logo
Корзина: 0
logo
Выбрать период:
Корзина: 0
По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить

FESTIVAL AUGUSTIBLUUS 2022 / Festivali pass

Пт 05.08.2022 17:00 - Вс 07.08.2022 23:59
Haapsalu
59.90
FESTIVAL AUGUSTIBLUUS 2022
 
Festival Augustibluus toimub juba 28. korda. Tänu aasta-aastalt kaalukamaks muutuvale programmile, märkimisväärsele publikuhuvile ja positiivsetele arvustustele paljudes muusikaväljaannetes, on Augustibluus saavutanud kindla koha Euroopa tunnustatud bluusifestivalide nimistus. Augustibluusi visiitkaardiks on eriliselt positiivne õhkkond ning on öeldud, et festival muudab Haapsalu linna hea muusika sõbra jaoks justkui paradiisiks. Programmi mahub lisaks kodumaistele artistidele ka oma ala tipptegijaid bluusi sünnimaalt USAst, Kanadast, Brasiiliast, Austriast, Ungarist, Inglismaalt ja Soomest. Festivali täpse ajakava leiab kodulehelt www.augustibluus.ee
 
Festivali pealava kontserdid toimuvad reede ja laupäeva õhtul Haapsalu Piiskopilinnuses ning laupäeva päeval vanas raudteejaaamas. Väiksemaid etteasteid saab nautida restorani Soffa ja Puhveti terrassidel ning Haapsalu toomkirikus. Festivali ööklubi asub Haapsalu Kultuurikeskuses, kus mõlemal ööl on avatud kaks saali – ühes neist toimub varajaste hommikutundideni traditsiooniline bluusijämm, teises saalis on DJ-puldis raadiost tuntud saatejuhid, kes mängivad eranditult väga head muusikat. Avatud on baar ja kohvik.
 
Festivali esinejaterivi on läbi aegade kaalukaim
 
Bluusi sünnimaalt USAst on Augustibluusile saabumas Devon Allman Project, kus teevad kaasa bluusimaailma tippu kuuluvad kitarristid Larry McCray ja JD Simo. Paljude auhindadega pärjatud kitarrist, laulja ja laulukirjutaja Devon Allman on legendaarse The Allman Brothers’i asutaja Gregg Allmani poeg, kes ka ise kaheksakümnendatel koos isaga mainekas bändis mänginud.
 
Reedel, 5. augustil astub festivali pealavale Ariel Posen, keda Rolling Stone Magazine peab "tänapäeva kitarrikangelaseks" ja kelle Music Radar on
"maailma kümne parima rokkkitarristi" hulka valinud. 33-aastase kanadalase muusika on traditsioonidest juurduv aga vägagi tänapäevane, haarates mõjutusi nii rock’n’rollist, americanast, soulist, R&Bst kui ka biitlitest inspireeritud popist.
 
Ameerikast on festivalile saabumas ka suupillimängija ja laulja Tad Robinson, kes Ameerika džäss- ja bluusmuusika ajakirja DownBeat arvates on jõudnud parimate elusolevate bluusilauljate nimekirja tippu ning kel on ette näidata suisa kümme Blues Music Awards’i (Bluusimuusika Grammyd) nominatsiooni. Otse Nashville’ist saabub kodumaale Eesti edukaim kitarrist Laur Joamets, kes on ookeani taga koos Lõuna-Aafrika päritolu lauljanna Laura Reed’iga loonud bändi LORE. Duo, mis segab grunge, bluusi ja roki elemente ehedateks elektrilisteks Americana hümnideks, ilmutas möödunud aastal albumi, mille esiksinglit "Surrender" esmaesitleti muusikaajakirjas Rolling Stone.
 
Esmakordselt astub Augustibluusi lavale Karl-Erik Taukar spetsiaalselt selleks festivaliks loodud kavaga “Sinine Laupäev: Taukar Goes Blues”. Tegemist on ainukordse ülesastumisega, kus Taukar koos erikülalistega toob lavale valiku põnevaid töötlusi eesti bluusi kullafondi kuuluvatest paladest.
 
Põneva duo moodustavad Brasiiliast saabuv jump bluesi meister, kitarrist Igor Prado ning tänapäeva parimate Hammond B-3 spetsialistide hulka kuuluvaks peetav Raphael Wressnig Austriast. Soomest saabuvad festivalile näitleja Ilkka Merivaara ansambliga Country & Western Dekadenz ning Soome bluusi elav legend Esa Kuloniemi. Ungarist on Haapsallu tulemas T. Rogers & Fekete Jenö: Chicago Blues Union ning Inglismaalt kolmel viimasel aastal UK Blues Awards ,,Aasta bluusibändi” nominendiks valitud The Cinelli Brothers.
 
Augustibluusi kodumaiste esinejate hulgas on sel korral mitmeid säravaid naisvokaliste. Lavale astuvad Laura Prits ansambliga Ziggi Wild, Liisa Tetsmann ja Rubundi, Eesti esimene vodevillibluusi lauljatar Kaisa Ling ning pühapäeval Haapsalu toomkirikus gospel-kavaga ülesastuv Rebecca Kontus. Traditsioonilise luulekontserdi raames astuvad reedel lavale näitleja Rain Tolk koos ameerkilasest saksofonisti Steve Vanoni ning Romantilise Luulekava eestvedaja Georg Merilooga. Kolme päeva jooksul toimub festivali kaheksal laval kokku 28 kontserti. Täpse ajakava ning esinejatega on võimalik tutvuda festivali kodulehel www.augustibluus.ee
 
Augustibluus sai alguse 1994. aastal ning pika tradisiooniga festival leiab sel korral Haapsalus aset juba 28. korda. Festivali pealava kontserdid toimuvad reede ja laupäeva õhtul piiskopilinnuses, akustilised kontserdid vanas raudteejaamas, väiksemad lava asuvad kohvikute ja restoranide suveterrassidel, kahe saaliga ööklubi kultuurikeskuses ning pühapäevane gospel-kontsert Haapsalu toomkirikus. Piletilevis on müügil festivali passid, mis tagavad sissepääsu kõikidele festivali kontsertidele ning ööklubisse.
 
Festivali pass tagab sissepääsu kõikidele festivali kontsertidele ning ööklubisse. Üksikute kontsertide piletid on müügil kohapeal. Ostes festivalipassi säästate raha ja väldite erinevate kontsertide sissepääsul tekkivaid piletijärjekordi. Kuni 14 aastastele (k.a.) lastele on sissepääs koos pileti ostnud vanemaga tasuta. Ratastoolis külastajale on sissepääs kõikidele kontsertidele tasuta, saatjal on nõutav pilet.
 
Juhul, kui festivali toimumise ajal kehtivad Vabariigi Valitsuse kehtestatud piirangud, jätab korraldaja endale õiguse paluda külastajatel esitada enne festivalile sisenemist COVID -19 vaktsineerimissertifikaat või negatiivset testitulemust tõendav dokument.
 
Показать большеПоказать меньше
Мероприятие Дата / Время Место проведения Цена  
FESTIVAL AUGUSTIBLUUS 2022 / Festivali pass Пт 05.08.2022 17:00 Haapsalu 59.90
Информация о ценах
Kuni 31.12.21 (k.a.):
Pass 49 €
 
Alates 01.01.22 kuni 31.05.22 (k.a.):
Pass 55 €
 
Alates 01.06.22 kuni 30.06.22 (k.a.):
Pass 59 €
 
Alates 01.07.22 kuni 31.07.22 (k.a.):
Pass 65 €
 
Alates 01.08.22:
Pass 70 €
 
Festivali pass vahetatakse kassas käepaela vastu ja kehtib kõikide festivali raames toimuvate kontsertide pääsmena.
 
Kuni 14-aastastele (k.a.) lastele on sissepääs koos pileti ostnud vanemaga tasuta.
Ratastoolis külastajale on sissepääs kõikidele kontsertidele tasuta, saatjal on nõutav pilet.
 
05.08 avatakse väravad kell 17:00
 
Juhul, kui festivali toimumise ajal kehtivad Vabariigi Valitsuse kehtestatud piirangud, jätab korraldaja endale õiguse paluda külastajatel esitada enne festivalile sisenemist COVID -19 vaktsineerimissertifikaat või negatiivset testitulemust tõendav dokument.
 
Место проведения
Haapsalu
Haapsalu Эстония
Организатор
Live Agency Group OÜ
Töökoja 8 Tallinn 11313 Harju
+372 5086135
info@lag.ee
Рег. №: 10890673