По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить

Popi ja Huhuu ehk isanda ilmutus

Ср 24.10.2018 19:00
Tartu Karlova Teater, Tähe 66
POPI ja HUHUU
ehk isanda ilmutus


Tuglase sümbolistlikus novellis ootavad koer Popi ja pärdik Huhuu  koju oma isandat, kes ühel päeval enam justkui tagasi ei tulegi. Kati Kivitari lavatõlgendus kõneleb loo kahe omapäi jäänud indiviidi üksindusest ja seotusest, võimuvõitlusest, hirmuga harjumisest, allakäigust ja kohandumisest. Selles, kuidas hakkab looma ennast väike maailmamudel peegeldub nii meie minevik kui ka see, kuhu poole me liigume.

See esimese maailmasõja algul kirja pandud apokalüptiline tekst võiks vabalt olla tõukunud ka viimastel aastatel maailma valdavatest meeleoludest ja sündmustest, kus valitseb hirm kindlatel reeglitel põhineva maailmakorra lagunemise, kaose, väärtuste segipaiskumise ja tuleviku määramatuse pärast. Kapitalismi ja  väändunud demokraatia ajajärgul kerkib taas ühiskondliku teadvuse fookusesse erilise teravusega võimu ja vastutuse teema.

Ebatavaliseks muudab „Popi ja Huhuu" vorm – pisut enam kui tunnises lavastuses pole ainsatki sõna, ainult liikumine, ilmed ja helid. Näitlejate jaoks on see põnev väljakutse - sündmuste ja suhete peenkude tuleb sõnadeta selgeks mängida.

Kindlasti loob lavastus ka õpetajatele hea võimaluse kirjandusprogrammi mitmekesistamiseks, kuid samaväärselt ka ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse teemalisteks aruteludeks. Materjal pakub ainest analüüsiks, mille käigus saab tõmmata paralleele tänasesse päeva - kahe looma olukord pärast Isanda lahkumist sarnaneb vägagi teadmatuse ja ennustamatusega, kuhu kaasaja sündmused inimkonna on paisanud - millised ohud kaasnevad absoluutse vabadusega? Mis juhtub, kui võimuga ei kaasne vastutust?  Kui kerge on ekstreemsetes oludes, tühja kõhu ja teadmatusest põhjustatud hirmu survel loobuda senistest tõekspidamistest, leppida vägivalla ja türanniaga, isandaks pidada viirastuslikku pettekujutelma?

Fr. Tuglase novelli „Popi ja Huhuu" ainetel dramatiseerinud ja lavale seadnud Kati Kivitar
Osades Merle Jääger (Vanemuine), Helen Rekkor (Teatriühendus Misanzen), Rauno Kaibiainen

Esietendus 15. septembril kell 19 Karlova Teatris (Tähe 66, Tartu)
Etendused 19., 20., 21., 22. septembril ja 24., 25., 26. oktoobril 2018

Vaata www.karlovateater.ee
Показать большеПоказать меньше
Мероприятие Дата / Время Место проведения  
Popi ja Huhuu ehk isanda ilmutus Ср 24.10.2018 19:00 Tartu Karlova Teater, Tähe 66
Информация о ценах
Täispilet 17 €
Õpilane/tudeng/pensionär/laps al 4 a (k.a.) 15 €
Rühmadele alates 10 inimesest 10 €/pilet

Sissepääs tund enne etenduse algust
Ürituse kestus on 1 tund ja 10 minutit
Место проведения
Tähe 66 Tartu Эстония
Организатор
Tartu Suveteatri Selts MTÜ
Tähe 66 Tartu Tartumaa
+372 53986153
ruta@suveteater.ee
Тот же организатор То же место проведения