По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить

PÄEVAPASS 12.10 / Viljandi Kitarrifestival 2019

Сб 12.10.2019 17:00
Pärimusmuusika ait, Viljandi
40.50 - 50.50

Viljandi Kitarrifestival 2019

PÄEVAPASS LAUPÄEV

Viljandi pärimusmuusika ait

12. oktoober 2019

Sel sügisel, 8.-13. oktoobrini, toimub juba 12. korda improvisatsioonilisele ning stiiliülesele kitarrimängule keskenduv Viljandi Kitarrifestival, mis toob kokku absoluutsed maailma tipud ja kodumaa parimad. Viljandi Kitarrifestivali kontserdid toimuvad nii traditsioonilises kontserdipaigas, nagu Pärimusmuusika Ait, kuid muusikat saab nautida ka ebatavalistes paikades, näiteks Viljandi Nukuteatris ja Kondase Keskuses. Lisaks Viljandi linnale leiavad kontserdid aset ka Õisu mõisas ja Holstre magasiaidas.

Lisaks kontsertidele toimuvad festivali jooksul tudengitele mõeldud töötoad ja kitarrimeistrite päev. Koostöös Eesti Jazzliiduga antakse üle 12. Tiit Pauluse nimeline noore kitarrimängija preemia. Festivali õhtud lõppevad mõnusa jämmiga vinoteegis Mulks.

Laupäeva päevapass annab suurepärase võimaluse saada osa imelistest kontsertidest:

 

17:00 Yamandu Costa & Tallinna Kammerorkester, dirigent Risto Joost (BRA/EST)

Lava jagavad Brasiilia kitarrigeenius, vaimustav Tallinna Kammerorkester ning mullu „Aasta Muusiku” tiitliga pärjatud Risto Joost. Kontserdil kuuleb tõeliselt hingestatud esinemist, millesarnast pole Eestis varem publiku ette toodud. Kokku on pandud temperamentne Ladina-Ameerika ning kammitsetud põhjamaine orkester.

Yamandu Costa on läbi-lõhki mõjutatud Lõuna-Ameerika kirglikest kitarriviisidest, mille juurde käivad muljetavaldavalt tempokad akrobaatilised sõrmekäigud, seejuures säilitades kitarripalade õrnus ja meloodilisus. Costa ja ta pilli vahel on intiimne suhe. Publiku muudab hingetuks kitarristi võime esinedes oma instrumendiga üheks sulada. 

Costa on üks andekamaid ja hinnatumaid Brasiilia kitarriste, kelle töö ei mahu vaid ühe žanri või stiili alla. Oma 7-keelelist kitarri mängides loob ta enda stiili. Lisaks arvukatele kontserditele Brasiilias on muusik tuuritanud üle kogu maailma.

Tallinna Kammerorkestri lõi 1993. aastal dirigent Tõnu Kaljuste. Kahe aastakümne vältel on neist kujunenud Eesti esindusorkester, mis on hinnatud kunstiliselt terviklikke kavade, stiilitundliku musitseerimise ja interpretatsioonikunsti poolest. Orkestri repertuaaris on esindatud nii barokiajastu muusikat, aga ka 20. ja 21. sajandi heliloojate loomingut. Tallinna Kammerorkester on ka varasemalt Viljandi Kitarrifestivalil üles astunud.

Risto Joost on alates 2012. aastast Tallinna Kammerorkestri peadirigent, kes on tunnustatud nii ooperi- kui ka kontserdilavadel. Lisaks juba olemasolevatele tiitlitele valiti Joost 2018. aastal kõrgete väärtuste kandmise ja edasiandmise eest muusikas „Aasta muusikuks”. 2016. aastal pälvis ta Muusikanõukogu helikunsti sihtkapitali aastapreemia ning 2011. aastal Eesti vabariigi noore kultuuritegelase preemia. Noore ja andeka Joosti repertuaar ulatub barokist kaasaegsete heliloojate teosteni.

19:00 Martin Taylor & Ulf Wakenius: “Legacy” GBR/SWE)
 

USA džässkitarrist Pat Metheny Martin Taylori kohta:

Martin Taylor on üks vingemaid soolokitarrimängijaid selle pilli ajaloos!”

Suurbritannia helilooja Jeff Beck Martin Taylori kohta:

Ta teeb meile kõigile ära.. Ma ei ole eales midagi sellist näinud.”

 

Kanada džässpianist Oscar Peterson Ulf Wakeniuse kohta:

Ulf Wakenius on üks parimaid kitarriste tänapäeval!

Suurbritannia kitarrist John McLaughlin Ulf Wakeniuse kohta:

Ta mängib kitarri nagu ta oleks sündinud seda käes hoides.”

Suurbritannia kitarrist Martin Taylor ning Rootsi kitarrist Ulf Wakenius on tuttavad igale suuremale džässisõbrale. Sedapuhku on muusikud otsustanud jõud ühendada ning luua Viljandis kuulajatele unustamatu õhtu. Mehed toovad endaga kaasa unikaalse pärandi Euroopa džässist, mis on kogunenud kümne aastaga, mil mehed on tuuritanud ja salvestanud koos džässilegendide Stephane Grappelli ja Oscar Petersoniga. Lisaks sellele on Taylor ja Wakenius koostööd teinud suurte nimedega nagu Pat Metheny, Herbie Hancock, Jeff Beck, George Harrison, Mike Brecker ja Jamie Cullum.

21:00 Joscho Stephan Quartet (DEU)

Saksamaalt tuleb killavooriga kohale mustlas-swingi viljelev Joscho Stephan Quartet. Gypsy swingi juured ulatavad 1930ndatesse. Joscho pole mitte ainult seda siinmail väheesitatud stiili omaks võtnud, vaid vunki juurde keeranud, tõstes selle tänapäevasesse kastmesse ning laiendades piire. Joscho Stephan on end oma esinemiste ja salvestustega kindlalt mänginud maailma mustlas-swingi ajalooannaalides kõige paremate muusikute sekka. Teda on kiitnud legendid nagu Paquito de Rivera, James Carter ja Grady Tate. Esinemised on viinud Stephani nii New Yorki Lincolni keskusesse kui ka kantripealinna Nashville’i.

Meedial on öelda vaid head: teda kiidetakse debüütalbumi „Swinging Strings” eest, mis nimetati Ameerika ajakirja Guitar Playeri poolt kuu parimaks CD-ks.

NB! Laupäeva pass kehtib ainult Viljandi pärimusmuusika aida kontsertidel!

Sündmuse koduleht: http://viljandiguitar.ee/

Показать большеПоказать меньше
Мероприятие Дата / Время Место проведения Цена  
PÄEVAPASS 12.10 / Viljandi Kitarrifestival 2019 Сб 12.10.2019 17:00 Pärimusmuusika ait, Viljandi 40.50 - 50.50
Информация о ценах
Täispilet 50 €
Õpilane/tudeng/pensionär 40 €
Erivajadustega klient 40 €
 
Lapsed, vanuses kuni 7 aastat (k.a.) saavad sisse tasuta
Erivajadustega kliendi saatja saab sisse tasuta
Päevapass ei kehti Viljandi nukuteatri kontserdil
Место проведения
Pärimusmuusika ait, Viljandi
Tasuja pst 6 Viljandi Эстония
Организатор
Viljandi Kitarrifestival MTÜ
Väike-Turu 1a-4 Viljandi 71003 Viljandimaa
58094395
podra.rain@gmail.com
Рег. №: 80257115
Другие даты Тот же организатор То же место проведения
Купить билет JAANIS KILL (EST) / Viljandi Kitarrifestival 2019 НовоеНовоеJAANIS KILL (EST) / Viljandi Kitarrifestival 2019 Pärimusmuusika ait, väike saal, Viljandi, Эстония 5.50 - 10.50
А что происходит рядом с Вами? Посмотрите карту и всё узнаете!
Купить билет FESTIVALI PASS / Viljandi Kitarrifestival 2019 FESTIVALI PASS / Viljandi Kitarrifestival 2019 - Pärimusmuusika ait, Viljandi, Эстония 65.50
А что происходит рядом с Вами? Посмотрите карту и всё узнаете!
Купить билет JAAK SOOÄÄR ELECTRIC QUARTET: "JEFF BECK 75" (EST) / Viljandi Kitarrifestival 2019 JAAK SOOÄÄR ELECTRIC QUARTET: "JEFF BECK 75" (EST) / Viljandi Kitarrifestival 2019 Pärimusmuusika ait, Viljandi, Эстония 10.50
А что происходит рядом с Вами? Посмотрите карту и всё узнаете!
Купить билет PÄEVAPASS 10.10 / Viljandi Kitarrifestival 2019 PÄEVAPASS 10.10 / Viljandi Kitarrifestival 2019 Pärimusmuusika ait, Viljandi, Эстония 15.50
А что происходит рядом с Вами? Посмотрите карту и всё узнаете!
Купить билет TEEMU VIINIKAINEN (FIN) / Viljandi Kitarrifestival 2019 TEEMU VIINIKAINEN (FIN) / Viljandi Kitarrifestival 2019 Pärimusmuusika ait, Viljandi, Эстония 10.50
А что происходит рядом с Вами? Посмотрите карту и всё узнаете!