По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить

''Õhtu on salameri. Edgar Valteri rahutu rahu''

Вс 26.08. 2018 20:00
Urvaste Villike teatritalu, Võrumaa
18.50 - 91.50
Kriitikute poolt tunnustatud  ja publiku poolt palavalt armastatud lavastus “Õhtu on salameri. Edgar Valteri rahutu rahu” etendub ka sel suvel Villike Teatritalus Võrumaal!

Edgar Valter on end Eesti rahva südamesse jäädvustanud võrratu karikaturisti, illustraatori ja lastekirjanikuna. Maalikunstnikuna on Valter aga oluliselt vähem tähelepanu pälvinud, ehkki tal kujunes aastate jooksul välja erakordselt huvitav laad ja stiil – tema maalidest õhkub rahu ning samblasse kätketud salapära.

Visuaalteatriühendus Misanzen („Üle vee“ - Eesti teatriaastaauhindade Salme Reegi nimelise auhinna nominent 2015, „Laineid lausudes“, „Süüria rahvalood“ – Eesti teatriaastaauhindade etenduskunstide ühisauhinna nominent 2017) eesotsas lavastaja Helen Rekkoriga (Ants Lauteri nimelise lavastajapreemia laureaat 2018) siseneb Edgar Valteri loomingu vähemtuntud meediumi – maagilisest realismist kantud maalide – kaudu tema loitsulaadsesse unenäomaailma, et luua täiesti erakordse Eesti kunstniku taiestest inspireeritud kohaspetsiifiline visuaalsusest ja installatiivsusest pakatav lavastus „Õhtu on salameri. Edgar Valteri rahutu rahu".

Lavastaja Helen Rekkor ja kunstnik Maarja Pabunen loovad koostöös videokunstnike Alyona Movko ja Sander Tuvikese, valguskunstnik Priidu Adlase, helilooja Villem Rootalu, dramaturg Liis Väljaotsa ja trupiga maagilis-nostalgilise maailma, mida on oodatud avastama ja kogema kõik Edgar Valteri ande austajad.

Lavastaja Helen Rekkor: “Valteri arhailise ja nostalgilise õhustikuga, reaalse ja ebareaalse piiril balansseerivais maalides joonistuvad välja mitmed läbivad motiivid – looduskeskkond mitmekihilise väljendusvahendina, arhetüüpsed Poiss ja Tüdruk või Mees ja Naine; inimesest väiksemad samblased ja lääbakil talumajad tähistamaks looduse ülimuslikkust tsivilisatsiooni ees; lisaks kõikvõimalikud liminaalsed olevused, kelles inimese ja looduse piir hägustub. Iga maal on nagu jutustus, millele saab ümber punuda lõputult narratiive, loomaks meditatiivset ja fantaasiarohket rännakut. Valteri maalidest kumab eestlasele arhetüüpselt omane harmoonia loodusega, oskus olla tasa, et kuulda ja tajuda rohkem.
Edgar Valteri loo teekond rasketel aegadel ellujäämisest viimaks oma loomingu läbi tõeliselt suureks saamiseni peegeldab paljuski meie kõigi teekonda ning omandab EV100 kontekstis veelgi suurema tähenduse”

Lavastuses mängivad Rauno Kaibiainen ja Erki Aule (improteater IMPEERIUM), Viljandi Kultuuriakadeemia näitekunsti 11. lennu diplomand Liisu Krass, Marianne-Helena Rammo ning Antsla kooli õpilased Aron Aidla ja Getter Kõiv või Kristel Taal.

Etendused toimuvad Võrumaal Urvastes vallas Villikese tearitalus 14.-19. augustil 2018 algusega kell 20:00.

Pokumaale rändama ja "Salamerele" seilama!

23. - 26. augusti "Õhtu on salameri. Edgar Valteri rahutu rahu" etenduste eel saab tutvuda Edgar Valteri kujundatud muinasjutumaailmaga Pokumaal.
Piletihind 24 EUR/in (sisaldab giidituuri, teatripiletit ning Pokumaa piletit soodushinnaga) ning perepilet (4 inimest) 91 EUR.
Tuurid algavad kell 16:00. Palume riietuda ilmastikuolusid ja matka arvestades.
Lisainfo: mty.misanzen@gmail.com


ARVUSTUS POSTIMEHES:

Põim Kama: ”Teatriühendus Misanzen saadab sel kaunil augustikuul Urvastes Villikese teatritalus korda imeasju, mis ei tohiks teatris tegelikult üleüldse võimalikud olla.” (16.08.2017, Postimees)
https://kultuur.postimees.ee/4212475/edgar-valteri-rahulik-rahutus

PUBLIK ARVAS:

Teatrit on nii palju, et mõned head lavastused, mis on väljaspool tõmbekeskuste perimeetrit, publiku viitsimisulatuse äärealadel, ei pruugi leida väärilist tähelepanu. Eilne ilm tegi ilmselt igast üritusest sündmuse, aga ma juhtusin nägema lavastust, mis on kindlasti teatrisündmus ka ilma ekstreemsete oludeta õhtutel. Edgar Valter inimesena ja kunstnikuna kogu oma ilus ja valus. Omas ajas ja väljaspool igasugust aega. Sisuline ja vaatemänguline. Rikka pildi- ja helikeelega. Pokuhuvilised lapsed ja kerge suvise meelelahutuse jahil vanemad ei leia sealt ilmselt seda, mida otsivad, aga teatrigurmaanile maitseb hea.
Leino Rei

"Õhtu on salameri" Villike teatritalus on imeliselt ilus! Palun minge kõik vaatama, see on uskumatult lummav!
Inga Lunge

Kohustuslik vaatamine neile, kes pole veel usku teatriimesse ära kaotanud!
Toomas Lunge

Ka mina soovitan vaadata - esimene vaatus vaimukas näidend ja teine vaatus võimas ja kaunis valguse ja videoshow vabas looduses.
Jaak Allik

Suur aitäh teile kõigile. Väga lummav etendus ja teekond sinna ning paik ise on omaette vaatamist väärt. Edukaid etendusi!
Kristiina Alliksaar

Kell on 2.33. Jõudsime just koju. Taas veidi teisena kui siit lahkudes. Kaks ja pool tundi elamust elu ja inimhinge õrnusest, ilust ja valust, täis lummavaid vaateid ja helisid. See ei möödu jälgi jätmata. Nad suutsid teha võimatut - panna elama Meistri teosed. Väärikas kummardus Edgar Valteri pärandile. "Elu tuleb lõpuni käia, siis saad teada oma elu ülesande".
Ma väga loodan, et uuel aastal saavad seda etendust näha need, kes sel aastal ei teadnud tulla.
Liina Kersna

/../ ma olen nõus, et see ettevõtmine väärib auhindu ja laialdast tähelepanu. Ma olen siiamaani lummatud, otsin õigeid sõnu, mida tegijatele postitada ... ja ei leia. See oli midagi enamat, midagi, mida niisama sõnamulinaga lörtsida ei taha. See oli teine kord elus, kui mind haarab kummaline tunne, mida ma seletada ei oska - mul oli taas tunne, et ma ei suuda nii palju vastu võtta kui see etendus pakkus. Kõike, mis selle ööhämaruses toimus, peaks kirjeldama ülivõrdes. Seda, mis näha ja kuulda, oli palju. Seda, mis mõtlemiseks jäi, veel rohkem. Aitäh teile, #Misanzen, Helger, ja kõik teised!
Liana Allas

Teatrietendus totaalses äikesetormis - aasta parima valguskujundaja tiitel läheb siinkohal ilmselgelt loodusele! Ausalt, nii palju visuaalset maagiat, helide kooskõla ning võimsat tunnet pole ma veel kunagi teatris kogenud! Absoluutne kummardus näitlejatele ja ka meeskonnale, kes kogu selle asja katkestamata siiski lõpule viisid, sest kõik mis seal toimus, moodustas ikka kirjeldamatult vinge sünergia! ELAMUS suurte tähtedega! "Õhtu on salameri. Edgar Valteri rahutu rahu" Villike Teatritalus. Kõigile ilmselt äikesetormi garanteerida ei saa, aga soovitan palavalt pileteid kahmata!
Pille Kannimäe

Kahtlemata kõige erilisem etendus sellel suvel. Visuaalselt väga täiuslik. Uskumatu, mida kõike võib pakkuda TEATER!
Kaja Kuslapuu

Ülimalt emotsionaalne, innovaatiline, üllatav. Tõsiselt hea.
Liia Otsa

Soovitan soojalt minna vaatama, kuulama, nautima, mõtisklema!! Uskumatu, mida on loodud meie armsas Urvastes! Tänagi mõtisklen eilse etenduse üle, seda ei oska sõnadesse panna, seda peab ise kogema.
Karmen Kroonmäe

Väga soovitan - veel tänasest laupäevani võimalus maagiast osa saada, väga väärt ka pikka sõitu vana-Võrumaa metsade vahele, elamus ei mahu sõnadesse
Marju Kask

Käisin eile Villike Teatritalus vaatamas etendust "Õhtu on salameri", mis rääkis kunstnik Edgar Valteri elust. Kaasakiskuv ja oma huvitava visuaalse küljega etendus toimub kolmes kohas - küünis, aasal jne. Kes ei ole etendust näinud, soovitan kohale minna. (...) Kindlasti peaks varustama end vihmakeebiga ja soojade rõivastega. Kui lähete, ei kahetse. Mina igaljuhul nautisin etendust ja õhtut kaunis looduses.
Kersti Kelder

Ilusamat elamusõhtut on raske välja mõelda!
Maarika Mesipuu-Veebel

NB! Lavastus toimub välitingimustes ning liigutakse esinemispaikade vahel. Palume riietuda vastavalt ilmastikuoludele.
Etenduspaikade vahel peab kõndima. Lisainfoks palume helistada teatriühenduse telefonil +36255634127
Показать большеПоказать меньше
Мероприятие Дата / Время Место проведения Цена  
''Õhtu on salameri. Edgar Valteri rahutu rahu'' Вс 26.08. 2018 20:00 Urvaste Villike teatritalu, Võrumaa 18.50 - 91.50
Информация о ценах

Täispilet 22 €
*Sooduspilet 18 €
Toetajapilet 50 €
Rühmad alates 10 inimesest 18 €

*Sooduspilet kehtib õpilastele, tudengitele, pensionäridele, lastele alates 2. eluaastast (k.a.) ja erivajadustega klientidele. Palume võtta kaasa soodustust tõendav dokument.

23.-26.08 etendustele saab osta ka paketipileteid, mis sisaldavad giidituuri, teatripiletit ning Pokumaa piletit soodushinnaga. Saadaval on üksikpaketid kui ka paketid peredele (4 inimest). Tuurid algavad kell 16:00. Palume riietuda ilmastikuolusid ja matka arvestades. Lisainfo: mty.misanzen@gmail.com
Pokumaa+Salameri teatripakett 24 € inimene
Pokumaa+Salameri teatripakett 4-le 91 €Sissepääs alates 19.30
Tegemist on vabaõhuüritusega.
Ürituse kestus 2 tundi ja 20 minutit, vaheaeg 20 minutit
Lastele vanuses 0-1 on sissepääs tasuta
Soovitatav vanus 12+
NB! Lavastus toimub välitingimustes ning liigutakse esinemispaikade vahel. Palume riietuda vastavalt ilmastikuoludele.
Etenduspaikade vahel peab kõndima. Lisainfoks palume helistada teatriühenduse telefonil +36255634127

Место проведения
Lümatu küla, Villike talu Urvaste vald Эстония
Организатор
Misanzen MTÜ
Tähe 39-2 Tartu Tartumaa
+372 55634127
minnatriinkohv@gmail.com
Другие даты Тот же организатор То же место проведения