По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить

Eesti rahvamuusikatöötluste festival Mooste Elohelü (Mooste folk)

Сб 01.08.2020 19:00
Описание событияСкрыть описание
Hea piletiostja!
 
Eesti rahvamuusikatöötluste festival Mooste Elohelü lükkub edasi.
Esialgu 22.05 – 23.05 toimunud kuupäevade asenduskuupäevad on 31.07 – 01.08.
 
Festivalil kehtivad juba ostetud piletid.
 
Juhul kui teile uus kuupäev ei sobi, siis andke sellest teada aadressil tagasiost@piletilevi.ee, kirja sisus märkida enda tellimusenumber.
Pileteid saab tagastada kuni 05.06.20.

 

XXI Eesti rahvamuusikatöötluste festival Mooste Elohelü:
​Reedel, 31. juulil Mooste Folgikojas:
 
-          Kell 19.00. klassika@rahvamuusika. Klassikatähed 2020
Telekonkursilt Klassikatähed 2020 tuttavad noored muusikud on taas põneva ülesande kallal ja toovad Lõuna-Eesti publikuni kontserdi, kus klassikaline muusika on saanud inspiratsiooni erinevate rahvaste rahvamuusikast. Küllap pole me osanud igapäevaselt tähele panna, kui palju tegelikult on nn akadeemiliste heliloojate teostes viiteid viisikatketele, mis pärinevad rahvamuusikast. Pärimuslik muusika on kõigile loojatele läbi aastasadade olnud ammendamatuks inspiratsiooni lätteks, mõelgem kasvõi Brahmsi Ungari tantsudele, Chopini Masurkadele, Rahmaninvo prelüüdidele. 
Noored muusikud on kontserdilaval endile kõige loomulikumas situatsioonis ja mõnusamas keskkonnas, mh tulevad ettekandele parimad palad kevadistest telesaadetest. Kontserdil osaleb kolm noor muusikut, Klassikatähtede telekonkursi finalisti.
 
-          Kell 20.30 MARI KALKUN JA ALEKSANDRA KREMENETSKI 
Mari esineb mitmekülgse sooloartistina, olles reisinud enamikes Euroopa riikides ning viimasel ajal sageli ka Jaapanis. Ta on pälvinud rohkelt nominatsioone ja auhindu erinevates kategooriates, kõik Mari Kalkuni plaadid on saavutanud rahvusvahelise leviku ja tunnustuse.
Aleksandra Kremenetski on mitmekülgne muusik – trummar, löökpillimängija ja helilooja. Teda võib kuulda nii jazzilavadel kui erinevates akustilise muusika koosseisudes. Mari Kalkuniga teeb Aleksandra koostööd 2016. aastast alates. Põnevatest algosadest koosnev trummikomplekt, erinevad löökpill id, vibrafon ja hääl – nende vahenditega toob Aleksandra vaheldust ja värve ning gruuvi Mari muusikasse.
 
-          Kell 22: Curly Strings
Curly Strings – see on intensiivne ja mänguline musitseerimine, meeldejäävalt ilusad meloodiad ja siiras esitus. Ansambli tõus sabatähena Eesti muusikataevasse 2013. aastal oli omamoodi fenomen, tänu millele jõudis bändi looming paljude eestlaste südametesse, kuhu ta on jäänud tänaseni.
Eeva Talsi – viiul, laul
Taavet Niller – kontrabass, laul
Jaan Jaago – kitarr, laul
Villu Talsi – mandoliin, laul
 
Folk pand käumä!
Vaata lisa: www.moostefolk.ee

Laupäeval, 1. augustil:
-          Kell 10.00–19.00 päevaprogramm
-          Kell 19.00 kuni südaööni õhtuprogramm
Kontserdid Mooste mõisas Leelolaval, Veskiteatris, Viinavabrikus, mõisahoones – päevaprogrammis astuvad kontserdiga üles Collegium Musicale, Eva Väljaots & Robbie Sherratt, Ann-Lisett Rebane, Kaisa Kuslapuu ja Karl Laanekask, Krüüsel, Marbuus ja paljud teised.
Õhtu puänt on Mooste Folgikojas toimuv suur võistluskontsert, kus parimad bändid esitavad toovad maailma esmaettekandele uhiuusi töötlusi!
Folk pand käümä!
Vaata lisa: www.moostefolk.ee
Фестивальные события
Мероприятия не были найдены
Загрузка...
Перезагрузить