logo
Корзина: 0
logo
Выбрать период:
Корзина: 0
По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить

LOSSIMUUSIKA UUSAASTAKONTSERT: Irina Zahharenkova - klaver

Вс 03.01.2021 18:00
Kadrioru loss, Tallinn
Hea piletiostja!
 
Kahjuks jääb ära 03.01.2021 LOSSIMUUSIKA UUSAASTAKONTSERT
 
Piletid ostetakse tagasi.
 
PDF-pileti omanikele kannab Piletilevi automaatselt tagasi 10 tööpäeva jooksul.
 
Korraldaja vabandab ebamugavuste pärast!

 

P 03.01.2021 kell 18 Kadrioru loss

LOSSIMUUSIKA UUSAASTAKONTSERT

Irina Zahharenkova - klaver


Kava:
 
Modest Mussorgski (189-1881)
Klaveritsükkel "Pildid näituselt"
   "Gnoom"
   "Vana kindlus"
   "Tuileries' aiad"
   "Härjavanker"
   "Munast kooruvate tibude ballett"
   "Rikas ja vaene juut"
   "Limoges' turg"
   "Katakombid"
   "Baaba-Jagaa onn"
   "Kiievi väravad"
Modest Mussorgski klaveripalade tsükkel "Pildid näituselt" valmis aastal 1874 helilooja sõbra, arhitekti ja kunstniku Viktor Hartmanni mälestuseks. Autor sai teose kirjutamise idee Hartmanni akvarellide ja joonistustuste näitust külastades. 10-osaline heliteos saavutas suure populaarsuse ja sellega näitasid oma oskusi ning virtuoossust väljapaistvad pianistid. 1922. aastal tegi prantsuse helilooja Maurice Ravel "Piltidest" seade suurele sümfooniaorkestrile. "Pildid näituselt" algab nn jalutuskäigu teemaga, mis pisut muudetuna kordub viiel korral. Iga osa on Hartmanni ühe maali muusikaline väljendus.
Irina Zahharenkova on Eesti väljapaistvamaid ja omanäolisemaid pianiste. Ta on võitnud peapreemiad mitmetelt rahvusvahelistelt konkurssidelt nagu Johann Sebastian Bachi konkurss Leipzigis (2006), Alessandro Casagrande konkurss Itaalias (2006), Georges Enesco konkurss Rumeenias (2005), Prémio Jaén konkurss Hispaanias (2004). Eestis äratas ta suurt tähelepanu VI Eesti pianistide konkursil (2002) pälvides diplomi, ERSO preemia ja publiku tulise poolehoiu.
Irina Zahharenkova on õppinud klaverit Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof. Lilian Semperi ning Sibeliuse Akadeemias prof. Hui-Ying Liu-Tawaststjerna juures. Lisaks annab ta sageli kontserte ka ajaloolistel klahvpillidel – klavessiinil ja haamerklaveril.
Irina Zahharenkova on esinenud festivalidel Itaalias, Saksamaal, Soomes, Norras ja Eestis ning olnud solist ERSO, Tallinna Kammerorkestri, Helsingi Linnaorkestri, Iisraeli Filharmoonikute, Orchestre de la Suisse Romande’i, Orchestre National de Lorraine’i ja mitmete teiste orkestrite ees. Tähelepanu on äratanud ka tema plaadistused. Eriti positiivseid hinnanguid on saanud Scarlatti sonaatide CD, mis ilmus 2012. aastal Moskva filma Classical Records alt.

Kadrioru loss on olnud läbi aegade Tallinna kroonijuveel. Piduliku ja uhke Rooma baroki stiilis keisrilossi, mida ümbritses Versailles’ eeskujul purskkaevude, hekkide ja lilleparteritega regulaaraed, rajas karge Läänemere äärde 1718. aastal Vene valitseja Peeter I. Loss nimetati tema abikaasa Katariina I auks Kadrioruks (sks Catharinenthal). Itaalia arhitekti Nicola Michetti kavandatud loss ja selle kaunistusterohke peasaal on nii Eesti kui ka kogu Põhja-Euroopa barokkarhitektuuri üks kaunimaid näiteid.
Kadrioru keiserlikku suveresidentsi külastas enamik Venemaa valitsejaid. Suured muudatused lossi elus ja sisustuses toimusid 19. sajandi esimesel poolel, kui moodsaks kuurordiks kujunenud Tallinnas käisid sageli Nikolai I ja ta pere. 1920. aastatel ja vahemikus 1946–1991 oli loss Eesti Kunstimuuseumi peahoone. 1930. aastatel, mil lossis asus Eesti Vabariigi riigipea residents, valmisid juurdeehitised (banketisaal, talveaed) ning paljud ruumid said uue kujunduse. 2000. aastal avas loss uksed Kadrioru kunstimuuseumina, kus näidatakse Eesti suurimat Lääne-Euroopa ja vene vanema kunsti kogu.
Kadrioru loss on kaunimaid ja tuntumaid ajaloolisi kontserdisaale Eestis. Viimaste aastakümnete jooksul on lossi peasaal pakkunud meeldejäävaid muusikaelamusi nii Tallinna elanikele kui arvukatele külalistele. Siinne muusika esitamise traditsioon on väga pikk, ulatudes 18. sajandisse, kui musitseerimine oli igapäevase õukonnaelu lahutamatu osa. Lossis on üles astunud nii säravaimad eesti interpreedid kui ka rahvusvaheliselt tunnustatud solistid ja ansamblid.
Lossimuusika kontserdisarja kunstiline juht on Aare Tammesalu
Korraldajad: Loovüksus MTÜ koostöös Eesti Kunstimuuseumiga
Toetajad:
Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium
Eesti Kultuurkapital
Eesti Rahvuskultuuri Fond
Eesti Rahvusringhääling
Koostööpartnerid:
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Täname:
Tallinna turismiinfokeskus
Rohkem infot:
lossimuusika.ee
Palume kontserdi ajal mitte pildistada ja filimida ning lülitada välja mobiiltelefonid.
Korraldaja jätab endale õiguse teha kavas täiendusi ja muudatusi.

 

Показать большеПоказать меньше
Мероприятие Дата / Время Место проведения  
LOSSIMUUSIKA UUSAASTAKONTSERT: Irina Zahharenkova - klaver Вс 03.01.2021 18:00 Kadrioru loss, Tallinn
Информация о ценах
Täispilet 15€
Õpilane, tudeng, pensionär 12€
 
Soodustuse saajatel palume kaasa võtta soodustust tõendav dokument (nõutav kohapeal).
Место проведения
Kadrioru loss, Tallinn
Weizenbergi 37 Tallinn Põhja-Eesti Эстония
Организатор
Loovüksus MTÜ
Marjamaa 8 Tallinn 10116 Harju
5162480
info@mustjalafestival.ee
Рег. №: 80338256
Другие даты Тот же организатор То же место проведения
Мероприятие приостановлено LOSSIMUUSIKA: ..LEITUD JA KAOTATUD.. / Ansambel Una Corda ПриостановленоПриостановленоLOSSIMUUSIKA: ..LEITUD JA KAOTATUD.. / Ansambel Una Corda Kadrioru loss, Tallinn, Эстония
А что происходит рядом с Вами? Посмотрите карту и всё узнаете!
Купить билет Monika-Evelin Liiv, Marje Lohuaru НовоеНовоеMonika-Evelin Liiv, Marje Lohuaru Kadrioru loss, tallinn, Эстония 10.90 - 15.90
А что происходит рядом с Вами? Посмотрите карту и всё узнаете!