По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить

PÄEVAPASS 11.10 / Viljandi Kitarrifestival 2019

Пт 11.10.2019 19:00
Pärimusmuusika ait, Viljandi
15.50 - 25.50

PÄEVAPASS REEDE

Viljandi Kitarrifestival 2019

PÄEVAPASS REEDE

Viljandi pärimusmuusika ait

11. oktoober 2019

Sel sügisel, 8.-13. oktoobrini, toimub juba 12. korda improvisatsioonilisele ning stiiliülesele kitarrimängule keskenduv Viljandi Kitarrifestival, mis toob kokku absoluutsed maailma tipud ja kodumaa parimad. Viljandi Kitarrifestivali kontserdid toimuvad nii traditsioonilises kontserdipaigas, nagu Pärimusmuusika Ait, kuid muusikat saab nautida ka ebatavalistes paikades, näiteks Viljandi Nukuteatris ja Kondase Keskuses. Lisaks Viljandi linnale leiavad kontserdid aset ka Õisu mõisas ja Holstre magasiaidas.

Lisaks kontsertidele toimuvad festivali jooksul tudengitele mõeldud töötoad ja kitarrimeistrite päev. Koostöös Eesti Jazzliiduga antakse üle 12. Tiit Pauluse nimeline noore kitarrimängija preemia. Festivali õhtud lõppevad mõnusa jämmiga vinoteegis Mulks.

Reedene päevapass annab suurepärase võimaluse saada osa imelistest kontsertidest:

19:00 Manish Pingle feat. Brian Melvin (IND/USA)


Hollywoodi kassahittide muusikameistrist indialane ning taji õpetaja USA-st panevad kokku oma oskused, et Viljandis esineda põneva kontserdiga, kus segunevad löökpillid, india-pärane sitari kunst ja ootamatud meloodiakõlad.
Manish Pingle on sünnist saadik elanud India muusika keskel. Pärast klassikalise vokaali õpinguid hakkas ta õppima rahvusliku kitarri. Kasutades džässielemente, on muusik loonud ainulaadse mängustiili, mis talle tuntust toonud nii India televisioonistaarina kui ka heliinsenerina Hollywoodi mängufilmidele „Life of Pi” ning „Eat Pray Love”.

Pingle’i kõrval tuleb lavale juba 20 aastat Tallinnas elanud, kuid algupäraselt San Fransiscost pärit löökpillimängija Brian Melvin. Ta on osav paljudes eri stiilides ning seetõttu on koostööd teinud Jaco Pastoriuse, Joe Hendersoni, John Scofieldi, Greg Allmani ja mitmete teistega. Eestis on ta koostööd teinud mitmete siinsete džässmuusikutega ja samuti juhendanud töötube. Melvin mängib mitmeid pille – nii tablasid kui ka elektrilisi löökpille.

21:00 Jonathan Kreisberg & Nelson Veras: „Kreisberg meets Veras” (USA)

Teised neist:

Brasiilia kitarrist ja helilooja Chico Pinheiro

Jonathan Kreisberg ja Nelson Veras on ühed tänapäeva leidlikumad kitarristid. Nende ühiselt loodud album on justkui maamärk, mitte ainult kitarrimaailmas, vaid kogu 21. sajandi muusikamaailmas.”

Benini kitarrist ja helilooja Lionel Loueke

Kaks minu lemmikut kitarristi perfektses sümbioosis. See on vaieldamatult üks parimaid kitarriduosid, mida mul tänaseni on võimalus olnud kuulata. Värskendav ja inspireeriv!
 

Kõige paremad koostööd sünnivad tihti kahe erilise isiku vahel, kes loovad koos midagi enamat, kui nad oleksid üksi suutnud, pakkudes publikule ainulaadset muusikaelamust. Kui Ameerika kitarrist Jonathan Kreisberg ja Brasiilias sündinud Nelson Veras üksteist leidsid sündis maailma uus kitarriheli, mida lihtsalt peab ise kuulma.

Kreisberg on tuntud oma oskuse poolest kombineerida ajatut swingi tänapäevasemate džässimõjutustega. Tema muusika meelitab rahvusvaheliselt kontsertidele mitte ainult kitarrientusiaste, aga aina paisuvat fännibaasi. Ta on muusikat mänginud ja salvestanud mitmete legendidega nagu Dr. Lonnie Smith, Joe Locke, Bill Stewart ja Larry Grenadier ning esitanud 20. sajandi suurteoseid koos sümfooniaga New World Symphony.

Veras on pikalt olnud üks kitarrimaailma suurimaid saladusi oma unikaalse stiiliga, mis on kombinatsioon klassikalise kitarri tehnikast, ultramodernsest džässist, klassikalisest harmooniast ja tema Brasiilia juurtest. Verase avastas 14-aastasena Pat Metheny, kes ta oma tiiva alla võttis. Andekas mees sai rahvusvahelisel areenil tuntuks veel enne 19ndat eluaastat. Ta on salvestanud mitmeid plaate enda muusikaga ning esinenud teiste seas koos nimedega nagu Steve Coleman, Michel Petrucciani, Tomasz Stanko ja Manu Kaché.

NB! Päevapass kehtib ainult Viljandi pärimusmuusika aida kontsertidel.

Sündmuse koduleht: http://viljandiguitar.ee/

 

 

 

 

 

 

 

 

Показать большеПоказать меньше
Мероприятие Дата / Время Место проведения Цена  
PÄEVAPASS 11.10 / Viljandi Kitarrifestival 2019 Пт 11.10.2019 19:00 Pärimusmuusika ait, Viljandi 15.50 - 25.50
Информация о ценах
Täispilet 25 €
Õpilane/tudeng/pensionär 15 €
Erivajadustega klient 15 €
 
Lapsed, vanuses kuni 7 aastat (k.a.) saavad sisse tasuta
Erivajadustega kliendi saatja saab sisse tasuta
Päevapass ei kehti Õisu ja Kondase Keskuse kontsertidel!
 
Место проведения
Pärimusmuusika ait, Viljandi
Tasuja pst 6 Viljandi Эстония
Организатор
Viljandi Kitarrifestival MTÜ
Väike-Turu 1a-4 Viljandi 71003 Viljandimaa
58094395
podra.rain@gmail.com
Рег. №: 80257115
Другие даты Тот же организатор То же место проведения
Купить билет FESTIVALI PASS / Viljandi Kitarrifestival 2019 FESTIVALI PASS / Viljandi Kitarrifestival 2019 - Pärimusmuusika ait, Viljandi, Эстония 65.50
А что происходит рядом с Вами? Посмотрите карту и всё узнаете!
Купить билет JAAK SOOÄÄR ELECTRIC QUARTET: "JEFF BECK 75" (EST) / Viljandi Kitarrifestival 2019 JAAK SOOÄÄR ELECTRIC QUARTET: "JEFF BECK 75" (EST) / Viljandi Kitarrifestival 2019 Pärimusmuusika ait, Viljandi, Эстония 10.50
А что происходит рядом с Вами? Посмотрите карту и всё узнаете!
Купить билет PÄEVAPASS 10.10 / Viljandi Kitarrifestival 2019 PÄEVAPASS 10.10 / Viljandi Kitarrifestival 2019 Pärimusmuusika ait, Viljandi, Эстония 15.50
А что происходит рядом с Вами? Посмотрите карту и всё узнаете!
Купить билет TEEMU VIINIKAINEN (FIN) / Viljandi Kitarrifestival 2019 TEEMU VIINIKAINEN (FIN) / Viljandi Kitarrifestival 2019 Pärimusmuusika ait, Viljandi, Эстония 10.50
А что происходит рядом с Вами? Посмотрите карту и всё узнаете!
Купить билет SANDOR SZABO & ROBERT JÜRJENDAL (HUN/EST) / Viljandi Kitarrifestival 2019 SANDOR SZABO & ROBERT JÜRJENDAL (HUN/EST) / Viljandi Kitarrifestival 2019 Pärimusmuusika ait, Viljandi, Эстония 10.50
А что происходит рядом с Вами? Посмотрите карту и всё узнаете!