По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить

Eesti Filharmoonia Kammerkoor / EMP 2019 & World Music Days

Сб 04.05.2019 19:00
Niguliste Muuseum- Kontserdisaal, Tallinn
15.50 - 20.50

 EESTI MUUSIKA PÄEVAD & ISCM World Music Days 2019
„Läbi laulude metsa”

Eesti Muusika Päevad 40. juubeliaasta
2.- 10. mai 2019

2019. aastal tähistab festival Eesti Muusika Päevad oma 40. juubeliaastat ning toob Eestisse rahvusvahelise suursündmuse – ISCM World Music Days.

Igal aastal keskendub festival uuele teemale. 2019. aasta festivali teema on „Läbi laulude metsa”, mis on loodusest ja koorilaulust inspireeritud rännak läbi lugude ja laulude.

Üheksa päeva kestev rahvusvaheline festival toimub peamiselt Tallinnas, aga ka Tartus ja Laulasmaal. 2019. aasta festivali kontserdid toimuvad Tallinnas Lennusadamas, Kultuurikatlas, Estonia kontserdisaalis, Jaani kirikus, Tallinna Toomkirikus, Niguliste kirikus, Mustpeade majas, ERR 1. stuudios, Kanuti Gildi SAALis, Arvo Pärdi Keskuses Laulasmaal, Tartu Jaani kirikus, Eesti Rahva Muuseumis ja mujal.

Festivali kavas on uudislooming järgmistelt eesti heliloojatelt: Tatjana Kozlova-Johannes, Ülo Krigul, Toivo Tulev, Helena Tulve, Elis Hallik, Margo Kõlar, Ardo Ran Varres, Age Veeroos jpt-lt. Lisaks kuuleb nüüdismuusikat rohkem kui 50 erinevast riigist.  

Festivalil esitavad rahvusvahelist ning eesti heliloojate loomingut parimad Eesti kollektiivid: ERSO, Tallinna Kammerorkester, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Vox Clamantis, Collegium Musicale, Ellerhein, Eesti Rahvusmeeskoor, Eesti Politsei- ja Piirivalveorkester, Hortus Musicus, Yxus, ansambel U:, Una Corda jt. Lisaks esinevad külaliskoosseisud Lätist, Rootsist ning Soomest. Duo- ja soolokontsertidega osalevad festivalil silmapaistvad interpreedid ning muusikud nagu Kadri-Ann Sumera, Talvi Hunt, Ulla Krigul, Signe Sõmer, Vambola Krigul, Kristi Mühling, Monika Mattiesen ning džäss-koosseisus astuvad üles Laura Põldvere, Ivi Rausi, Villu Veski jt.

Alates 1979. aastast peetud Eesti Muusika Päevad (EMP) on juba 40 aastat olnud üks olulisemaid siinsete heliloojate loomingule keskenduvaid festivale. EMP-il saab kuulda eesti heliloojate värskeimat loomingut, kava hõlmab mitmesugustest žanritest tuntud muusikuid ja ühendab eri kunstivorme.

ISCM-i (International Society for Contemporary Music) World New Music Days on iga-aastane nüüdismuusika festival, mis on kujunenud üheks olulisemaks rahvusvaheliseks kaasaegse muusika festivaliks maailmas. Festival toimub iga aasta erinevas riigis, tehes alati koostööd suurima kohaliku kaasaegsele muusikale keskendunud festivali või organisatsiooniga. 2017. aastal toimus festival Kanadas, Vancouveris; 2018. aastal Hiinas, Pekingis ning pärast Eestit rändab 2020. aastal festival Uus-Meremaale, Christchurchi ja Aucklandi.

Olles pikka aega olnud oluline nüüdismuusika propageerija, on ISCM pea sajandi vältel ühendanud endas kõige väljapaistvamad ja uuenduslikumad heliloojad alates Schönbergist, Ravelist ja Stravinskist ning lõpetades John Cage’i ja Olivier Messiaeniga.

2014. aastal valiti esimese eestlasena festivali korraldava organisatsiooni ISCM-i auliikmeks ka Arvo Pärt.

Festivali korraldab Eesti Heliloojate Liit.
www.worldmusicdays2019.ee
www.helilooja.ee

Показать большеПоказать меньше
Мероприятие Дата / Время Место проведения Цена  
Eesti Filharmoonia Kammerkoor / EMP 2019 & World Music Days Сб 04.05.2019 19:00 Niguliste Muuseum- Kontserdisaal, Tallinn 15.50 - 20.50
Информация о ценах
 
 
Место проведения
Организатор
Eesti Heliloojate Liit
Lauteri 7c Tallinn 10145 Harjumaa
+372 56500688
tickets@worldmusicdays2019.ee
Другие даты Тот же организатор То же место проведения