По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить

SEE LAPS

Пн 06.04.2020 19:00
Theatrumi saal, Tallinn

Hea klient,

Olles tekkinud olukorda põhjalikult analüüsinud teatrisiseselt, pidanud nõu EV Kultuuriministeeriumi esindajaga, on SA Theatrumi nõukogu ja juhatus otsustanud: koroonaviiruse pandeemiast tingitud eriolukorra – ja sellest ajendatud üleriiklikult kehtestatud piirangute – tõttu (st Theatrumist mitteolenevatel asjaoludel) ärajäänud etenduste pileteid Theatrum tagasi ei osta. Küll aga pakume kõikidele soovijatele võimalust vahetada ärajäänud etendustele ostetud piletid Theatrumi etendustele, mis toimuvad alates eriolukorra lõppemisest kuni 31. detsembrini 2020. Enda soovid palume saata meeli@theatrum.ee

Riiklik eriolukord, nagu ka Maailma Terviseorganisatsiooni poolt väljakuulutatud üleilmne pandeemia, on meile kõigile midagi senikogematut. Et vältida asjatut segadust, hakkame piletite vahetamisega tegelema alates 4. maist 2020. Kui eriolukord peaks lõppema varem, siis vastavalt varem – esimesel tööpäeval peale eriolukorra lõppu. Kui eriolukord peaks lõppema hiljem, siis vastavalt hiljem – esimesel tööpäeval peale eriolukorra lõppu. Siis anname teada ka täpse piletite vahetamise korra ning tähtajad.Tahame väga tänada paljusid inimesi, kes on meile juba käesoleva teadaande eel kirjutanud, avaldanud toetust või soovi ostetud pilet(id) vahetada lavastuse mõneks hilisemaks mängukorraks. Võtame Teie ja ka kõikide teiste kirjasaatjatega ühendust.

Tegeleme teise poolaasta mängukava koostamisega ja kohe, kui oleme selle paika saanud, anname sellest ka teada. Kuivõrd meil on hetkeseisuga kavas sel kevadel veel kaks esietendust, siis jälgime jooksvalt olukorra arengut – loodame, et saame sügisel mängida ka lavastusi, mille etendused oleme eriolukorra tõttu sunnitud tühistama.

Küsimuste korral palume mitte kasutada Facebooki sõnumikeskonda suhtlemiskanalina Theatrumiga. Palume kirjutada aadressil theatrum@theatrum.ee

Soovime kõigile rohkelt tervist ja rahu, täname mõistva suhtumise ja kannatlikkuse eest!

SA Theatrum nõukogu

 
SEE LAPS
Autor: Joël Pommerat
Lavastaja: Maria Peterson („Isa”, „Südames sündinud”)
Tõlkija: Inge Eller
Kunstnik: Lilja Blumenfeld
Valguskunstnik: Priidu Adlas
Videokunstnik: Alyona Movko
Helikujundaja: Tõnis Leemets
Produtsent: Ere Naat

Osades: 

Rea Lest või Teele Pärn, Indrek Sammul (Eesti Draamateater), Liina Olmaru, Anneli Tuulik, Helvin Kaljula, Tarmo Song, Kristjan Üksküla (Tallinna Linnateater) või Risto Vaidla (NUKU), Leonhard Sass Taalmaa, Rauno Jonas Küngas, Leene Vugts või Sesame Feenstra
 
Esietendus 2. oktoobril 2019 Theatrumis
 

Mis on õnn? Kust ta tuleb? Ja mis veelgi tähtsam – kuhu ta kaob?

Prantsuse auhinnatud näitekirjaniku ja lavastaja Joël Pommerat’i „See laps” on kümnest eri loost koosnev valusalt aus näidend, mis räägib lapsevanemaks olemisest, pereelu pimedamast poolest, illusioonidest ja ootustest teiste, aga ka enda suhtes. Samuti sellest, kas õnn on see, kui on palju armastust, või hoopiski siis, kui seda on täpselt parasjagu
või natuke vähem.
 
Näidendi autor, 1963. aastal Roanne´is sündinud ja 1990. aastal Louis Brouillard Theatre Company asutanud Pommerat räägib tõetruu loo inimeste sisemonoloogidest, erinevatest seisunditest ja nendega kaasnevatest emotsioonidest.
 
2006. aastal pälvis Pommerat oma intervjuude põhjal valminud näidendiga „See laps” ka prantsuse kriitikute sündikaadi maineka auhinna parima prantsuskeelse näidendi eest.
 
Lavastaja Maria Peterson:
 
„Kümme autonoomset stseeni moodustavad omavahel temaatilise põimiku. Lapseks ja lapsevanemaks olemise raskused. Kuidas elada koos inimestega, keda sa pole oma ellu ise valinud, kes on su ellu n-ö saabunud? Kes, kas ja miks peab saama õnnelikuks?
 
Paul Claudeli „Maarja kuulutamises” on selline rida: „Keegi pole sulle mingit õnne tõotanud…” Mängides selles lavastuses, jäi see tekst kummitama ja mida rohkem ma sellesse süvenesin, seda rõõmsamaks see mind tegi. Vabanemine survest iga hinna eest õnnelik olla või õnne ja edukuse poole teel olla peaks olema inimesele lubatud. Inimene peaks seda endale lubama. Õnne mõiste on meie ühiskonnas muutunud egoistliku heaolu sünonüümiks.
 
Teine teema, mis mind väga selles näidendis paelub, on „enesenägemise pimedus”. On öeldud: „Kergem on näha ingleid kui iseennast”. Inimene näeb väga hästi, kuidas teised peaksid kujunema ja oskavad neid kujundada, aga me ei näe, et teine näeb sind samas valguses.
 
Eks seegi näidend räägib armastusest ja selle otsimisest perekonnas – olukorras, kus see võiks olla tingimusteta.”
 
 
 


 
Показать большеПоказать меньше
Мероприятие Дата / Время Место проведения  
SEE LAPS Пн 06.04.2020 19:00 Theatrumi saal, Tallinn
Информация о ценах
1-4 rida täispilet 24 eurot, sooduspilet 18 eurot
5-7 rida täispilet 20 eurot, sooduspilet 15 eurot
 
Soodustus kehtib õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele.
 
 
Место проведения
Theatrumi saal, Tallinn
Vene tn. 14 Tallinn Põhja-Eesti Эстония
Организатор
Theatrum SA
Vene 14 Tallinn 10123 Harjumaa
6446889
theatrum@theatrum.ee
Рег. №: 80092246
Другие даты Тот же организатор То же место проведения
Продано SEE LAPS ПроданоПроданоSEE LAPS Theatrumi saal, Tallinn, Эстония
А что происходит рядом с Вами? Посмотрите карту и всё узнаете!
Продано SEE LAPS ПроданоПроданоSEE LAPS Theatrumi saal, Tallinn, Эстония
А что происходит рядом с Вами? Посмотрите карту и всё узнаете!
Продано SEE LAPS ПроданоПроданоSEE LAPS Theatrumi saal, Tallinn, Эстония
А что происходит рядом с Вами? Посмотрите карту и всё узнаете!
Продано SEE LAPS ПроданоПроданоSEE LAPS Theatrumi saal, Tallinn, Эстония
А что происходит рядом с Вами? Посмотрите карту и всё узнаете!
Продано SEE LAPS ПроданоПроданоSEE LAPS Theatrumi saal, Tallinn, Эстония
А что происходит рядом с Вами? Посмотрите карту и всё узнаете!