logo
Выбрать период
Поиск на карте
Меню

Karjakoerte võistlus / Mahetalle pidu

Вт 13.08.2024 13:00
Kullaaugu talu, Prangli küla, Kanepi vald

Karjakoerte võistlus. Lambaid ajavad koerad võistlevad lammaste ajamises ettenähtud rada mööda, läbi väravate ning aedikusse sisse. Karjakoerad on talunikele asendamatud abilised loomade liigutamisel. Võistlused võimaldavad hinnata koerte karjatamisoskusi erapooletult ning kasutada hiljem aretuses parimaid karjakoeri.

Mahetalle peo raames planeeritavad tegevused keerlevad kõik ühte või teistpidi ümber küsimuse, milline võiks olla tänapäevane jätkusuutlik elamisviis Eesti maakohtades. Sümboolselt sobib seda küsimust väga hästi esindama meie väike ja vastupidav põlistõug, Kihnu maalammas. Lambapidajate ning lammaste arv on Eestis pidevalt vähenenud ning samamoodi on vähemaks jäänud põllumajandusega tegelevaid talusid. Põllumajandus koondub järjest enam suurtootjate kätte ning nende otsuseid juhivad valdavalt majanduslikud kaalutlused. Suurtootjate exceli tabelites aeglase kasvuga ja tagasihoidliku lihatoodanguga Kihnu maalammas kasuminumbreid näidata ei suuda ning suurlautades neid loomi kunagi pidama ei hakata. Kas siinsetel aladel vähemalt kolm tuhat aastat elanud haruldase põlistõu aeg on otsa saanud? Või leidub siiski veel mingeid muid väärtusi ja põhjendusi, et keegi neid edasi peaks?

Suur osa maal elavatest inimestest töötab linnades, mitte põllumajanduses. Milleks üldse näha vaeva raske ja räpase füüsilise tööga taimede või loomade kasvatamiseks, kui internetist tellitud toit võib kulleriga koju vurada. Milleks midagi toota ja mudas rühkida, kui nii lihtne on ainult tarbida. Tänapäevane suurtootmine on läinud nii tõhusaks, et sinna polegi enam palju inimesi tööle vaja. Kas on üldse mõtet siis ise midagi üritada? Millega võiks üldse maal oma aega sisustada? Kas maal elamisel on üldse tulevikku kui tiheasustuses linna ääres on mugavam ja odavam? Kas oleks muutliku maailma silmas pidades siiski lühinägelik, kui kaoksid vanad teadmised ja oskused? Antud projektis uurime nii uudseid asju, mida maal teha kui ka taasavastame vanu oskusi. Otsime kohta meie põlistõugudele ja uurime, mida nendelt saadava toodanguga oleks võimalik peale hakata.

Karjakoerte treenimine võib anda ühe uue kasutusvõimaluse väikesele, liikuvale ja vähenõudlikule Kihnu maalambale. Koerte lammaste ajamise võistlus on väga põnev ja vaatemänguline üritus.

Mahetalle pidu. Karjakoerte võistlus. on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Показать большеПоказать меньше
Мероприятие Дата / Время Место проведения  
Karjakoerte võistlus / Mahetalle pidu Вт 13.08.2024 13:00 Kullaaugu talu, Prangli küla, Kanepi vald
Мероприятие Karjakoerte võistlus / Mahetalle pidu
Дата / Время Вт 13.08.2024 13:00
Место проведения Kullaaugu talu, Prangli küla, Kanepi vald
Информация о ценах
Tegu on tasuta sündmustega
Sissepääsu tagamiseks võta Piletilevist omale tasuta pilet
Место проведения
Kullaaugu talu, Prangli küla, Kanepi vald
Kullaaugu talu, Prangli küla, Kanepi vald Kanepi vald Эстония
Организатор
Mahetall OÜ
Kullaaugu, Prangli küla Kanepi vald 63508 Põlvamaa
5147060
elinsild1@gmail.com
Рег. №: 14789913
Мероприятие Karjakoerte võistlus / Mahetalle pidu
Дата / Время Вт 13.08.2024 13:00
Место проведения Kullaaugu talu, Prangli küla, Kanepi vald
Другие даты Тот же организатор То же место проведения
Бесплатно Maalamba tegemise töötuba / Mahetalle pidu БесплатноБесплатноMaalamba tegemise töötuba / Mahetalle pidu - Kullaaugu talu, Prangli küla, Kanepi vald
Бесплатно Kontsert-simman / Mahetalle pidu БесплатноБесплатноKontsert-simman / Mahetalle pidu Kullaaugu talu, Prangli küla, Kanepi vald
По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить