По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить

IMPROPROFF

Сб 31.03. 2018 19:00
Kukruse polaarmõis
6.50
Improestraad kahes keeles
Kukruse Polaarmõis 31.03.2018 kell 19. 


Laval Sergei Sobolev (Sankt-Peterburi), Erki Aule ja Rednar Annus.

Kestus 1 h ilma vaheajata.

Kakskeelne improetendus päevakajalistel teemadel koosneb erinevatest sõnalistest ja muusikalistest lühivormidest. Improvisatsioonid omandavad siin täiesti uue ja originaalse tähenduse, kuna üks osaleja (näitleja Sergei Sobolev Sankt-Peterburi Improteatrist "05") ei oska sõnakesti eesti keelt. Sellele vaatamata on nii eesti-, vene-, kui ka kakskeelsed stseenid ajendatud ideest leida ühine keel ja arusaamine. Eesmärgiks on lähendada eesti ja venekeelset publikut, pakkuda nalja ja meelelahutust ning propageerida Eesti teatrit vene vaatajatele ja Vene teatrit eesti publikule.
Improvisatsiooniteater on teater ilma käsikirjata. Laseme stseenidel sündida siinsamas ja praegu, publiku silme all ja vaid iseendi loomevõimele lootes. Publiku ülesandeks saab artiste inspireerida ja määrata, kellest või kus või millise pealkirjaga  stseene ning näitemängu  näha tahavad. Loomulikult vajab selline teatritegemise viis eriettevalmistust, sest näitlejad võtavad nüüd ju ka näitekirjaniku ja lavastaja vastutuse...
On selline teatritegemise viis üleüldse võimalik?
Muidugi on – teatriimprovisatsioonil põhines näiteks sajandeid rahva meelt lahutanud  commedia dell`arte, peale mängulise teatriimpro taasavastamist antakse igal õhtul improviseeritud etendusi lavadel Euroopast Ameerika ja Austraaliani. Sellise, läbinisti kohapeal sündiva ja igal õhtul uue nime ja sisu saava etenduse koostamise meetodi põhiprintsiibid pani kokku Viola Spolin (USA), neid arendas ja tegi maailmakuulsaks  Keith Johnstone (Kanada). Impro on vaba ja vaid artistide koostöövõimest juhitud teatrilooming. Viljaka lavalise koostöö põhimõtted on sõnastatud, seletatud, eelnimetatud autorite ja edasiarendajate poolt ka kirja pandud ning nad on täiesti treenitavad-õpitavad.

Eestis juurdunud vene režiiteatri traditsioonidest erineb improvisatsiooniteater oma suhte poolest publikusse ning tõstab lavastajateatris vaid proovisaali seinte vahele jääva improviseerimise publiku ette, kus see saab etenduse põhiosaks.
Treenitud artistirühmale pole raske esitada stseene Vabadussõjast krokodillijahini, kohtumisest meiereis esimese inimsammuni Kuul. Meelelahutusliku teatri kaasaegne vorm on tuntud ja armastatud Lääne-Euroopas, Ameerikas ja Austraalias, 
alates 2005. a Peterburis (Teatr05) ja 2010. a Eestis (Eesti Improteater).
Показать большеПоказать меньше
Мероприятие Дата / Время Место проведения Цена  
IMPROPROFF Сб 31.03. 2018 19:00 Kukruse polaarmõis 6.50
Информация о ценах
Pilet kõigile 6 €

Üritus kestab 1 tund
Место проведения
Kukruse küla 20 Kohtla vald Эстония
Организатор
Sihtasutus Kukruse Polaarmõis
Mõisa, Kukruse küla 20 Kohtla vald 30623 Ida-Virumaa
53059902
info@kukrusemois.ee