi, mille tegevus hõlmab mitmekümne aastaid - 20. aastate lõpust kuni tänapäevani. Kümnel kangelasel, samast klassist, poola ja juudi noorukitel, on tõelised prototüübid - asuva väikelinna Jedvabne põliselanikud ja sündmused, see mida me laval näeme, pole autori leiutis. Tunned seda kogu südamega: süda reageerib, kellegi teise valule nagu enda omale. Noore Vakhtangovi loodud hämmastavas lavastuses pole isegi valepilti. Nende poolel on tõde, ajalooline ja kunstiline.

Laajenna näköVähennä näkö
Tapahtuma Päivä / Aika Tapahtumapaikka  
Etendus ''Meie klass''. Vahtangovi nim.teater/ ''Наш класс'' Государственный академический театр им.Е.Вахтангова Ti 14.6.2022 19:00 Vene Teater, Tallinn
Hintatiedot
18:00 Avatakse Kontserdimaja uksed ja kohvikud
19:00 Algab etendus. Vaheaeg 30min.
Hilinejaid saali ei lubata! Vabandame!
22:50  Orienteeruv lõpp

Lisainfo:
Üritus on vene keeles
Audio tõlkega eesti keelde
Soovitatav vanus alates 16. eluaastast
Kehtiv pilet peab olema igal külastajal, sh. ka sülelapsel
Hilinejaid saali ei lubata!
Pildistamine ja filmimine ei ole lubatud
Ratastoolis külastaja piletitellimus saata: info@piletilevi.ee
Piletid müügil ka toimumise päeval Solaris Keskuse Piletilevi kassas
I rõdu 1 ja 2 rea ning II rõdu 1 rea kohad on piiratud nähtavusega. Serval paikneb ohutuspiire
Tellige kohvilaud ette: https://kontserdimaja.ee/telli-ette/
 

Kõikide Alexela Kontserdimajas toimuvate sündmuste hinnad sisaldavad teenustasu 0.90€/ pilet, mis suunatakse ettevõtte keskkonnasäästlikusse arengusse.

TÄHELEPANU ALEXELA KONTSERDIMAJA KÜLASTAJA!
 
Lähtuvalt Eesti Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud korraldusest, on alates 03.04.2022 maskikandmine soovituslik kõikidel siseruumides toimuvatel üritustel. Maskikohustuse soovitus rakendub kõigile, kes on vähemalt 12-aastased.
 
Uksed avatakse 1 tund enne ürituse algust.
 
Palume Teid turvalisuse eesmärgil kanda soovituslikult maski kogu ürituse jooksul.

Tapahtumapaikka
Vene Teater, Tallinn
Vabaduse Väljak 5 Tallinn Põhja-Eesti Viro
Tapahtuman järjestäjä
Leonard Grupp OÜ
Külavainu tee 4/1 Viimsi vald Harjumaa
influence83@mail.ru
Reg No: 14663902
Samalta järjestäjältä Samassa paikassa
Peruutettu Etendus ''Naerata Meile, Issand''. Vahtangovi nim.teater/ ''Улыбнись нам, Господи'' Государственный академический театр им.Е.Вахтангова PeruutettuPeruutettuEtendus ''Naerata Meile, Issand''. Vahtangovi nim.teater/ ''Улыбнись нам, Господи'' Государственный академический театр им.Е.Вахтангова Alexela Kontserdimaja, Tallinn, Viro
What's happening near you? Look at the map and find out!