logo
Корзина: 0
logo
Выбрать период:
Корзина: 0
По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить

Kasuema. Muusikaline koguperelavastus

Пт 30.07.2021 19:00
Staadioni 48, Tartu
„Kasuema“
Muusikaline koguperelavastus
 
2021. aasta on Emajõe Suveteatri jaoks juubelihõnguline - täitub veerandsada aastat suveteatri asutamisest. Oma 25. hooajal toob teater lavale eelmiste suvede menuki, muusikalise suvelavastuse „Kadri“ järje „Kasuema“.
 
„Kasuemas“ kohtume taas juba "Kadrist" tuttavate tegelastega. Uus elukorraldus viib Kadri internaatkooli ja seal leiab ta omalaadse perekonna: üheskoos elades lihvitakse vastastikku iseloomude teravaid nurki, õpitakse hindama nõudlikku sõprust, ära tundma tühisust ning avastama sisemisi väärtusi. Selles loos, nagu elus endaski, on nukrust ja valu ning noorte omavahelised suhted on tihti pingelised, kuid samas ka palju soojust, rõõmu ja hingeminevat südamlikkust.
 
Katkend „Kadri. Kasuema“ Silvia Rannamaa kirjutatud järelsõnast:
„Me elame sageli nii, nagu oleks meil üksteise tundmaõppimiseks tuhat aastat aega. Me raiskame seda, mida peaksime hoidma. /–/ Me unustame liiga kergesti, et „igavikust“ meie jaoks jäetud jupike on täiesti juhusliku pikkusega, ning et me võime üksteist kaotada igal viisil, ka nii, et enam midagi hüvitada ei saa. /–/ Mida tõsisemalt me aga suhtume peamisse elus, seda rohkem on meil põhjust naerda ja õnnelik olla.”
 
Silvia Rannamaa 1963. aastal ilmunud noortejutustuse „Kasuema“ ainetel valminud dramatiseeringut pole teadlikult püütud kaasajastada, vaid lavastus viib meid rännakule kuuskümmend aastat tagasi. See, kuidas toonast aega mäletatakse ning mida üldse meenutamisväärseks peetakse, ei ole meie lavaloos üldse tähtis – sõltumata valitsevast riigikorrast on noore inimese armumised ja pettumused, unistused ja püüdlused, rõõmud ja mured, võidud ning kaotused on ikka ühesugused – pigem on meie loos kübeke (iroonilist) nostalgiat mineviku suunal. Lähiajaloo mäletamise viise on mitmeid, ehkki ükski neist pole ainuõige või vale ning arusaama minevikust kujundab alati meie praegune vaatepunkt. Kes minevikku ei mäleta, elab tulevikuta.
 
„Kasuema“ etendub Tartus, Staadioni tänav 48, 1878. aastal ehitatud ajaloolise hoonekompleksi pargis.
 
Esietendus 9. juulil, etendused 10., 11., 15., 16., 17., 18., 22., 23., 24., 25., 29., 30., 31. juulil 2021
 
Autor Silvia Rannamaa
Dramatiseerija Aidi Vallik
Lavastaja Andres Dvinjaninov
Kunstnik Arthur Arula
Muusikajuht Ele Sonn
 
Osades Ülle Kaljuste (Eesti Draamateater), Riho Kütsar (Vanemuine), Ella Cecilia Claesson, Karl Kristjan Puusepp, Mikk Kaasik jpt.
 
 
 
Показать большеПоказать меньше
Мероприятие Дата / Время Место проведения  
Kasuema. Muusikaline koguperelavastus Пт 30.07.2021 19:00 Staadioni 48, Tartu
Информация о ценах
Kuni 01.06 (k.a):
Täispilet 22 €
Eelkooliealine / õpilane / tudeng / pensionär 18 €
 
Alates 02.06 (k.a.):
Täispilet 25 €
Eelkooliealine / õpilane / tudeng / pensionär 21 €
 
Sissepääs tund enne etenduse algust
Kestus 2 h 15 min, vaheaeg 15 min
Pildistamine / filmimine ei ole lubatud
Tegemist on vabaõhuüritusega
 
Место проведения
Staadioni 48, Tartu
Staadioni 48 Tartu Эстония
Организатор
Tartu Suveteatri Selts MTÜ
Tähe 66 Tartu Tartumaa
+372 53986153
ruta@suveteater.ee
Рег. №: 80077442
Другие даты Тот же организатор То же место проведения
Продано Kasuema. Muusikaline koguperelavastus ПроданоПроданоKasuema. Muusikaline koguperelavastus Staadioni 48, Tartu, Эстония
А что происходит рядом с Вами? Посмотрите карту и всё узнаете!
Купить билет Kasuema. Muusikaline koguperelavastus ПопулярноеПопулярноеKasuema. Muusikaline koguperelavastus Staadioni 48, Tartu, Эстония 21.90 - 25.90
А что происходит рядом с Вами? Посмотрите карту и всё узнаете!
Купить билет Kasuema. Muusikaline koguperelavastus ПопулярноеПопулярноеKasuema. Muusikaline koguperelavastus Staadioni 48, Tartu, Эстония 21.90 - 25.90
А что происходит рядом с Вами? Посмотрите карту и всё узнаете!