По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить

Ülestõusmispühade kontsert ''Rahu olgu Sinuga''

Вс 12.04.2020 18:00
Tallinna Rootsi-Mihkli kirik
Ülestõusmispühade kontserdi "Rahu olgu Sinuga" kava pakub koorimuusikat mõtisklustest rõõmuavaldusteni. 
 
Esitamisele tulevad teiste seas Tõnu Kõrvitsa "Peegeldused tasasest maast" (tšellol Siluan Hirvoja), Rasmus Puuri "Igatsus", Pärt Uusbergi "Et kiitke Jumalat, kes on nii helde", John Rutteri Reekviemi 6. osa (harfil Lisanne Rull) ning John Taveneri "Song for Athene".

Kontserdi tähtteos on Johann Sebastian Bachi kantaat BWV 158 "Der Friede sei mit dir" bassi soolole, mis on loodud ajavahemikus 1713-1717. 
Teost on läbi aegade saatnud mitmed küsimused, sest originaalnoot ei ole säilinud ja teose tekstid viitavad nii ülestõusmispühade kolmandale pühale kui ka Maarja puhastuspäevale (2. veebruar). Ainus allikas on teose koopia, mis on kirja pandud Bachi õpilase Christian Friedrich Penzeli poolt peale 1755. aastat. 
Kas see lühike kantaat on tervikteos? Kas see on mõeldud esitamiseks ülestõusmispühal või Maarja puhastuspäeval? Kas viiulipartii, kus ei kasutata kordagi pilli kõige madalamat keelt, oli mõeldud tegelikult flöödile? Millal on kantaat kirjutatud? Kes on teksti(de) autor(id)? Paljud vastused nendele küsimustele jäävadki spekulatsioonideks. 
Helilooja ja dirigent John Harbison on aga Bachi teose kohta öelnud järgmist: "Teos on järjekordne näide Bachi väga õrnadest ja liigutavatest meditatsioonidest - meie jaoks vajalikust, kuid raskesti kättevõidetavast valmidusest lahkuda maisest elust."

Kontserdil eelneb kantaadile Rudolf Lutz'i poolt kirjutatud koraalilik sinfoonia, luues ületõusmispühade jaoks sobiliku terviku. 

Esitavad:
Andreas Väljamäe (bass)
Ulla Krigul (orel)
Riivo Kallasmaa (oboe)
Joosep Reimaa (viiul)

Vox Populi

Dirigent Janne Fridolin

Juhatab ka Ingrid Orumaa, kes on Segakoor Vox Populi koormeister, Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli koorijuhtimise eriala õpilane ning Rae Kammerkoori dirigent.
Показать большеПоказать меньше
Мероприятие Дата / Время Место проведения  
Ülestõusmispühade kontsert ''Rahu olgu Sinuga'' Вс 12.04.2020 18:00 Tallinna Rootsi-Mihkli kirik
Информация о ценах
Täispilet 12€
Õpilane/tudeng/pensionär 6€
 
Ürituse kestus 1h
Место проведения
Tallinna Rootsi-Mihkli kirik
Rüütli 9 Tallinn Põhja-Eesti Эстония
Организатор
Noorte Segakoor Vox Populi MTÜ
Mesilase tee 3 Viimsi vald Harjumaa
5033928
koorivanem@voxpopuli.ee
Рег. №: 80239943
То же место проведения
Купить билет G.B.Pergolesi STABAT MATER (08.04 asendus) G.B.Pergolesi STABAT MATER (08.04 asendus) Tallinna Rootsi-Mihkli kirik, Эстония 10.90 - 15.90
А что происходит рядом с Вами? Посмотрите карту и всё узнаете!