logo
Корзина: 0
По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить

Tallinna Kammerorkester, dirigent Andres Kaljuste (Eesti) / Eesti Muusika Päevad & Balti Muusika Päevad 2021

Чт 29.04.2021 19:00
Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja

Kontsert toimub veebiülekandena ja on tasuta! Tulenevalt praegusest olukorrast riigis ei saa toimuda „Eesti Muusika Päevad & Balti Muusika Päevad 2021“ planeeritud kujul ning kontserdid toimuvad veebivahendusel.

 
 
Kontserdid on tasuta, kuid kõigil on võimalus toetada festivali ostes toetajapileti.
Samuti on teil võimalus toetada festivali jättes enda piletid tagastamata.
 
Juhul kui te aga toetada ei soovi, siis andke enda pileti tagastamise soovist teada aadressil tagasiost@piletilevi.ee, kirja sisus märkida enda tellimusenumber. Müügipunktist ostetud piletite puhul piletite id-d ning arveldusarve number, kuhu piletiraha tagasi kanda. Tagasiostu soovi saab avaldada kuni 22.04.21.

Kava:

●      Anna-Margret Noorhani – “the earth is also changing” soolovioolale (2020, esiettekanne); esitab Andres Kaljuste

●       Märt-Matis Lill – “Raudi, raudi” oboele ja kammerorkestrile (2020, esiettekanne); solist Riivo Kallasmaa

●      Riho Esko Maimets – “Kaks laulu” (“Two Songs”) keelpillidele (2020, esiettekanne)

●      Tatjana Kozlova-Johannes – “Blow Your House Down”, kontsert klaverile ja kammerorkestrile (2020, esiettekanne); solist Age Juurikas

 

Tutvustus:

Eesti Muusika Päevad toob kuulajate ette Eesti ühe tippkollektiivi – Tallinna Kammerorkestri, mida juhatab mitmekülgne muusik – dirigent, viiuli- ja vioolamängija Andres Kaljuste. Uued kontsertlikud teosed on kirjutanud Tatjana Kozlova-Johannes ja see Märt-Matis Lill, neis soleerivad noorema põlvkonna tunnustatud muusikud pianist Age Juurikas ja oboemängija Riivo Kallasmaa. Vastse keelpilliorkestriteose autor on Kanada päritolu, rahvusvahelise tegevusväljaga noor helilooja Riho-Esko Maimets. Kaljustet kuuleb aga ka solistina, kui ta astub üles Anna-Margret Noorhani soolovioolateoses.

 

Koosseis:

●      Age Juurikas – klaver

●      Riivo Kallasmaa – oboe

●      Andres Kaljuste – vioola

●      Tallinna Kammerorkester

●      Andres Kaljuste  – dirigent

 

Solistide biograafid:

Age Juurikas on jõulise ja sugestiivse esituslaadiga soolopianist ja kammermuusik, kes ühendab endas Euroopa ja Venemaa klaverimängu traditsioone. Samuti on ta kirglik pedagoog, kellel on õpilasi nii Eesti muusika- ja teatriakadeemias kui Tallinna muusikakeskkoolis.

Age Juurikas alustas muusikaõpinguid nelja-aastaselt Tallinna muusikakeskkooli eelklassis ja lõpetas selle 1998 prof Toivo Nahkuri klaveriklassis. Eesti muusika- ja teatriakadeemias jätkas ta õpinguid prof Peep Lassmanni juhendamisel, ühtlasi täiendas end vahetusüliõpilasena Helsingis Sibeliuse akadeemias prof Liisa Pohjola ja prof Matti Raekallio ning Karlsruhe kõrgemas muusikakoolis prof Kalle Randalu juhendamisel. 2003–2007 õppis ta Moskvas Tšaikovski-nimelise konservatooriumi aspirantuuris prof Vera Gornostajeva ja tema assistentide Sergei Glavatskihi, Darja Petrova ning Maksim Philippovi juhendamisel. Olulise õpetaja ja nõuandjana on tema kõrval olnud ka prof Matti Reimann. Praegu täiendab Age Juurikas end EMTA doktorantuuris.

Age on esinenud soolokontsertidega ja kammerkoosseisudes mitmete eesti ja välismaiste tuntud interpreetidega pea kõikjal Euroopas ja Põhja-Ameerikas ning soleerinud mitmete orkestrite ees solistina (sh ERSO, Läti riiklik sümfooniaorkester, Leedu riiklik sümfooniaorkester, Ukraina rahvuslik akadeemiline sümfooniaorkester). Ta on teinud koostööd selliste dirigentidega nagu Neeme Järvi, Kaspars Putniņš, Arvo Volmer, Risto Joost jpt. Age Juurikase lemmikrepertuaar pärineb 20. sajandi I poolest, aga teda huvitab ka kaasaegne muusika ning ta on teinud koostööd praeguste heliloojatega. Oma kontserdikavasid kujundades on ta püüdnud mitte jääda klassikaliste, palju mängitud teoste raamistikku, vaid leida värskemat ja vähem esitatud muusikat. Ta on osalenud mitmete suuremahuliste kaasaegsete teoste ettekannetes, nagu Grisey’ “Vortex temporum”, Stockhauseni “Mantra” ja Toivo Tulevi klaverikontserdi “Nada” esiettekanne. Age Juurikas on salvestanud ERRi arhiivi kõik Mart Saare klaveriprelüüdid, Skrjabini ja Albénize klaveriteoseid ning erinevates koosseisudes uuemat eesti kammermuusikat. Alates aastast 2017 on Age ERPi artist. Age Juurikas on saanud auhindu nii Eesti kui rahvusvahelistel konkurssidel. Ta on pälvinud Neeme Järvi nimelise preemia (2003) ja Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia (2014). 2018. aastal ilmus temalt debüütalbum “The Soul of Fire”, mis pälvis aasta kammermuusikaalbumi auhinna.

Riivo Kallasmaa (oboe) on muusikahariduse omandanud lisaks Eesti muusika- ja teatriakadeemiale Brüsseli kuninglikus konservatooriumis ja Jeruusalemma muusika- ja tantsuakadeemias. Aastal 2006 võitis Riivo Kallasmaa interpreetide konkursi “Con Brio” ning talle on omistatud Tartu noore kultuurikandja tiitel. Kallasmaa on töötanud ERSOs, RO Estonia ja Vanemuise sümfooniaorkestris ning Soomes Turu filharmoonikutes ning Pori Sinfoniettas. Samuti mängib ta tihti Tallinna Kammerorkestri ridades ja on osalenud Eesti Festivaliorkestri töös selle loomisest alates. Ta on teinud koostööd ka NYYD Ensemble, Ensemble Voces Musicales ning Kremerata Balticaga. Ta on laulnud vokaalansambli Vox Clamantis ning Eesti Filharmoonia Kammerkoori ridades. Solisti ja kammermuusikuna on Riivo Kallasmaa esinenud mitmetel klassikalise muusika festivalidel üle Euroopa (Pärnu Muusikafestival, Horten Kammermusikkfest, “La Folle Journée de Nantes”). Samuti musitseerib Kallasmaa aastast 2009 puhkpillikvintetis Reval Wind, mille asutajaliige ta on. Aastal 2018 koos sopran Jaanika Kuusikuga loodud ainulaadne kooslus Duo ObSolute on tuntust kogumas nii kodumaal kui ka üle piiri ja praeguseks (2021) on salvestatud ERRile plaaditäis muusikat. Kallasmaale on kirjutanud teoseid Timo Steiner, Tõnis Kaumann, Helena Tulve, Rasmus Puur, Pärt Uusberg, Rein Rannap, Sven Grünberg.

Andres Kaljuste on mitmekülgne muusik – dirigent, viiuli- ja vioolamängijana. Tema muusikutee sai alguse Tallinna muusikakeskkoolis Aino Riikjärve viiuliklassis. Järgnesid õpingud Eesti muusika- ja teatriakadeemias, Stockholmi kuninglikus muusikakõrgkoolis ning Berliinis Hanns Eisleri nim muusikakõrgkoolis. Tema juhendajateks on olnud Urmas Vulp, Nina Balabina, Oleg Balabine ning prof Ulf Wallin. Orkestridirigeerimise magistrikraadi omandas ta Sibeliuse akadeemias Atso Almila ja Hannu Lintu juhendamisel.

Dirigendina on ta seisnud mitmete orkestrite ees, sh Helsingi filharmoonikud, Tampere filharmoonikud, Odense sümfooniaorkester, Lahti Sinfonia, Oulu Sinfonia, Aarhusi sümfoonikud, Tallinna Kammerorkester ja Keski-Pohjanmaa kammerorkester. Käesoleval hooajal (2020/21) debüteerib ta Aalborgi sümfooniaorkestri ees, kodumaal näeb teda juhatamas rahvusooper Estonia orkestrit ning suvel esmakordselt Klaaspärlimäng Sinfoniettat.

Kaljuste on eelnevalt töötanud Stockholmi Lilla Akademieni viiuli- ning vioolaõppejõuna, orkestrite dirigendina ning instrumentaalansamblite juhendajana. Orkestrandina on ta löönud kaasa mitmetes Euroopa tipporkestrites sh Berliini Raadio orkester, Philharmonia Orchestra, Royal Philharmonic Orchestra ja Helsingi filharmoonikud. Ta on olnud EMTA sümfooniaorkestri dirigent, keelpilliõpingute lektor ning kammermuusika õppejõud. Samuti on Andres plaadistanud erinevates koosseisudes muusikat plaadifirmadele Signum ning Navona.


 

Показать большеПоказать меньше
Мероприятие Дата / Время Место проведения  
Tallinna Kammerorkester, dirigent Andres Kaljuste (Eesti) / Eesti Muusika Päevad & Balti Muusika Päevad 2021 Чт 29.04.2021 19:00 Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja
Информация о ценах
Täispilet 20 €
Õpilane, tudeng, pensionär 15 €
Toetajapilet 30 €
Место проведения
Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja
Pikk tn 26 Tallinn Põhja-Eesti Эстония
Организатор
Eesti Heliloojate Liit
Lauteri 7c Tallinn 10145 Harjumaa
+372 56500688
heliloojate.liit@gmail.com
Рег. №: 80092370
Другие даты Тот же организатор То же место проведения
Мероприятие приостановлено Synaesthesis (Leedu) / Eesti Muusika Päevad & Balti Muusika Päevad 2021 ПриостановленоПриостановленоSynaesthesis (Leedu) / Eesti Muusika Päevad & Balti Muusika Päevad 2021 Tartu Jaani kirik, Эстония
А что происходит рядом с Вами? Посмотрите карту и всё узнаете!
Мероприятие приостановлено Klaverikvartett Quadra (Läti) / Eesti Muusika Päevad & Balti Muusika Päevad 2021 ПриостановленоПриостановленоKlaverikvartett Quadra (Läti) / Eesti Muusika Päevad & Balti Muusika Päevad 2021 Arvo Pärdi Keskus, Эстония
А что происходит рядом с Вами? Посмотрите карту и всё узнаете!