По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить

J. S. Bach Johannese passioon

Вс 25.03. 2018 17:00
Kaarli kirik, Tallinn
15.50 - 20.50
J. S. Bachi suurteos "Johannese passioon" kõlab palmipuudepühal Kaarli kirikus

Esmakordselt kõlab palmipuudepühal, 25. märtsil Eestis nii suurejooneliselt J. S. Bachi oratoorium "Johannese passioon". Kaarli kiriku altari ette astub enam kui 300-liikmeline kollektiiv, mis moodustub kolmest koorist, solistidest ja sümfooniaorkestrist.

Klassikalises muusikas märgilise tähtsusega teost esitavad Tallinna Poistekoor, Eesti Ühendatud Koraalikoor, Voces Musicales ja Klaaspärlimäng Sinfonietta. Lisaks on laval veel viis solisti ning tervet kooslust juhatab maestro Andres Mustonen.

"Bachi Johannese passioon on müstiline, erakordselt sügav ja väga võimas teos," kommenteeris dirigent Andres Mustonen. "Usun, et sellest saab Eesti kirikutes toimuvatest kontsertidest omamoodi tähis, sest nii suurejooneline on kooslus, mis rahva ette astub," sõnas maestro.

Lisaks kooridele ja Klaaspärlimäng Sinfoniettale astuvad üles Anto Õnnis (evangelist, tenor), Jaanika Kuusik (sopran), Iris Oja (alt), Tõnis Kaumann (bariton) ja Alvar Tiisler (bass).

1724. aastal Leipzigis loodud vaimuliku oratooriumi teemaks on Kristuse kannatused. Johannese passioon jaguneb kaheks osaks: esimene kirjeldab sündmusi alates Jeesuse reetmisest Juudase poolt kuni hetkeni, mil Peetrus salgab Jeesuse. Teine osa kirjeldab aga Pilaatuse kohtumõistmist Jeesuse üle, sellele järgnenud ristilöömist ja surma. Traditsiooniliselt esitati passiooni Suure reede pärastlõunasel teenistusel.

Johannese passiooni esiettekanne toimus helilooja juhatusel 1724. aasta Suurel Reedel Leipzigi Nikolause kirikus. Palmipuudepühaga algab kannatusnädal, mis kulmineerub Suure reede ning ülestõusmispühadega.

Tallinna Kaarli kiriku kontsert algab kell 17.

Videolink: https://www.youtube.com/watch?v=fT1y0_9qpeY
Показать большеПоказать меньше
Мероприятие Дата / Время Место проведения Цена  
J. S. Bach Johannese passioon Вс 25.03. 2018 17:00 Kaarli kirik, Tallinn 15.50 - 20.50
Информация о ценах
Täispilet 20€
Õpilane, tudeng, pensionär 15€

Lastele vanuses kuni 7a (k.a) on sissepääs tasuta, kui istuvad saatja süles

Kestus 2h
Pildistamine/filmimine pole lubatud
Место проведения
Toompea 10 Tallinn Põhja-Eesti Эстония
Организатор
ERP Konverents MTÜ
Maakri 44-36 Tallinn 10145 Harjumaa
+3725655656
kadri.kiis@erpmusic.com