logo
Выбрать период
Поиск на карте
Меню

Sünnipäevapidu (Tallinna Linnateater)

Описание событияСкрыть описание

Inglise keelest tõlkinud: Joel Sang

Lavastaja: Alo Kõrve

Kunstnik: Martin Mikson

Valguskunstnik: Jürgen Jaam

Helikujundaja: Arbo Maran

Liikumisjuht: Rauno Zubko

Osades: Tõnn Lamp, Mart Toome, Külli Teetamm, Maris Nõlvak, Argo Aadli, Simo Andre Kadastu

On see Rehe Küün või kehvake pansionaat Inglismaa kuurortlinnakeses? Kas see seal taamal on Atlandi ookean või kuusehekk? Kuidas on sattunud siia elama noor mees nimega Stanley – vist elukutselt pianist? Ja kes on need kaks kahtlase olekuga, ootamatult saabunud võõrast meest ning mida nad Stanleyst tahavad?

Alo Kõrve toob inglise näitekirjaniku Harold Pinteri 1957. aastal kirjutatud tumeda komöödia lavale oma kodukohas, Saku vallas. Rehe Küüni nimetab lavastaja inspireerivaks paigaks, mis võimaldab mängu võtta ka ümbritseva keskkonna ja looduse, andmaks edasi pinterlikku salapära ja kummastust.

„Sünnipäevapeo“ kohta, mis oli Harold Pinteri (1930–2008) esimene täispikk näitemäng, leiutasid kriitikud tema kaasajal termini „ohukomöödia“. Autori oskus luua lihtsa igapäevase dialoogi taha kurjakuulutavat pinget on teinud „Sünnipäevapeost“ ühe tema kõige sagedamini lavastatud näidendeist. Pinter kuulus XX sajandi Euroopa teatri mõjukamate autorite hulka, 2005. aastal tunnustati teda Nobeli kirjandusauhinnaga.

Esietendus: 10. juunil 2023

Mängukoht: Rehe Küün (Üksnurme, Saku vald)

Сайт мероприятия: https://linnateater.ee/lavastused/sunnipaevapidu/

События

Мероприятия не были найдены
Загрузка...
Перезагрузить
По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить