logo
Valitse aikaväli
Etsi kartalta
Menu

XXVI Seitsme linna muusika

18. juuni – 14. juuli 2024 Ida-Virumaa 

Eestikontsert.ee/7linna 

 

Igal suvel oodatud, armastatud festival „Seitsme linna muusika“ toob kokku Ida-Virumaa inimesed, kaunid kontserdikohad ja põnevad muusikud. Sama kirju kui on Ida-Virumaa, on ka festival ise. 

 

T 18. juuni kl 19 Jõhvi kontserdimaja 

Tantsi mulle muusikat 

Ketlin Oja (Eesti Rahvusballett) 

Cristiano Principato (Eesti Rahvusballett) 

Johan Randvere (klaver) 

 

Eesti Rahvusballeti solistide Ketlin Oja ja Cristiano Principato ning pianist Johan Randvere koostöös sündiva tantsu- ja muusikakava seob tervikuks valimik eesti tundelisimat luulet. Kõlavad klassikalise muusika pärlid Lisztist Beethovenini, neid kaunistab Eesti koreograafide looming. Koreograafidebüüdi teeb ka Ketlin Oja. 

Loodame tantsu, muusika ja luule kaudu märgata neid erilisi tundeid, mis on peidetud inimhinge. Tsiteerides Doris Karevat: „Kuule, tunne ja näe!“ 

Kontsert on ühes osas kestusega 1 t ja 20 min.

Pilet 15/12 € 

 

N 20. juuni kell 19 Toila Pargi kohvik 

Duo Marta-Lotta Kukk ja Johannes Pihlak (kitarr) 

„Eesti otsib superstaari“ üheksanda hooaja edetabeli viie menukama laulja hulka kuuluv Marta-Lotta on särav nii muusikas kui ka elus. Erilise karisma ning lennukate ideedega jäi ta staarisaate möödunud hooajast meelde nii publikule kui ka terava silma ja kõrvaga professionaalidele. Enda loodud hashtag’iga #kukerstaar ning sellega kaasas käiva fännklubiga tõestas Marta-Lotta, et on enamat kui ilusa häälega tütarlaps. Marta-Lotta on laulja, laulukirjutaja, sotsiaalmeedia sisulooja, ürituste korraldaja ja läbiviija. Tema unistus on end ajalukku kirjutada laheda inimesena, kes julgeb katsetada ning ei võta elu liiga tõsiselt. 

 

Marta-Lotta on eestlastele tuttav telesaatest „Ma näen su häält“ (2022) ning konkursilt „Eesti otsib superstaari“ (2023), kus ta saavutas väga tugevate ja kaasahaaravate esitustega viienda koha. 

Vaba sissepääs 

 

N 27. juuni kell 19 Saka mõis 

Õhtuooper Saka mõisas 

Oliver Kuusik (tenor) 

Margus Kappel (klaver) 

Andreas Lend (tsello) 

Mari-Liis Uibo (viiul) 

 

Oliver Kuusik koos heade sõpradega esitab oma suvist lemmikrepertuaari. Kõlab kauneim eesti muusika (Ivo Linna, Georg Otsa, Raimond Valgre ja ansambli Ruja populaarsed laulud), aga ka Vahemere maade kirglikud meloodiad (Nino Rota, Lucio Dalla, Yves Montand).

Romantiline kontsert sobib kenasti jaanipäevajärgsesse suveöösse.

Pilet 20/18€ 

 

T 2. juuli kell 19 Vaba Lava Narva, Alex Kohvik & Catering 

Jaak Tuksam ja Ain Agan 

Jaak Tuksam on muusik, kelle tundlik helikeel väljendab nii muret kui ka rõõmu. Jaaku on sügavalt puudutanud eesti luuleklassika, mida ta on isikupärasel moel lauludeks lauleldanud. Ain Agan on muusik ja helilooja, keda seob Jaaguga pikaaegne sõprus nii elus kui ka kontserdilaval. Kontserdil kõlavad Heiti Talviku, Ernst Enno, Juhan Viidingu ja paljude teiste autorite luuletused. 

Vaba sissepääs 

 

N 4. juuli kell 19 Toila Valgevilla siseõu 

Egert Milderi trio 

Laulja-laulukirjutaja Egert Milderi soojad indie-folkhelid peegeldavad tema maailmarännakuid, mille jooksul on Egerti loomingusse voolanud mõjutusi nii Filipiinide salarandadelt, Nicaragua surfilinnadest kui ka Kaukaasia mägedest. Oma teekonnal jäi ta pikemalt peatuma Gruusiasse, Thbilisisse ning pühendus seal muusika kirjutamisele. 

Milderi soolokarjäär algas 2018. aastal ühepäevase Euroopa-tuuriga, mil ta Gruusiast tagasi reisides esitles 24 tunni jooksul neljas eri riigis oma esiksinglit „Live+Love+Grow“. Läbi Türgi ja Valgevene kulgedes jõudis Milder koos looga lõpuks koju. „Live+Love+Grow“ mahedalt lainetav ja muretu meeleolu tõusis argises hallis eredalt esile ning selle vastupandamatu soojus viis Milderi soolodebüüdi Raadio 2 aasta hiti esikümnesse. Loost sai aasta peale ilmumist omakorda inspiratsiooni andekas noor produtsent Lumele, kes loo uutes toonides TIKS Rekordsi alt remiksina välja andis.

Milderi wanderlust kumab veelgi enam läbi tema teisest singlist „U“, mis avab põksuvalt akustiliste indie-kõlade saatel artisti mälestusi Berliinist, Pariisist ja New Yorgist. Lugu saatvad visuaalid filmiti Colombias seigeldes ning muusikavideo kaadrites on näha nii Pablo Escobarile kuulunud lossi varemeid kui hurmavat Palomino rannaküla. Sarnaselt edukale debüüdile jõudis ka „U“ kiiresti melomaanide soosingusse ning oli ilmumise järel Raadio 2 enim mängitud lugu.

Gruusia peatüki viimaseks hurraaks kirjutatud loost „Georgia (On my Mind)“ sai 2020. aastal Eesti Laulu kõrvauss. (Toim. kõrvaussiks kutsutakse muusikapala, mis jääb kummitama)

Enne sooloteekonda on Milder kuulunud alternatiivroki kollektiivi Slippery Slope. Lisaks on ta teinud koostööd mitme laulukirjutajaga üle maailma ning täiendanud end Berklee muusikakolledžis. Milderi kaasautorlus on viinud Eesti Laulu finaali mitu kaasaegse kõlaga poplugu.

Pilet 15/12 € 

 

N 4. juuli kell 23 Toila park, Toila Pargi kohviku roheala 

Öökino 

Vaba sissepääs 

 

L 6. juuli kell 19 Voka 

Kummardus Silvi Vraidile ja Mati Nuudele 

Teeme üheskoos suure kummarduse eesti muusika kullafondi suurkujudele Silvi Vraidile ja Mati Nuudele. 

Mati Nuude laulis end eestlaste südamesse ansamblis Apelsin aastatel 1975–1985. 

Nuude esimene linti lauldud laul ansamblis Apelsin oli „Tsambolaia“. Hiljem esines ta sooloartistina koos oma bändiga ja ta valiti mitmel aastal Eesti parimaks meeslauljaks. On sümboolne, et just 6. juulil teeme Matile kummarduse peale muusikasaavutuste ka spordisaavutuste eest, sest sel päeval toimub Voka triatlon. Kas teadsite, et Mati Nuude oli 1960. aastate algul üks Eesti paremaid raskekaalutõstjaid, viiekordne Eesti meister (1961–1970) üliraskekaalus ja NSV Liidu meistersportlane. 

Silvi Vrait oli armastatud eesti laulja ja pedagoog. Ta oli menukas poplaulja ansamblis Fix. 1994. aastal esindas Vrait Eestit Eurovisiooni lauluvõistlusel Ivar Musta lauluga „Nagu merelaine“, mis pälvis 24. koha. 

Silvi Vraidil olid ka kandvad rollid mitmes muusikalis. Teda teati kui hea stiilitunnetuse ja rikka häälega lauljat, kes valdas paljusid stiile: džässi, diksiländi, bluusi, poppi, rokki, šansooni, kantrit jpm. 

Vaba sissepääs 

 

T 9. juuli kell 19 Aseri 

Marianne Leibur ja Joel Remmel 

Kavas: Eesti džässiklassika ja Marianne Leiburi looming 

Laulja, viiuldaja ja laulukirjutaja Marianne Leiburi esitusi ja häält iseloomustavad soojus, sametpehme tämber ning loomulik ja sundimatu lavaolek. Tema emakeelne looming on meid puudutanud ja rõõmustanud. Hinnatud muusikut on tunnustatud ka mitmete auhindadega – palaga „Tinasõdur’“ pälvis ta esikoha Uno Naissoo nimelisel loomingu- ja interpretatsioonikonkursil, rahvusvahelisel konkursil Riga Jazz Stage 2019 saavutas Marianne esimese koha ning maineka Läti helilooja maestro Raimonds Paulsi eripreemia ning 2020. aastal tunnustati teda ka noore jazzitalendi preemiaga. Marianne alustas üle-eelmisel aastal õpinguid Sibeliuse Akadeemias, lõpetades samal ajal Eesti Muusika- ja Teatriakademia magistriõppe cum laude.

 

Joel on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia džässiosakonna magistrantuuri klaveri erialal (2014). Lisaks arvukatele õpitubadele nii Eestis kui ka välismaal on Joel aastatel 2011– 2012 õppinud ka Göteborgi Ülikooli Muusika- ja Draamaakadeemias. 2020. aasta kevadel pälvis Joel Jazzkaare ja Eesti Jazzliidu aasta jazzmuusiku tiitli. Aasta hiljem pälvis Joel Remmel Trio aasta jazzansambli tunnustuse. Trio album „Kevad“ pärjati 2022. aasta alguses aasta jazzalbumi tiitliga. 

https://www.joelremmel.com/et

Pilet 5 € 

 

L 13. juuli kell 17 Kohtla-Järve park 

Tšellokvartett C-JAM. 

Pärt Tarvas 
Levi-Danel Mägila 
Margus Uus 
Tõnu Jõesaar 

Neli meest, neli tooli, neli tšellot ja kaunis meeliköitev muusika. Tšellokvartett C-JAM on unikaalne ansambel, kes ei karda avardada piire ega võtta vastu enneolematuid väljakutseid. Et nautida ülimalt väärtusliku, fantastilise muusika igat sõõmu, peab seda oma kõrvaga kuulma ja silmaga nägema! Tšellokvartetis on ühendatud klassikaline keelpillikvartett, improvisatsiooniline bigbänd, metalne ja kaasakiskuv rokkmuusika, tundlik ning emotsionaalne tšellokõla – selline muusika ei jäta külmaks ühtegi kuulajat! 

 

Kavasse on valitud kirev bukett teoseid eri stiilidest ja ajastutest. Repertuaaris on teoseid sellistelt heliloojatelt nagu Händel, Brahms, Wagner, Popper, Lloyd Webber, Johann Strauss, Lennon ja McCartney, Anderson ja Ulveus, Rein Rannap, Valgre jt, ning seadeid ansamblite Bon Jovi, AC/DC, Boney M, Status Quo, Abba, Procol Harum, Queen, Billy Joel, Alice Cooper, ELO ja Guns'n'Roses repertuaarist.

Vaba sissepääs 

P 14. juuli kell 16 Toila Spa minigolf 

Lolala perekontsert 

YouTube’is tuntust kogunud lastelaulude kanali Lolala Anna ja Arian pääsesid ekraanilt välja ja tulevad koos meiega laulma, tantsima ja mängima. Esitusele tulevad kõigi lemmikud „Krokodill Villi“, „Potilaul“, „Proovin uusi asju“, „Koristamise laul“ jpt. Kindlasti saab kuulda ka palavalt armastatud lastelaule nagu „Meie talu loomad“, „Jänku laul“, „Suur ja väike“ jt hitte. 

 

Lolala on Anna Kuchinsky ja Arian Levini pere südameprojekt, mis sai alguse detsembris 2019, kui nende esimene laps oli vaid kuuekuune. Kuigi Lola sündis laulja-lauluõpetaja ja helilooja perre, oli värskete vanemate lastelaulude repertuaar peaaegu olematu. Kuna oskuste ja kogemuste pagas oli piisav, otsustati laulud lapsele hoopis ise kirjutada. Tundus, et ka teistel lapsevanematel oli vajadus uute lastelaulude järele – nii jagati laule YouTube’is, kust saigi alguse Lolala teekond. Tänaseks on Lolala õpetlikud laulud väikelaste seas palavalt armastatud ja neid on internetiavarustes kuulatud üle 25 miljoni korra! 

 

 

Festivali toetajad ja partnerid: 

Corrigo, Toila Valgevilla, Kohtla-Järve linnavalitsus, Jõhvi vallavalitsus, RMK, Saka mõis, Vaba Lava Narva, Narva linnavalitsus, Viru-Nigula vald, Eesti Kultuurkapital, Integratsiooni Sihtasutus 

 

 

Tapahtuman verkkosivu: http://eestikontsert.ee/7linna

Festivallin tapahtumat

Tapahtumia ei löytynyt
Loading...
Lataa uudelleen
Tuloksia ei löytynyt!
Loading...
Lataa uudelleen