По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить

Murru 422/2

Чт 16.08. 2018 14:00
Endine Murru vangla Rummu alevikus
Murru 422/2
Kinoteatri suvelavastus


LISAETENDUSED 2018

Inimesele saadetakse täpselt nii palju katsumusi, palju ta suudab taluda. Nad lähetatakse, et inimene tunnetaks oma jõudu ja võimaluste piire.
(M. Lihoi, "Surmamõistetu märkmed", 2015)

Murru vanglasse on vähesed – vabatahtlikult – sisse pääsenud. Lagunev JUM-422/2 kompleks Vana-Haapsalu maanteel peidab endas kinnipidamiskambreid ja ülekuulamisruume, aga ka ametnike kabinette ja haiglapalateid, isegi spordisaali ja kirikut. Ühtlasi peidab ta endas ajaloo lõppu. Nimelt oli tegu viimase koloonia-tüüpi vanglaga Eestis, kus kinnipeetavad elasid suurtes gruppides koos, kus valvurite ja vangide vahel ning eriti barakkide sees valitsesid keerulised hierarhiad ja kus kanti edasi Venemaalt pärit vanglatsoonide kirjutamata seaduseid – panjaatjaid.

Ühe mitte just kõige päikselisema suvelavastuse jaoks oleme kogunud vangide ja ametnike, endiste töötajate ja lähedaste mälestusi sellest, missugune nägi välja Murru vangla igapäev, millised olid selle paigad ja helid, lõhnad ja atmosfäär. Alates 3. juulist taaselustame selle teatrirännakuna, millest puudub näitlemine.

Idee ja teostus: Henrik Kalmet, Revo Koplus, Raido Linkmann (NO99), Paavo Piik, Paul Piik, Priit Põldma, Illimar Vihmar.

Esietendus: 3. juulil 2017.

Etenduspaik asub endises Murru vanglas Rummu alevikus. GPS-i kasutajatele sobib märksõnaks näiteks "Rummu alevik" või "Rummu karjäär". (Mitte segamini ajada Harku ja Murru vanglaga, mis suletakse tänavu 1. juunil ja asub Harkus)

Etendustel kehtib vanusepiirang 14+.

Lavastusprojekti toetavad Kultuurkapital, KB Auto Eesti ja Vasalemma vald.

Piletid Piletilevist.
Показать большеПоказать меньше
Мероприятие Дата / Время Место проведения  
Murru 422/2 Чт 16.08. 2018 14:00 Endine Murru vangla Rummu alevikus
Информация о ценах
Täispilet 21 €
Õpilane/tudeng/pensionär 16 €

Ürituse kestus 1 tund ja 30 minutit
Vanusepiirang 14+
Pildistamine/filmimine pole lubatud
Tegemist on vabaõhuüritusega
Ratastooliga ligipääs puudub.
Место проведения
Rummu alevik Эстония
Организатор
То же место проведения