Hedda Gabler

Hedda Gabler

Tu 25.11.2025 • 19:00 - 21:30Lai 19, Tallinn, Tallinn, Harjumaa
Other events from the series (11)
Tallinna Linnateatri planeeritud lavastus „Hedda Gabler“ jääb ära
 
Hea piletiostja!
 
Tallinna Linnateatri Laia tänava maja avamiseks välja kuulutatud lavastus „Hedda Gabler“ jääb lavastaja haigestumise tõttu ära.
 
Etendustele müüdud piletid ostetakse tagasi või vabade kohtade olemasolul vahetatakse ümber piletite vastu mõnele teisele Tallinna Linnateatri lavastusele.
 
Palume piletiomanikel võtta ühendust Piletilevi kontoriga aadressil tagasiost@piletilevi.ee kuni 3. oktoobrini. Kirja sisus märkida ära ka oma tellimuse number ning vahetuse või tagastuse soov.
 
Teater avab oma renoveeritud hoonekompleksi viie uuslavastusega – Tiago Rodriguesi „Iphigeneia. Agamemnon. Elektra“ (lavastaja Uku Uusberg), Sam Shepardi „Tõeline Lääs“ (lavastaja Diana Leesalu), Florian Zelleri „Karussell“ (lavastaja Anu Lamp), Paavo Piigi „Viimane liivlane“ (lavastaja Marta Aliide Jakovski) ja Uku Uusbergi autorilavastus „Avamine“.
 
Linnateater palub ebamugavuste pärast vabandust!

Henrik Ibsen

 

Lavastaja: Markus H. Ilves

Kunstnik: Kristjan Suits

Lavastusdramaturg: Roos Lisette Parmas

Videokunstnik: Mattias Veermets

Helilooja: Robert Nikolajev

Helikujundaja: Arbo Maran

Valguskujundaja: Priidu Adlas

Lavatekst: Henrik Sepamaa tõlke alusel Roos Lisette Parmas ja Markus H. Ilves

Osades: Kristiin Räägel, Simo Andre Kadastu, Kaspar Velberg, Hele Palumaa, Mikk Jürjens, Elisabet Reinsalu, Anne Reemann
 

Noor abielunaine Hedda Tesman, neiuna Hedda Gabler, saabub pulmareisilt oma uhiuude korterisse. Tema õpetlasest abikaasat ootab akadeemiline karjäär ja teda ennast seltskondlikud kohustused. Edasine elu seisab sirgelt ja klaarilt tema ees, kuid Hedda tõstab selle vastu relvad. Ühiskonnas, kus meid määratletakse rahalise staatuse, saavutuste, tuntuse ja töö alusel, otsib ta vabadust.

 

19. sajandi norra dramaturgi, kaasaegse näitekirjanduse teerajaja Henrik Ibseni loodud Hedda Gableri kuju on üks maailma teatrilavade vastuolulisemaid naistegelasi, keda on oma sisemise konflikti, psühholoogilise keerukuse ja enesehävitusliku rahutuse poolest võrreldud Shakespeare’i Hamletiga. Nii nagu Ibsen oli oma aja uuenduslik autor, kes murdis traditsioonilise draama reegleid ja tajus teravalt ühiskonnas aktuaalseid valupunkte, tabab tema näidend ära midagi olulist ka meie ajastu kohta. Seetõttu on lavastaja Markus H. Ilves ja dramaturg Roos Lisette Parmas kohandanud loo tegevuse toimuma just tänases päevas, siin ja praegu.

 

Esietendus 10. oktoobril 2025 Tallinna Linnateatri Mustas saalis.

Price information

An additional Piletilevi service fee of €1.90 per ticket may be added to the ticket prices listed in the pricing information. Piletilevi displays the final ticket prices including the service fee across its channels. Read more about the service fees here!

Etendus toimub Tallinna Linnateatri Mustas saalis (Lai 19).
 
Tavahind 40 eurot.
Soodushind 30 eurot kehtib (üli)õpilastele, õpetajatele ja pensionäridele soodustust tõendava dokumendi alusel. 
 
NB! Piletilevist ostes lisanduvad piletihinnale Piletilevi teenudtasud vastavalt valitud müügikanalile.
Tapsem info Piletilevi teenustasude kohta: http://www.piletilevi.ee/est/uldinfo/kuidasosta/teenustasud/

Event location

Tallinna Linnateater, Must saal, Lai 19Lai 19, Tallinn, Tallinn, Harjumaa
Ava kaardirakenduses

Promoter

Tallinna Linnateater
Reg.nr: 75016094
Lai 23, Tallinn, 10133, Harjumaakassa@linnateater.ee+3726650800